Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szülés után 4 hónappal vagyok,...

Szülés után 4 hónappal vagyok, és minden erőfeszítésem (diéta, sport stb. ) ellenére is jönnek fel a kilók. Mi lehet az oka? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 162 cm vagyok és 55 kilóval estem teherbe. Szinte semmit nem szedtem fel terhesség alatt, szülés után 1 héttel 1 kilóval kevesebb voltam, mint amivel a terhességet kezdtem. Aztán úgy 1 hónappal később lassan, de biztosan elkezdtek feljönni a kilók. Mivel szoptatni nem tudtam, elkezdtem diétázni (update szerint) és naponta 1 órát vagy futok vagy dvd-re tornázok. Mellette a gyerekemmel minden nap 1-2 órát sétálok. Reggelente almaecetes vizet is iszok, mert állítólag serkenti az anyagcserét. Sport előtt L-karnitint szedek.

Mindez 6 hete és nemhogy fogynék, de a ruháim egyre szűkebbek.

Arra is gondoltam már, h talán a fogamzásgátlótól, mert nagyjából akkor kezdtem hízni, amikor azt elkezdtem szedni, de az orvosom szerint kizárt, h attól legyen.

Mit tegyek? Máskor, amikor így fogyóztam, peregtek le a kilók. Létezhet, h a szülés után így megváltozzon az ember teste? Mit tehetnék, h mginduljon a fogyás?


2011. okt. 12. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 3 fázisos fog.gátlót szedtem, és fél év alatt 8 kilót szedtem fel. HANGSÚLYOZOM úgy, hogy heti 4 edzésem volt végig, és soha nem kajáltam halálra magam. Most nyáron abbahagytam, és szép lassan az ugyanolyan életvitelem mellett fogyogatok vissza. Én biztos vagyok benne, hogy az a ludas. Vagy hagyd el, vagy térj át másfélére.
2011. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is a bogyó a ludas. Eddig minden nő ismerősöm hízott aki szedte.

Szerintem próbáld azt meg ,hogy nem szeded egy jóideig ,hogy akkor fogyni fogsz e.

Sok sikert!

2011. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

bogyó. igen, hormonháztartást befolyásoló készítményeknek van 1 pár hatása. viszont energiát nem tudnak teremteni, zsír pedig ku.rva sok energia.


én azon is elgondolkoznék, hogy 1. update dolog nem diéta, miért nem kontrollálod úgy az étkezésed mint azok, akik tudják hogyan adjanak le zsírt, és bármikor (rendszeresen) meg is teszik? (testépítők)

2. attól még hogy nem vágtam tarkón azt aki azt állítja, hogy az ecetes víz gyorsítja az anyagcserét, még nem lesz igaza, szimplán csak azt tükrözi hogy én és még sokan mások is toleráljuk a hülyéket.

3. karnitint elvileg kajával is eszel, kiegészítés nélkül.. nem mondom, hogy nem jó, lehet mérhetően besegít a zsírsavak szállításában, de ha fölös energiád van update 1 kódú akármiből, az nem fog elszállni az univerzumba. igen is el fog raktározódni, mert az ember számos piszok zűrös évezred alatt így tudott életben maradni. szimplán csak normális étrendet kell követni, amivel még nem képezünk nagy tartalékot, ajánlom ezt figyelmedbe.

2011. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szabad megkérdezni milyen nemű a gyermeked?
2011. okt. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de akinek van ötlete, h mit rontok el, az kérem, írjon még.


Kedves .Aczél. a gyermekem kislány. Talán van összefüggés a gyermek neme és az anyuka hízása között? :)

Egyébként a férjem is szekál az update-tel, de 1-es kódú kajákból sem eszem annyit, h attól hízni kéne. A mai kajám így állt össze:

reggeli: 1 pár virsli 1 db update-es zsemle

tízórai: alma

ebéd: csirkemell update-es spagettivel

uzsonna: kis fürt szőlő

vacsora: 2 tojás, felvágott, 4 szelet extrudált kenyér

(Megvolt az 1 óra torna és az 1 óra séta is.)


Ez túl sok lenne? Mindig is úgy fogyókúráztam, h a szénhidrát bevitelt csökkentettem le, és eddig működött nálam a dolog.

2011. okt. 12. 19:49
 6/9 anonim ***** válasza:

elvileg nem eszel rosszul. persze ehetnél reggel is fehérjét, virsli az.. nos, élelmiszermérnök leszek, általában a virslit fölösleges ételnek hívni. nincs benne jelentős mennyiségű fehérje.. mindegy, mennyiségre nem tűnik soknak. nem lenne rossz ötlet tömeg alapján a bevitt energiát is átszámolni, lehet kevés a hús fogyasztásod, de hogy ezzel miért hízol.. minden esetre tömeg gyarapodáshoz energia kell. olyan nem létezik a mi bolygónkon, hogy ne így legyen. sőt, a világ ismert részében is így van.

szerintem napi 10 percet fordíts arra, hogy leméred mennyit is eszel, aztán még 10 percet hogy számolsz egy bevitt energiatartalmat. úgy könnyebb lenne segíteni is, mert amúgy nagyon összetett dolog..

2011. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Én írtam, hogy a bogyó a ludas. Megkérdezhetem, milyen fajtát szedsz? Én a 3 fázisú (triodena) előtt yadine-t szedtem, azzal semmi bajom nem volt, tartottam a súlyom ott, ahol akartam. Azelőtt diane 35-t szedtem, amivel szintén sokat híztam, pedig az is 1 fázisos, mint a yadine. Hormonális úton is szépen bele lehet avatkozni a rendszerbe, hogy ne úgy működjön, ahogy "normális" lenne.

Tettem fel én is kérdést (ha akarjátok, belinkelem), amiben leírtam az étkezésem és a sportmennyiséget, majd megkérdeztem miért nem fogyok. A bogyóra akkor még nem gyanakodtam, azt meg sem említettem. De szinte mindegyik válaszoló leírta akik itt a fórumon profinak számítanak fogyókúra és sport témakörben, hogy hazudok, mert ennyi mozgással és ennyi kajával lehetetlen hogy ne fogyjak, nem ufó a testem. Pedig nem hazudtam, de nem is fogytam. Csak mikor abbahagytam a tablettát, amit összesen 6-8 évig szedtem (a megszakítások miatt pontosan nem tudom). Úgyhogy a tapasztalat, van amelyiktől ha fejreállsz is, nem fogsz fogyni mellette, mert számodra nem megfelelő. Van olyan, ami igen, de amit most szedsz, az tuti nem, hiába a marketingszöveg, hogy kis hormontartalmú, modern készítmény. Attól még számodra előnytelenül avatkozik be a testedbe.

2011. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azaliat szedek, mert ezt szabad szoptatás alatt is. Mikor említettem a dokinak, h sztem ettől hízok, azt mondta, h ebben nincs ösztrogén, így ez nem lehet ludas. Ennek ellenére ha végig szedtem ezt a levelet, áttérek a Lyndinette 20-ra, mert terhesség előtt azt használtam, és semmi ilyen jellegű gondom nem volt, holott többet ettem, mint most.

Biztos, h jól bekavar az ember hormonháztartásába ez a fajta fogamzásgátló, mert ezt nem 21, hanem 28 napon át kell szedni, és nem szabad szünetet tartani. Így a szülés óta még nem is mestruáltam, holott már nem szoptatatok egy ideje.

Remélem, ha áttérek a másikra, le tudom adni a fölösleget.

2011. okt. 13. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:

bízunk benne.

a gyermeked neme meg nem az egészséged miatt fontos, csak kíváncsi voltam.

2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!