Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel motiváljam magama, ha...

Mivel motiváljam magama, ha elfogy a lelkesedés a fogyókúrát illetően?

Figyelt kérdés
Illetve, hogy tudtok elállni ha párotok vagy barátok pizzázni hívnak vagy eleve olyan helyre megyünk ahol nincs más kaja csak hízaló gyors étel?
2011. okt. 3. 17:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy előtte otthon eszek ott csak ásványvizet iszok,

és: ha belevágtál, csak úgy lesz valami eredménye ha be is fejezed.

2011. okt. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Vannak nehéz időszakok. Ha nagyon nem megy, tarthatsz egy pihenő- (nem zabáló- !) napot. A pizzázóban meg ehetsz félpizzát, ihatsz ásványvizet.
2011. okt. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Ha belefér a napi kalóriádba, vagy csak egy kicsivel lesz több, akkor a pizza is belefér. Gondolom, ez nem rendszeres lenne, így időnként megengedheted magadnak. Abból is lehet light-osabbat enni (azaz pl. szalonna, kolbász, extra sajt nélkül, kérheted kevesebb szósszal). Sporttal ezt is kompenzálhatod.

A fogyókúra helyett inkább életmódváltást javaslok, ahol nem vonod meg magad a finom falatoktól, mert akkor tényleg csak kiéhezés lesz a vége.

Persze így is "nehéz" megszokni, de ha van egy jó képed magadról, amilyen szeretnél lenni, az sokat tud segíteni (akár valós kép, akár elképzelt).

Sok sikert és kitartást! Én is ezen az úton járok éppen...

2011. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Nézz bele a tükörbe, és nézz meg egy normális embert. Látod a különbséget?
2011. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Látom, csak velem az a nagy probléma, hogy az elejét nagyon jól bírom tavaly 88 kilóról sikerült le mennem 80ra másfél hónap alatt, de utána jön egy családi vacsora nagy zabálás stb...és elgyengülök és minden vissza jön...
2011. okt. 3. 18:51
 6/31 anonim ***** válasza:
Engem az is motivál ha kimegyek az emberek közé,elmegyek ruhát próbálni... látok egy két szép lányt és rögtön újra eszembe jut a célom.
2011. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Ilyen 'családi zabálós vacsorák', meg egyéb nehezen leküzdhető ingerek/akadályok mindig lesznek, szerintem barátkozz a gondolattal és próbáld meg visszafogni magad, vagy okosan tegyél ellene(pl. a pizzázás előtt ahogy az 1. írta), mert se a pizza-illat, se más gusztának látszó ínycsiklandó kaja illata nem fog ezek után se kikerülni.
2011. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

írd le egy papírra az álomkilót,az hogy most mennyi vagy,jegyezd fel kb félhavonta,hogy mennyit fogytál/híztál,képzeld el magad szépnek,és írd le a lapra,hogy miben lesz jobb az életed ha lefogysz! én is ezt csinálom,1-én kezdtem.

és persze mindemellett kezdj el sportolni valamit,és akkor szerintem hetente1x simán jöhet egy kis pizza vagy süti:)

2011. okt. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
ha ilyen helyre megyünk, igyekszem a legkevésbé hízlaló kaját kiválasztani. De ha a barátaid tekintettel vannak rád, akkor mehettek olyan pizzériába is, ahol mást is lehet kapni. Pl. mi eddig egy sima pizzázóba jártunk a legjobb barátnőmmel és a barátommal is, de amióta diétázok, váltottunk. Van a Blahán 1 étterem, ahol (elvileg:D) finom pizzát lehet enni, viszont lehet rendelni mindenféle salátát diétás öntetekkel (nem olyan, mint amit otthon vágsz össze zöldséget, ez tényleg finom, ropogós, fűszeres, ízletes, olyan "éttermi"). Ezzel máris sokkal jobban jársz, mint a pizzával, plusz én ilyenkor ásványvíz helyett rendelek 3 deci lájtkólát, és ezzel teljesen jól érzem magam ott :)
2011. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
21%

szerencsétlenek fogyókúráznak, akik nem képesek (intelligencia, tudás stb. hiánya miatt) egészséges étrendet követni. azért is szerencsétlenek, mert lelkesedésre vagy egyéb elvont baromságra építenek, ami elmúlik, utána híznak mint az anyakoca.

szerintem ne erre törekedj, nem túl hatékony.

2011. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!