Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jó így az életmódváltás, ha...

Jó így az életmódváltás, ha lassú fogyás a cél?

Figyelt kérdés

Szeretnék az elkövetkezendő egy évben 15-20 kilót leadni, de lassan, mert félek, hogy nagyon megnyúlna a bőröm. A következőképpen találtam ki, hogy legyen, így jól csinálnám? Tanácsokat kérek! Illetve tudtok ajánlani valamilyen bőrfeszesítő testápolót, hogy a bőröm jobban bírja a strapát?


A kenyeret elhagynám, illetve a minimumra mérsékelném, cukor helyett édesítőt használok egy ideje. Köretnek tészta helyett párolt zöldség és rizs, ha anyu mégis mást főz, arányosan kevesebb adagot eszem. Kávé helyett (eddig naponta 3 bögre tejeskávét ittam)zöld tea. Olvastam a zöld tea jótékony hatásáról, ezért gondoltam helyette. 6 után nem ennék már semmit, csak innék.


A nassolással nincs gondom, a csoki se hiányozna.


Ezek mellett Béres Alexandrára tornáznék hetente 5ször. Régebben próbáltam Norbi tornát, de mindig szörnyen ideges lettem a pasitól, a neje dettó.:( Plusz rendszeresen én járnák el sétáltatni a kutyát, aki nem egy nyugis típus, ha a tornát már jól bírom, a kutyával szerintem már kocogni is lehetne.


2011. okt. 10. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem diétán, hanem életmódváltáson gondolkodsz :)

A fogyás mindenképpen kariadeficittel kell, hogy járjon, tehát hiába étekezl egészségesen, ha ugyanúgy annyi kaliriát viszel be, mint amennyitől meghíztál. Neten számold ki, mennyi a kalóriaszükségleted, és egyél ettől 400-al kevesebbet. S ezt a pl. 1300 kalóriát értelmes, tápláló finomságokból állítsd össze.

Sokan az éhezés ellen vannak, holott arra nem gondolnak, hogy ha eddig 2500 kalórián voltál egy nap, most pedig csak 1500-an leszel, azt a szervezeted mindenképpen koplalásnak érzékeli. Szóval azt javaslom, ha kiszámoltad neked mennyi kell a fogyáshoz, akkor -100 kalórabevitellel juss el oda 1-2 hét alatt, hogy a szervezeted ne hírtelen azt tapasztalja, hogy nincs sok étel, hanem fokozatosan, így a gyomrod is szükülni fog, és nem fogsz éhezni.

2011. okt. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát.. kezdjük az elején. Bekezdésenként írom le a dolgokhoz a hozzáfűzésem.


A kenyeret nem kell elhagyni, akár minden reggel ehetsz, a lényeg, hogy ne fehér kenyér legyen, hanem barna, rozs, teljes kiőrlésű. A rizs és párolt zöldség az teljesen jó, de néha ebédre simán belefér a tészta is. Reggeli és ebéd között tízóraiként még iktass be egy kis gyümölcsöt vagy natúr joghurtot. A zöld teának nincsen zsírégető hatása, ha ezt olvastad, az sajnos nem igaz. De attól függetlenül igyad nyugodtan, mert egészséges, de nem a filteres, mert az 0, a bioboltokban kapható szálad zöld tea :) A 6 után való nem evés, az hülyeség, mivel ez a módszer csak azért vált be másoknak, mert "lerövidítik" a napjukat, ezáltal kevesebb kalóriát visznek be. De ha ugyanazt a kaját fél 7-kor ették volna meg, hidd el, akkor is ugyanúgy fogytak volna. Nyilván ha te már 6-kor megvacsorázol, utána nem KELL enni, ha nem vagy éhes, de ha igen, akkor nem kell koplaltatni a szervezeted csak azért, mert 6 óra elmúlt 10 perccel.


Az nagyon jó, ha nem nassolsz :)


Az edzés része az tök jó szerintem, ha van kedved taposó gépezz, vagy szoba biciklizz még mellette :))


És igyál sok-sok vizet, minimum 3 liter.

