Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen diétákat ismertek...

Milyen diétákat ismertek amiket viszonylag egyszerű betartani így suli mellett is?

Figyelt kérdés
nyáron sportoltam és jobban oda tudtam figyelni az étkezésemre is viszont így iskola időben örülök ha 4 óra fele hazaesek.nem szeretném teljesen elhanyagolni a diétát és visszahíznia leadott kilókat!
2011. szept. 17. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vigyél magaddal kaját, és annyit egyél, mennyire szükséged van.
2011. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

1. lépés: elfogadod magad és nem aggódsz a visszahízás miatt (ez a legnehezebb, de fontos!!)

2. lépés: szoktasd magad a reggeli étkezésekhez (reggelire sokat egyél, tízóraizz!)

3. lépés: este 6 után ne egyél

-sokat igyál (a víz elveszi az éhséget, nálam legalábbis:)

-lassan egyél (így hamarabb jóllaksz)


saját tapasztalatok alapján írtam, de egyénenként változik a szervezet reakciója, remélem azért tudtam segíteni :) sok sikert!!

2011. szept. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

*3. lépés: este 6 után ne egyél

Ez egy baromság. Ha 4-kor ebédelsz, 6-kor felesleges vacsorázni, kihagyni meg nem lehet a vacsit. Amúgy sem 6 után nem lehet enni, hanem lefekvés előtt 2 órával ajánlott utoljára.


Sportolj tovább. Ennyi.

2011. szept. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megértelek, nekem is problémát okozott anno. Aztán kitaláltam valamit.

reggeli: otthon simán, amit nyáron szoktál. nekem ez 2 szelet tk. kenyér, felvágott, light sajt, paradicsom vagy zabkása volt.

tízória: elvittem magammal egy almát, azt elrágcsáltam. ha 5-6 körül értem haza, akkor vittem mellé még olyan reggeli-féle szendvicset, vagy almát, répát, sajtot, ilyeneket ebédnek.

ebéd: a "ha későig voltam" esetet már leírtam, amúgy hazajöttem, és itthon ettem diétás ebédet. csirkemell, barnarizs vagy zöldségköret, hal, rakott farfiol hús, sajt nélkül, tejföl nat. joghurttal helyettesítve. néha- néha megengedtem magamnak egy kis durum tésztás csirkepörköltet szaft nélkül, vagy sajtos/ mákos tésztát,de akkor aznap biztos nem hagytam ki a tornát, nem számított, mennyit kell tanulni. mindig tanulás előtt végeztem el a dvd-t.

vacsora: sovány túró csmell sonkával.


ennyi. emellé napi 2 liter víz, vitaminok, citrom. tornázni egy héten 3-4x volt időm, főleg az utolsó két középiskolás évben, az elég húzós volt :)


sok sikert!

2011. szept. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

reggeli: zabpehely felfőzve vízzel-ez kásás lesz, majd leöntöd egy pohár joghurttal/kefírrel hozzá fahéj és belevágsz valamilyen gyümölcsöt(szilva, egy fürt szőlő, körte, alma stb..)

tízóraira eszel( 11 fél 12 felé) addig nem leszel éhes mert areggeli tényleg laktató lesz

joghurtot vagy gyümölcsöt, vagy pirosgyümölcsös müzli(az cukormentes van olyan csokisba is)

2 felé eszel egy szendvicset(teljes kiőrlésű kenyér+csirkesonka+sajt+főtt tojás szeletek+zöldségek)

hazaérsz 4 körül-ott ami van ebéd, leves+főétel(gondolom úgyse zsíros, cukros mivel fogyozól, szóval normál adag, húsből, salátátból, zöldségekből mehet több, rizsből, főtt krumpliból kevesebb, ha tészta van az se baj, heti 1szer egy normál adag belefér, főleg ha tk kirőlésű, de akkor arra figyelj hogy lehetőleg husos-gombás-zöldséges(pl spenótos-mozzarella sajtos, darálthusos-paradicsomszószos legyen, hogy azért legyen benne fehérje és zöldség is)

ezzel 7-fél 8ig tuti jólllaksz majd itt eszel vacsira zöldséget joghurttal, túrót almával, zöldségsalátát hussal, hallal, tojásal, egy könnyű zöldséglevest stb

2011. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kedves 00:40! megmondtam h saját tapasztalat de ne zavarjonám
2011. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

esetleg..

a "saját tapasztalat" megjegyzés még nem árulkodik a napszakhoz kötött tápanyagdeficit negatívumairól. szerintem ezért emelték ki ezt a pontot külön.


amúgy egyszerű: a termodinamika tételeit gondolom evidens, hogy igaznak elfogadjuk (legalábbis az ismert világunkban mindenképpen)

ez esetben az emberi testet egyszerűsítve egy X hatékonyságú erőgépnek is tekinthetjük, amely működése ismert biokémiai tényekkel bonyolultabb. --> ezek alapján le lehet szögezni, hogy a nap folyamán egyenletesen elfogyasztott kalóriák összessége határozza meg leginkább a testtömeg változását, így nem szükséges estére aránytalanul nagy tápanyag és energia deficitet hagyni.

2011. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De mi a baj? :O Mármint én épphogy suli mellett tudtam anno fogyni :D könnyebb volt, mert anya nem látta ha pl. csak 1 almát ettem, vagy nem tudta h 1 vagy 2 órát mozogtam suli után:)


- vihetsz a suliba tk szendvicset, RENGETEG zöldséggel. nem, nem kell a büfébe menni, nem kell ott lenni haverokkal. én is kihagytam anno a közös büfézéseket & menzázásokat csomószor.

- gyümölcs, natúr joghurt is vihető suliba. nálunk pl. van hogy egy SRÁC(!) hoz joghurtot suliba, másik meg mindig idefele jövet vesz 1 kefirt + 3 zsemlét meg felvágottat és itt a suliba lemegy menzára, csór egy kanalat, és azzal eszi a kefirt, vagy a zsemlével tunkolja. ja és egyik se fogyózok tök normál súlyúak és PASIK!! az 1.nek az anyja csomagolja a kajáját, a 2. meg szimplán szereti a kefirt :D és azt eszik, szal nem ciki suliban joghurtot/kefirt enni. Egyébként joghurt is kapható nálunk a büfében:) a gyümi meg a legjobb fogyis kaja: alma, narancs, mandarin, banán simán vihető!

- évfolyamtársam (csajszi) ételdobozban szokta hozni a kaját: gyümisalit, máskor bébirépát is hozott :D és simán megette.

- ha 4-kor eszel főtt kajából otthon, akkor a vacsi csak egy kefir/natúr joghurt, vagy túró, ilyesmi legyen. szal könnyű :)

2011. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen is fontos az időpont!! van egy biólógiai óra nevű cucc.. és este ha eszel azt a szevezet eleve raktározni akarja.. ez viszont nem csak saját tapasztalat, hanem tény!!
2011. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

raktározni.. akarja.

mert amit nappal eszem, azt nem akarja raktározni (ez viszont tény, szintén?)

2011. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!