Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 100 g töltött paprika kajában...

100 g töltött paprika kajában tényleg 700 kcal van? Ennyire durván hízlal?

Figyelt kérdés
Én ezt nem is tudtam...szerintetek? EZ igaz? A 100 g-ot úgy értem, hogy maga a paprika meg a benne levő hus 100 g. Nem a mártás.
2011. szept. 17. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Attől függ mik az összetevők.
2011. szept. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Átlagos "nagymama-féle".
2011. szept. 17. 12:15
 3/10 anonim ***** válasza:

ha cukros, rizses akkor lehet de ugye cukrot a mártásba szoktak tenni



de maga a hús sztem nincs annyi

2011. szept. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"nagymama féle"... Minden nagymama máshogy készíti.


Lehet ugye csirkemellből is csinálni úgy nem olyan sok kcal. De lehet zsírosabb sertésből vagy liba húsból is csinálni, akkor lényegesen több kcal.

Van aki rengeteg rizst rak bele,így ugye az is több mitha a csirkemell lenne benne több.

Van aki zsírt és lisztet is tesz a masszába.Ahány ház annyi szokás.

Most így hirtelen nem tudom elképzelni hogy mennyi lehet ebből 100gramm. De ha sovány dolgokból készült akkor szerintem nincs az 700kcal.

2011. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, de ha külön-külön, elemeire is bontanánk a töltött paprikát, akkor sem kapnánk valószínűleg egyetlen egy összetevőjénél sem ilyen magas kilokalória értéket - cukortól, zsiradéktól eltekintve, de ezekből úgyis kis mennyiséget használunk fel. A húsok átlagos kcal-tartalma 300-400 között mozog, ahogyan a rizsé is, a paprikáé pedig elhanyagolható, olyan 20-30 lehet. Persze ezek az értékek minden esetben másak. Nem tartom kizártnak, hogy össze lett keverve a kilojoule (kj) a kilokalóriával (kcal). Ezek váltják egymást, akár a mérföld és a kilométer. Egy kalória megközelítőleg 4,2 joule-lal egyenértékű. Bár így viszonylag alacsony érték jön ki - kb. 170 -, talán mégis reálisabbnak tűnhet, mint a 700. De szerintem mindkét érték túl szélsőséges, a 170 és a 700 is. Én a kettő közé tenném. Amúgy pedig ha kevés zsiradékkal s édesítőszerrel készíted, és a hús, amit felhasználsz hozzá, jellemzően sovány hús - és a többi összetevő is „rendben” van -, akkor ne aggódj a kalóriák miatt, mert megfelelő étrendbe beleépítve, elegendő mozgással „fűszerezve” az ég világon semmi bajod sem lesz tőle, persze ha egészséges vagy, s a szervezeted megfelelően működik :-)
2011. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tetro ***** válasza:
biztosan nem igaz. szalonnában vagy zsírban van ennyi. a töltött paprika szerintem készítés módjától függően 200-400
2011. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha konzerv, akkor simán. A darált hús benne szinte csak zsír, a mártás tiszta liszt és cukor.
2011. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tetro ***** válasza:
ha tömény zsír lenne 100%-ban, akkor se lenne benne ennyi kalória...
2011. szept. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért ha tömény zsír lenne jóval több kcal lenne benne. Mivel a zsír 900kcal körül van/100gr.


[link]

2011. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk kb. 30 deka húsból és 30 deka rizsből egy fazék (kb. 15 db) töltött paprika készül,mártás nincs rajta csak hozzáfőzve egy nagy adag paradicsom.

10 deka közepesen kövér sertéshús kb. 300 kcal,ergo egy lábosban van 888 kcal.

10 deka rizs 345 kcal,30 deka 1035.

Ha ezeket elosztod 15 felé,128 jön ki. Ha hozzászámolod azt a kis paprikát meg paradicsomot meg a főzéshez szükséges zsírt,akkor is kb. 200 kcal.


No para!

2011. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!