Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha izmosodni szeretnék, de...

Ha izmosodni szeretnék, de van rajtam kb 10 kiló felesleg mit tegyek?

Figyelt kérdés
Olvastam már sok mindent, hogy ha az ember izmot akar felszedni enni kell, természetesen nem össze vissza, hanem egy ilyen étrendet követve. De ha ha a hasamon elég sok szír van először nem azt kéne inkább leadni és utána az izmok? Vagy megy együtt a kettő?
2011. okt. 13. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
hát a profik azt mondják, hogy először tömegelni kell... Na de ők kirívó eset, én nem azért kezdtem el kondizni, hogy nagy dagadt és erős állat legyek, hanem hogy formásodjak. Így én ha most lennék kezdő ,előbb leszálkásítanék. Ha áttérsz egy normális étrendre, és edzel rendesen, fogsz szépen kerekedni is, nem csak a zsír kezd majd el lemenni. Persze lehet, hogy páran ezzel nem értenek egyet, de én így gondolom, mivel a terhelés hatására több fehérje épül az izomba és a szénhidrát is a glikogénraktárakat fogja feltölteni, és nem a zsírraktárat.
2011. okt. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 chardonneret válasza:
Szerintem ha kondizni kezdesz, akkor alapból elkezd átalakulni a tested: a zsírpárnák izomszövetekké válnak - persze hosszú és kemény munka eredményeként, illetve helyes táplálkozással együtt. Mozogj sokat, akkor a fölös kilók úgyis lemennek! ;)
2011. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tömegelésnél is van egy testzsír határ,ami fölé nem szokás menni.

Szóval ha mondjuk férfi vagy és a testzsírod magasabb,mint 18%,akkor szó nem lehet tömegelésről.

Pucold le magadról a felesleget és utána tömegelj.

Hiába van valakin mondjuk egy jelentősebb izomtömeg,de hozzá egy magas testzsír,hájas test fedi,ez se nem esztétikus,se nem egészséges.

A sport első számú célja meg az egészségmegőrzés.

2011. okt. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Atyaég,most olvasom:O

"A zsírból izom" dolgot.

Kicsit sok az alkimista ebben a rovatban.

A fizika jelenlegi állása szerint ez egy lehetetlen folyamat.

Kb,mint az ólomból aranyat dolog.

2011. okt. 14. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a fizika, de inkább az emberi test biokémiája szerint nem lehetséges. bár figyelembe véve, hogy a fehérjék nitrogén tartalmú vegyületek, a zsírok (lipidek) pedig nem, végül is kémiailag is lehetetlen :D

fizikailag egyébként ha fúzióval is számolunk, egyik anyagból (molekulákból) lehet másik anyag, csak energia kell hozzá, meg szabadulhat is fel (lásd 2 hidrogénből 1 hélium atom) hát, ez nem túl esélyes :D

2011. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

tévedtem, 6 hidrogén atom kell, ebből 2 távozik a reakció végén.

[link]

mindegy.

2011. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a zsírpárnák izomszövetekké válnak"


hozzá nem értők minek pofáznak bele..


ez a zsír izommá alakulása szerintem a kondival kapcsolatos legnagyobb tévhit. Múltkor is mondja egy gyerek, hogy ő most kicsit dagi, de majd elkezd kondizni, és a zsírból azonnal izom lesz... Oké hajrá!


Ezt az a tény idézi elő, hogy aki egész életében lóf@szt nem csinált, csak fingott bele a fotelba, az ha lemegy edzeni, és a 0 munkához képest a kis munka is számít valamit, akkor a zsírpárnák elkezdenek apadni amiatt, mert a szervezet a fölös ch egy jelentős részét az izmokba pumpálja glikogénként... Ezért gondolják sokan, hogy a zsírból izom lesz.

2011. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!