Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ebédre pizza vagy csak legyen...

Ebédre pizza vagy csak legyen a leves?

Figyelt kérdés

Próbálok keveset étkezni, viszont ma pizza lesz ebédre amit nagyon szeretek. 1 szelet pizza belefér a diétába?

Kb ez a napi étrendem.

Reggeli: kávé és joghurt

Ebéd: leves vagy tejföl-tojással vagy saláta

Uzsonna: banán vagy szőlő

Vacsora: egy szelet barna kenyér és egy pohár tej.


Mindennap 20 perc pilates, lépcsőzés és minimum 1 óra séta.

Úgy kb ebből áll a napom, de van amikor 1 croissan is becsúszik, itt azt adnak a kávéhoz (Svájc). Édességet nem eszek, mindenből cukormenteset eszek-iszok. Húst nem eszek, csakha nagyon muszáj akkor egy kis csirkemellet.

Viszont ma ugye pizza lesz és zöldség leves. Egyek inkább több levest, hogy eltelítsen és ne egyem a pizzát, vagy a fogyokúrába belefér-e egy szelet pizza (csak az a baj, hogy a tészta nagyon vastag)


2011. szept. 9. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

és a mozgásodhoz az energiát mi a rákból fedezed?

pizza 70% ch, minimális normális fehérje. de ha az energia belefér az étrendedbe, akkor mehet.

leves = 0.

2011. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, akkor kihagyom a pizzát, marad a zöldség leves 2 adagban.
2011. szept. 9. 11:29
 3/11 anonim ***** válasza:
Aczél azt irta, hogy a leveben nincs semmi. Ezen kivül a fehérje nagyon hiányzik az étrendedböl, egyél naponta sovány húst legalább 100-200 g-ot.
2011. szept. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem eszek húst...
2011. szept. 9. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:

fúj, azt én sem.

állatok izom és kötőszöveteiből nyerem a fejlődésemhez és életemhez szükséges teljes értékű fehérjéket, mint minden ember, akinek lehetősége van erre.

2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Attól mert nem eszek húst, nem vagyok rosszabb mint a Te. Te szereted, én nem, ennyi az egész. Ha jól esik csak tessék :) Szívesen megcsinálok bármilyen husos ételt, de nem eszek belőle mert jobban szeretem a zöldségeket/gyümölcsöket. Nem hiszem, hogy ez főben járó bűn lenne.

Mellesleg a kérdés nem a hús iránti vonzódásomra vonatkozott.

2011. szept. 9. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Ehetsz egy szelet pizzát, az belefér. De az tényleg baj, hogy kevés fehérjét eszel. Fedezheted a fehérje igényed zöldségből is, csak akkor olyan zöldségeket kell enni. Szója, bab, lencse, példának okáért. A tejtermékek csak azért, mert fehér színűek, még jobbára szintén szénhidrátból állnak, mint fehérjéből:)
2011. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Rezko92 válasza:
folytasd csak így tovább, szépen fogsz fogyni :)... de csak izomból
2011. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

leírtam a választ, bár gyakran nem szoktam tudományos igényességgel és precízen fogalmazni, ettől még pontosan ilyen szempontok vannak az írásaim mögött.


nem írsz mennyiségeket, ezekkel az ételekkel ugyan úgy lehetne hízni mint fogyni. de legalábbis zsírosodni mindenképpen!

mégis valószínűbb, hogy ezzel kissé nagy energiahiányt teremtesz. tojás az egyetlen amit írtál, és említésre méltó fehérjetartalma van. tej 95%-a víz. maradéknak is majd a fele zsír. ergó tápláló, de mégis csak víz.


~10-15 éve még találtak törzset, ami vega volt, teljesen mindegy miért nem jutottak állati fehérjéhez, nem ettek és kész. nem voltak emberi szinten, teljes mértékben kevesebbek voltak nálam, nem evolúció vagy az én ego-m miatt, egyszerűen nekem aránylag jól táplált testem van, megfelelően kifejlett és karban tartott ideg- és izom rendszerrel, ami megfelelő fehérjeellátás nélkül nem így van. innentől nem számít mit szeretek, hanem levadászom a szomszéd macskáját, vagy a szomszédot, ha nincs elég hús otthon.

lehet kissé durván írok, de ez egy durva téma, mert igen sok minden ezen múlik, nem lehet finomabban, több megértéssel megközelíteni.

2011. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Attól mert volt olyan törzs én nem fogok húst enni. Sehogy se fognak rávenni, szóval lehet bármilyen 100 éves a példa nem eszek és kész.

A jól karbantartott testről. Jó vagyok, izmom is van amennyi egy korobeli nőnek megfelelő. És ezt nem az egóm mondatja velem, hanem a rendszeres orvosi vizsgálat, amin kötelező részt vennem. Mind1, nem azon akarok vitázni, hogy milyenek az étkezési szokásaim, mert nekem így megfelelő, elhízott hál istennek nem vagyok, a testem rendben van, az egészségem is.

A kérdés arra irányult, hogy a pizza belefér-e néha néha egy ilyen általam használt étrendbe.

2011. szept. 9. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!