Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá/motiváljam...

Hogyan vegyem rá/motiváljam feleségem, hogy fogyjon le egy kicsit, mert már durva ahogy kinéz?

Figyelt kérdés
Persze ezt így nem fogom a szemébe vágni, csak szar, hogy látom a sok vékony nőt az utcán, ő meg csak zabál és zabál és zabál. Ettől függetlenül nagyon szeretem őt, csak hát más megkívánni úgy egy nőt, mint így. Lécci segítsetek :-(
2008. dec. 12. 03:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg nézess meg vele egy filmet amiben ilyesmi a téma.


Vagy mesélj neki arról hogy egy ismerősöd elhagyta a barátnőjét mert az felszedett pár kilót.


Mert gondolom tudod, hogy ennek valószínű az lesz a vége, hogy megcsalod valami dögös csajjal. (Amiért egyébként szerintem nem is lehet hibáztatni...)


Vagy vegyél neki pl. karácsonyra egy szobabiciklit vagy valami ilyen gépet. Esetleg fogyi dvd-t. Vagy várj! Egy csini ruhát, ami tudod hogy épp hogy nem fog felmenni rá. És akkor majd panaszkodik hogy jaj ő olyan kövér... akkor megvigasztalod hogy nem is kövér stb. Aztán veszel neki aerobicos vagy valamilyen fogyis dvd-t és mondhatod hogy láttad mennyire zavarja őt ez és te így akarsz neki segíteni. Vagy járjatok el együtt futni, mondd neki hogy életmódot akarsz váltani, tartson veled. Elkezdhettek együtt is fogyózni.

Vagy egyik este ülj le mellé a kanapéra és fogd meg a hasát és mondd neki hogy nahát milyen kis duci lettél.

Vagy ha valami jó zenés klip megy éppen a tvben menj oda hozzá és próbáld meg felemelni hogy táncoljatok és bolondozz vele kicsit. Aztán tedd neki szóvá hogy úristen de nehéz lett.


De az is nagyot tud ütni, ha valaki azt mondja neki úgy néz ki mintha terhes lenne.

Anyukámtól egyszer megkérdezte egy barátnője, hogy "csak nem baba lesz?" na hallod, azóta is ki van :)) minden nap a fogyástól beszél.

Kérd meg egy nőnemű munkatársadat, vagy exedet hogy ha találkoznak mondja neki ezt a mondatot. :)) Persze olyat kérj meg akivel nem barátnők, mert akkor el fogja mondani neki h te kérted. Esetleg menjetek el együtt sétálni és "véletlenül" fussatok össze egyik csaj haveroddal, és akkor ő majd "gratulálhat" :))))


Szerintem ezek még mindig finomabb módszerek, mintha odavágnád neki evés közben, hogy ne egyél már annyit olyan vagy mint egy disznó! :DD :)

2008. dec. 12. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem az nagyon durva, ha veszel neki kondibérletet karácsonyra, vagy szobabiciklit, nagyon megbánthatod vele.

Mellesleg igazad van. Tényleg más megkívánni valakit ha szép és dekoratív. Valahogy kell tudatosítanod benne, hogy saját magának árt, ha továbbra is zabál.

Nem tudom, neked van e súlyfelesleged, de megpróbálhatod azt, hogy szólj neki, hogy NEKED ezentúl diétásan főzzön, mert fogyókúrázni fogsz, és tornázni, mozogni is el fogsz járni. És valóban tedd ezt, ha időd engedi, járj el úszni, vagy futni biciklizni, vagy valahová. Esetleg megkérdezheted, hogy van e kedve veled tartani. Ha nagy a súlyfeleslege, akkor nem fog neki menni a futás, meg ugrálás, és valószínűleg uszodába se fog veled elmenni, szóval kocogjatok, vagy sétáljatok.

Ha nem hajlik erre, akkor rávilágíthatsz, hogy mennyi szövődménye van az elhízásnak, és ha szeretné felnevelni a gyerekeit, és látni az unokáit, akkor tegyen valamit az egészsége érdekében. Mindenképpen az a lényeg, hogy ő maga akarjon lefogyni, vagyis neki magának legyen betegségtudata, mert annak nem lesz eredménye, ha csak azért akar lefogyni, hogy neked megfeleljen. Esetleg előszedheted egy régi régi ruháját,ami már nem megy rá vagyrégi fényképet, hogy mennyire tetszett neked abban.

Ha extrém túlsúlya van, tényleg vedd rá a fogyásra, márcsak a saját érdekében is.

Esetleg még elejthetsz egy ártatlan mondatot, hogy szeretnéd, ha megméretné a vérnyomását meg a cukrát, mert tudod, hogy ekkora súlynál már fennál ezeknek a veszélye is.

Üdv, remélem sikerrel jársz.!

2008. dec. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát ha eddig nem céloztál rá nem könnyü. nekem a pa´rom szokta mondogatni hogy drágám egy kicsit felszettél, talán nem kéne abnnyit enni. Igaz nem vagyok elhízva.


