Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szénhidrát is nagyon számít...

A szénhidrát is nagyon számít vagy csak maga a kalória?

Figyelt kérdés

Torokgyulladásom van, de a torkomon kívül fáj a nyakam, hátam, zúg a fülem, stb. Ma a következőket ettem: 30 dg házi jellegű kenyér, 5 dg méz, 5 dg 25%-os zsírtartalmú margarin, 5 dg szőlő, menta-citromfű tea ízesítés nélkül, AszpirinC. Ez összesen 1050 kalória, de kicsit aggódom, hogy azért a szénhidrát mégis rengeteg. Ma még egy pohár tejet, egy pohár joghurtot és valamilyen teát innék. Remélhetőleg a mézzel ugyebár bevittem egy csomó hasznos anyagot is, meg MagneB6-ot is vettem be. Szóval elfogadható ez így?

A házimunkán kívül ma egyéb mozgást nem fogok végezni.


2011. okt. 8. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy elfogadható, ha beteg vagy, akkor éppen sok szénhidrátra van szükségesd.

A kalória a fontos, és ha jól is laksz (egészséges állapotban) a meghatározott kcal-mennyiséggel, akkor az összetétele sem lehet nagyon rossz.

2011. okt. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. okt. 8. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha beteg vagy ne diétázz, egyél azt ami jól esik. majd utána folytatod.
2011. okt. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A méz határozottan jót tesz, viszont mivel a fogyókúrák részbe tetted fel a kérdést gondolom nem csak a betegség szempontjából kérded. Szénhidrát az kell, de ha meg kéne nevezni a két leg egészségtelenebb tápanyagot, amiből a szervezetünk bármilyen körülmények között szinte csak zsírt képes előállítani, akkor a margarinban található transz zsírsavak és a cukrok lenne a válasz (amit bőségesen tartalmaz a többi amit felsoroltál)


Ha az a kérdés hogy számít e a táplálék minősége ,vagy csak a kalória, akkor szerintem elég jó érv hogy a szervezetünk az emésztés során molekulákkal operál nem pedig szétszedi a táplálékot atomokra és abból azt rak össze amit akar. Tehát az egész olyan mint a tetris, nem pedig olyan mintha négyzeteket kéne csak egymásra pakolni. nagyon nem mindegy hogy milyen épitöelem érkezik, magyarul hogy mit eszünk.

Szokták mondani hogy zsírból nem lesz izom, ennek is az a magyarázata például hogy a fehérje építéséhez szükséges aminosavak képletében nitrogén szerepel, amit zsírok a legkisseb mértékben sem tartalmaznak. A szénhidrátok viszont ugyanúgy hidrogénből szénből és oxigénből állnak mint a zsírok így a testünk könnyedén átalakitja őket ha felesleget viszünk be mert a zsír hatékonyabb energia tároló. Csakhogy a szénhidrát láncok között is nagy a különbség, a hosszab szénhidrát láncok felbontásával energiát nyerünk (glikogént állítunk elő ami könnyen elégethető energiaforrás, az izmokban raktározódik).

Ezzelszemben a rövidebb szénhidrát láncok (cukrok) kézenfekvőbbek zsír (trigliceridek) alkotásához.


De ez nem hivatalos, csak egy általam kikövetkeztetett verzió, viszont sok részletet és erre utaló dolgot wikipédián és hasonló helyeken tényként leirva szedtem össze.Azt pedig hogy a cukorból zsír lesz sok hozzáértőtől hallottam már, még olyannal nem találkoztam hogy ezt egy szakértő cáfolta volna.

2011. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

hagyd a fenébe a kalóriákat betegség alatt az a lényeg hogy meggyógyulj, egyél amit kívánsz, igyál sok mézes-citromos teát majd ha meggyógyultál folytatod most energiára van szükséges és a méz kifejezettem jót tesz

jobbulást

2011. okt. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. okt. 8. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!