Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol van neten olyan kalóriatáb...

Hol van neten olyan kalóriatáblázat, ahol darabra vannak az értékek?

Figyelt kérdés

Sok helyen 100 gr étel kalóriatartalma van fent, holott pl. engem 1 db virsli kalóriaértéke érdekelne, és munkahelyen nem tudom lemérni, hány gramm. (Ez csak példa. De olyat is ehetek, amit nem én bontok ki, és nem tudom megnézni a kalóriaértékét, sem annak az egy szemnek/darabnak a súlyát, amit megettem.)


Tehát hol van a legklasszabb és leghasználhatóbb kalóriatáblázat?


2011. okt. 13. 10:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Azért nincs mert ez hülyeség. Egy kakaós csiga lehet 140gramm és 60gramm is, most sokra mész vele ha egy darabra megadnak neked 350kalóriát,közben a te kakaócsigád pedig 140g ami kb 700-800kcal.

Virslinél is ez a helyzet,vannak 70g és 40g virslik is,látszatra majdnem ugyanakkorák,csak a sűrüségük,tartalmuk más amit plusz kalóriát tartalmaznak. Az sem mindegy milyen virsli.

Ez ugyan annyira haszontalan mint a kész ételek megadott kalóriatartalma. Azt is ki lehet tenni az ablakba.

2011. okt. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor te mindent lemérsz, és az alapján nézed meg neten az értékét?

Vagy magadnak füzetbe kiírtad, hogy általában amiket szoktál enni, mennyi kalóriával bír?

Mert ebbe a csapdába nem akarok bekerülni, pl. nem gondolnám egy kakaóscsigáról hogy olyan sok kalória, mert ízre nekem annyit nem ér, hogy 700 kalóriát rááldozzak.

2011. okt. 13. 11:04
 3/18 anonim ***** válasza:

Igen,mindent mérek. A csomagolás hátulján rajta vannak az adatok vagy a neten kalóriatáblázatból megnézem és a telefonomon gyorsan kiszámolom a pontos értéket,majd bevésem a naplómba.

Sajnos az éttermi vagy gyors kajákkal nem tudok mit kezdeni én sem,az lutri. Ezért nem ajánlatos sokszor ilyen helyekre járni.

2011. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, és egy idő után már megtanulod mindennek a kalóriaértékét. Pl nem nézem meg már tizedjére hogy mennyi a brokkoli kalóriatartalma,azt már fejből tudom és számolom. Az elején nehézkes,de mostmár olyan egyszerű mint a pofon.
2011. okt. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én is mindent mérek de egy idő után már nem is kell hiszen nagyjából mindig ugyanazokat a kajákat eszem körforgásban és már tudom hogy egy darabban mennyi van illetve van egy kis ikea-s műanyag tálam tudom hogy abban mi mennyi mert annyiszor használtam már. szóval nem kell mérnem. ha meg étteremben eszek akkor utólag megnézem a neten kb mennyi volt egy adag. persze az nem pontos de irányadónak jó. ilyenkor még egy kicsit hozzá is teszek és akkor tuti nem számolok kevesebbet. amúgy ha tudsz angolul van a myfatsecret program (neten is és telefonon is) én azt használom. abban nagyon sok élelmiszer darabra van megadva, persze ott adott márkák is vannak szóval pontos.ha tudsz angolul akkor ajánlom.
2011. okt. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nyuszifül, saccoljál vagy vegyél egy rohadt 30 dkg tömegű digitális mérleget és tedd a táskádba, ha mérni akarsz


vagy még jobb - vigyél otthonról kaját és számold ki otthon


de ha egyik sem megy, a virsli zacskójára rá van írva minden...mert ugye az sem mindegy, hogy agyonszójázott pulykavirsli, vagy juhbeles birka színhúsból készült a virsli és a mérete sem mindegy, hogy mekkora ;)

2011. okt. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"nyuszifül, saccoljál vagy vegyél egy rohadt 30 dkg tömegű digitális mérleget és tedd a táskádba, ha mérni akarsz"


Nyuszifül a kurv@ anyád. azt nyuszifülezzed te tap-ló par-aszt.

Engem meg ne hülyézz le, elpofáztam abba a pironyó agyadba, hogy akkor van baj, ha pl. munkahelyen kínálnak meg valamivel, ami már ki van bontva, és nem láttam a papírját.

Rohadj meg hogy belepofázol olyanba, amihez nem tudsz érdemben szólni.


Mindig van egy segg..hülye ezen az oldalon, aki felbass.z aaz agyam. Rohadjál meg.

2011. okt. 13. 11:32
 8/18 A kérdező kommentje:

Az értelmes, művelt, illedelmes válaszadók szíves elnézését kérem, muszáj voltam lemenni arra a szintre, meghaladni azt a hangnemet, amellyel szerény személyem szólították meg.

Feltettem egy ártatlan kérdést, szerintem nem ezt érdemeltem.

2011. okt. 13. 11:33
 9/18 anonim ***** válasza:

Azta mindenit! Te egy kicsit idegbeteg lehetsz azért. Ennyire kiakadni a semmin. Amúgy meg a hsz-nak igaza volt. Oldd meg!


Amúgy meg tényleg az a legegyszerűbb, ha magadnak készítesz kaját és azt eszed. Így legalább tudsz mindent. Ha ennyire komolyan veszed a kajálást, akkor NEM FOGADOD el azt, amivel kínálnak a munkahelyen. Ha meg elfogadod, akkor ne zabálj sokat belőle, és sz@rd le, hogy mennyi annak az kcalértéke, mert ha nem eszel sokat, akkor nem fogsz belehalni se meghízni. Ha meg mégis bűnöztél, akkor iktass be több sportot aznap és másnap egyél pl. 300 kcal-val kevesebbet és közvetlen bűnözés után egyél meg egy citromot (ha tudsz és nincs gyomorbajod).


Nálam ez vált be.

2011. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nyuszifül, azt hiszem agyadra ment a fogyókúra...kéne ám szénhidrátot is enni néha és abba köllene hagyni a koplalást, mert az a kevés agysejted is megpusztul, ami még van...
2011. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!