Ez egy leülös megbeszélés. tuti hogy okokat fog találni, hogy már próbálta de nem megy, ö nem tud stb..

Mond meg neki hogy ha kell kerestek egy dietetikust, és egy személyi edzöt aki össze állítja a mozgást, és az étkezést. ès ne legyél kíméletes ha kell, igen is vágd a szemébe, de ez attol függ ö hogy fog rá reagálni. és mond azt is meg neki, ha ellnekezik hogy nem kívánatos ha így megy tovább megundorodsz töle.

2008. dec. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Szerintem ültesd le és mond el neki hogy mit gondolsz. Mond el hogy nagyon szereted de szeretnéd, ha kicsit jobban odafigyelne az alakjára. Először biztosan meg fog lepődni, fleg ha eddíg még ezt nem mondtad neki, de ha fontos neki a te véleméyned, akkor megpróbál lefogyni. Lehet hogy ő sem elégedett magával, csak könnyebb zabálni, mint fogyózni, és lehet hogy azt gondolja: a párom így is szeret, akkor meg minek erőlködjek.

Mindenképpen őszintén el kéne beszélgetnetek.

2008. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Az őszinte beszéd a legcélravezetőbb, hidd el. Nálunk ugyan ez volt, csak én voltam / hál' istennek múlt időben / az elhízott feleség. Terhes lettem, szoptattam és rajtam volt 18 kg plusz. A férjem mindig azt mondta, amikor a tükörbe néztem és szörnyűlködtem, hogy "Drágám, nekem így is tetszel". Az a baj, hogy én ezt olyannyira elhittem, hogy a szoptatás után sem óhajtottam fogyózni, minek, amikor a párom így is szeret. Észre sem vettem, hogy alig közeledik, 2-3 hetente szeretkezünk, mert nagyon lefoglalt a gyerek. Aztán szegény nem bírta tovább és megmondta kerek perec, hogy kövér vagyok és úgy szeretné visszakapni a csinos feleségét, kezdjünk el együtt fogyózni. Kérdeztem, hogy akkor minek mondogatta, hogy így is szeret, erre azt válaszolta, hogy a terhesség és a szoptatás alatt nem zavarta, mert tudta, hogy ezzel jár, de az igen, hogy mióta nem szoptatok is ugyan úgy eszem és nem figyelek magamra. Rosszul esett, pár napig dúltam-fúltam magamban, de rájöttem, hogy igaza van és akartam, hogy megint kívánatos nőnek tartson. Szóval ő annyit segített, hogy az esti nasikról lemondott és például, ha vacsorázott, akkor kiment a konyhába és nem ült be a TV elé enni, hogy csurogjon a nyálam.:-) Szóval ez fél éve történt, azóta lement a súlyfelesleg + még 3 kiló és nagyon örülök, hogy őszinte volt velem a férjem és nem engedte, hogy elhízott nőként éljek. A szexuális életünk pedig jobb, mint a terhesség előtt volt, le sem tudom magamról vakarni...:-)Tehát csak azt tudom javasolni neked, hogy legyél vele őszinte, inkább most essen rosszul neki amit mondassz, mint hogy elhidegüljetek egymástól, mert előbb-utóbb az lesz.
2008. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele őszinte, de tapintatos. Próbáld megtudni mi hiányzik neki amit a kajával pótol. Ha az megvan, akkor meg lehet oldani a problémát.
2008. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
88%
Köszönöm szépen mindenkinek a jótanácsokat, valamit kitalálunk/-ok majd.
2008. dec. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amikor eszik, es te ugy latod, hogy csak unalombol eszik, akkor kerdezd meg tole, hogy kincsem, mar megint eszel? Es nyugodtan fogd meg a hasat, feneket, es mondd csak neki, hogy mi ez itt?

O erteni fogja, es ha megsertodik, akkor vigasztald meg. Kulonben miert eszik o mindig? Foglalkozol vele elegge? Mert a nok sokszor belso szomorusagukban, "lenyelt" serelem miatt is esznek.

De azt nem ertem, hogy o nem mondja, hogy jaj, fogynom kene?!

Vegyel neki nyugodtan konditerem berletet, ezen nincs mit megsertodnie, ennek orulnie kellene. Naponta peccegesd a dolgot, mondjal neki valamit mindennap. Es segits neki, hogy tudjon fogyni, jarjatok el egyutt futni, es vegyel neki fogyokuras kazettat is otthonra. Ez egyaltalan nem banto, ha van a felesegednek onkritikaja, akkor tudja, hogy fogynia kell.

2008. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
szerintem ne akard rávezetni hanem ülj le vele és mondd el neki,hogy ez téged zavar!!!!!én pont olyan vagyok mint a feleséged....biztos nem lesz kellemes érzés számára,de ne "HAZUDJ" neki,mert ha csak rávezetnéd akkor,tutira ezt érezné.ŐSZINTESÉG...ez az alapja egy kapcsolatnak.
2008. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki ezt a kérdést, amit itt feltettél, és a rá adott válaszokat.
2008. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!