Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan iktassak be még egy...

Hogyan iktassak be még egy étkezést? Miket egyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nos akkor kezdem. Gyakornok vagyok, irodában, tehát ülőfoglalkozású. Nagyon korán indulok munkába, és általában későn érek haza, mert napi 3-4 órát ingázom. :(

Próbálok egészségesen élni, életmódot váltottam, amivel lement jó néhány fölös kilóm is.


Az étkezéseim így néznek ki:


7-8 körül reggeli

10 körül tízórai

12-körül ebéd

3-körül uzsonna

7-8 körül vacsora


Reggel 4-kor kelek, hogy 7-re munkába érjek, este 7-8 körül érek haza (vonatfüggő), így már 21-22 óra környékén ágyban vagyok.


Viszont estére mindig nagyon megéhezem és szerintem többet is eszek a kelleténél ilyenkor. Arra gondoltam hogy azért mert 15 és 19 óra között kellene még egy étkezés, valami kisebb.


Viszont ilyenkor általában már útban vagyok hazafelé, és a buszon, vonaton meg nem igazán lehet mindenfajta kaját eszegetni.


Mit javasoltok? Kellene még egy étkezés? Vagy felesleges? Ha kellene, akkor pedig mik azok az ételek, amiket ilyenkor is praktikusan tudnék magammal hurcolni.


Amire én gondoltam: müzliszelet, alma, körte, gyümölcsök, mogyoró, mandula, esetleg szendvics (vagy az már sok?).


Köszönöm a segítséget előre is.


24/L 170 cm/78 kg


2011. okt. 10. 13:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem gyümölcs mindenképpen. de ez lehet attól még banán is. igazából azért jobb, mert eszel valamit, és gyümölcsöt mindenhol kapsz.


de vacsorára porciózd ki magadnak és csak annyit egyél.

ebédre meg egyél meleget és annyit hogy jóllakj töle.

ha lehet akkor pl gyalogj járj a vonattól haza, vagy a munkahelyedre.


én gyerekkel vagyok itthon és a terhesség után vissza álltam az eredeti kilóra. na de miért? mert napi 2 km-t tuti sétálok a gyerekkel.

2011. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Második "kisuzsonnának" egy ivójoghurt is jó lehet, az könnyen magaddal vihető és klasszul jól lakik tőle az ember.

vagy közvetlenül lefekvés előtt egyél valamilyen kis fehérjetartalmút, pl. joghurtot vagy egy darabka sajtot.

2011. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem amiket leírtál azok jók. Alma, körte, esetleg banán. Néha egy kis magok. Ivójoghurt is jó, de alacsony zsírtartalmút vegyél.
2011. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
cukormentes müzli is jó lehet
2011. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!