Sok sikert és kitartást:)

2011. okt. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most félbarna kenyeret szoktunk venni, de lehet keresek akkor valamilyen teljes kiőrlésűt.

A teára azért gondoltam, mert olvastam egy cikket, amiben azt írták, hogy remek méregtelenító hatású és a hosszútávú fogyasztása gátolja a bevitt zsír magas hányadának a lerakódását. Tehát nem kifejezetten a fogyás miatt gondoltam.


Általában 11 után fekszem le, azért nem fogok korábban, hogy az evés miatt lerövidüljön a napom:)

2011. okt. 10. 09:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Igazuk van. Már csak az maradt hátra, hogy mindezek előtt elmész a dokihoz, és megnézeted, mitől szedtél fel 20 kilót. Ha valami hormonzavar okozza, akkor sem fogysz le, ha csak képről nézegeted az ételeket. Előbb legyen papírod róla, hogy egészséges vagy, mert különben csak kurdarc ér.


A napi kalóriaszükségletet itt tudod kiszámítani, a fontot állítsd át kg-ra.

[link]


Ez még azt is megmondja, hogy a napi kalóriából mennyit KELL szénhidrátból, zsírból és fehérjéből bevinni, mert ha nem így csinálod, akkor vagy nem fogsz fogyni, vagy ha mégis, akkor visszahízod. (Pl. ha nem eszel elég szénhidrátot, lefogysz, és utána újra eszel szénhidrátot, az biztos visszahízás. Míg ha betartod az arányokat fogyókúra alatt és után is, akkor nem lesz gond.)


Ha éhes vagy, MINDIG egyél. Nyilván nem egy fél disznóról beszélünk, megeszel pl. egy répát vagy egy darab uborkát vagy egy paradicsomot vagy egy almát, esetleg egy kis szelet zsírszegény sajtot, vagy egy joghurtot. De mindig számítsd be a napi kalóriaszükségletbe.

2011. okt. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egész család dagi, sajnos a nagymamám, dédim is azok voltak, én is ilyen vagyok már kicsi korom óta. Orvosnál voltam, semmi bajom, a vérnyomásom, vércukrom is rendben. Épp ezért szeretnék életmódváltásba és nem drasztikus fogyókúrába kezdeni.
2011. okt. 10. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg írhatnál, csinálhatnánk együtt, mert én is hasonló genetikával rendelkezem, és hasonló mennyiségű túlsúllyal is. Én már elkezdtem, de tényleg lassan megy nagyon, valahol még vissza kéne vennem a szénhidrátból. Tarthatnánk egymásban a lelket.
2011. okt. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

először is felejtsd el, hogy a család miatt vagy ilyen! igaz, hogy akinek olyan az alkata, hajlamosabb lehet az elhízásra, de ő is szépen le tud fogyni! a család mindössze arról tehet, hogy ők sokat esznek ezért dagik --> ennyi étel a megszokott --> a gyereket is ennyivel etetik --> ő is elhízik. szóval nem genetika, csak megszokás.

a diétád jónak tűnik, nekem is egyedül az este 6 után evésen akadt meg a szemem. ha 11kor fekszel, akkor este 8-9 körül ráér vacsizni :)

egyébként látszik, hogy megtervezted és nemcsak belecsaptál, ahogy itt legtöbben, szóval ha van akaraterőd, sikerülni fog. sok sikert :)

2011. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok a genetikával és a családi örökséggel takarózni, csak azt szerettem volna ezzel mondani, hogy nem betegségtől vagy hormonzavartól ilyen az alkatom, hanem sajnos rossz életmódot tanultunk el. Egyik tesóm mondjuk nagyon sovány volt kicsi korában és az orvos étvágyjavítót írt fel neki...:S


A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:20

Ment a privi

2011. okt. 10. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ezt mind betartod akkor ugy kb szóval ha 15 kg cél:

3,5 hó alatt legideálisabb ha sportolsz is mellette.

Ha pedig 20kg cél: 5 ,5,5 hó alatt

Kb 5-6 hó mulva olvad le rólad a flesleg ha betartod a házi szabályokat.Sok iskert hozzá

Nekem 72 kg lement 2 hó alatt durván 8 kg.

2016. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!