Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szobabiciklizés mennyi sírt...

Nickiii kérdése:

A szobabiciklizés mennyi sírt éget el / óra?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Zsírt akartam írni -.-
2011. szept. 18. 20:26
 2/8 anonim ***** válasza:
1 óra = 1 joghurt :)
2011. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ezt most nem értem -.-
2011. szept. 18. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez függ a súlyodtól,a magasságodtól és az intenzitástól. El lehet égetni 1óra alatt 900kcalt de lehet 250kcalt is.

De ha intenzíven tekersz ,nem tötymörögsz akkor átlagosan olyan 550kcal körül.

2011. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt sehol sem fogod megtalálni és nem is jó a kérdésed.


Értem, hogy zsírból akarsz fogyni, azonban ettől még nem minden változik :-) Az például marad, hogy az edzések KALÓRIÁKAT égetnek, vagyis persze égetnek zsírt is, de sosem mondunk olyat, hogy 1 óra úgyás például X gramm zsírt éget, mert az nem volna helyes.

Hogy ne legyen tévedés a fejedben: egy edzés ( bármilyen is lenne az ) eléget X számú kalóriát. A zsírégetés az első 15-20 percben elkezdődik, DE a szervezet ezután is éget zsírt, még akkor is amikor pihensz. Minnél intenzívebb az edzés, annál több zsírt éget a szervezet. Tehát, ha azt akarod, hogy minnél több zsírt égess el, akkor ne csak arra figyelj, hogy mit mozogsz, hanem arra is, hogy HOGYAN mozogsz. Minnél nagyobb az intenzítás annál nagyobb a zsírégetés.

2011. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bix ***** válasza:

blaze válaszát kiegészíteném ha nem gond.


tehát a szervezet tény hogy kalóriát éget. a kalória gyakorlatilag energia mértékegység. a zsír pedig energia raktár.


a zsír bontásáról nagyvonalakban annyit kell tudni, hogy lassú körülményes és alacsony vércukorszinten történő folyamat. edzés közben igencsak kis mértékben zajlik, ha nem így lenne folyamatos energiautánpótlásod lenne, de nincs.


az izmokban tárolt glükózt kezded el felhasználni edzés közben. pl futásnál ugye inkább a láb van terhelve, azok a depók fogynak jelentősen. minél nagyobb az izom annál több glükóz kell a mozgásához, annál többet éget el adott idő alatt (ezért hibás ha valaki csak hasazással akar fogyni...). ha ürül az adott izom, más tartalékokból, a karból, hátból, mellizomból stb átcsoportosítasz valamennyit, de ha kiürül akkor vége. elfáradtál és vége.


edzés után a szervezeted újra kell töltse az izmok glikogén raktárait, ehhez kell zsírt bontson, hiszen nincs más forrás hacsak be nem tolsz valami szénhidrátosat közben, akkor értelem szerűen azt preferálja elsősorban. este pl edzettél, vacsira egy kis husi és saláta vagy túró, így elég jelentős mértékben zsírhoz kell nyúljon a szervezet. a vércukkor szint ilyenkor alacsony sajnos, jó ezt az időszakot átaludni...


jah és innentől látszik hogy nincs olyan hogy zsírégető tartomány bármilyen mozgásnál, egyszerűen nem ég jelentős mennyiségű zsír semmilyen edzés alatt. utána igen. egész nap lehet. de az alatt az 1-2 óra alatt amikor a szervezeted azon görcsöl hogy hogyan csoportosítja át a megmaradt glükózt, és a maximumot hozod ki magadból addig gyak minimális zsírt tud bontani.


(nekem pl diétánál voltak olyan durva edzéseim hogy totálisan megállt kb az emésztésem, edzés után egy órával már görcsölt a hasam, felpuffadtam, majd elpusztultam. ennyire elvont minden energiát a szervezet máshonnan)

2011. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*1 óra = 1 joghurt :)


Megmagyarázom: pár éve a húgom kapott egy szobabiciklit, amin volt ilyen kalóriaszámláló is. 1 órát tekertem rajta, normálisan (lehet, nem így kellett volna), mintha utcán bicikliznék, olyan erővel és tempóval. 1 óra alatt 101 kalóriát égettem el a kijelző szerint. Ez kb. 1 joghurtnak felel meg.

2011. szept. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bix ***** válasza:
a jobb bicók mérői ha nincsenek kalibrálva és rendesen beállítva semmire nem jók. egy jól bekonfigolt, minőségi, mellpántos pulzusmérős óra nagyjából jó eredményeket ad, ha megadod a szükséges paramétereket, de az is csak kb-ra tudja tolni. sokkal komolyabb szerkezetek és laborkörülmények kellenek ha tényleg pontosan szeretnéd mérni az elégetett kalóriákat... az a mérő tuti hogy fals adatot adott.
2011. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!