Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 3 merőkanálnyi rizs mennyi...

3 merőkanálnyi rizs mennyi kalória?

Figyelt kérdés

Fehér rizsről van szó és a merőkanál olyan mint amivel a levest kimerjük.

Úgy készült,hogy olajon meg lett pirítva,só bele meg víz.


2011. okt. 21. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
5-600 vagy lehet több
2011. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
miért nem mondod meg mekkora tömegű volt szárazon, és aránylag mennyi olaj kerül a 3 merőkanálnyiba? ugyan is van kis merőkanál, nagy merőkanál, lehet pirítani kevés (elhanyagolható) olajon vagy sok olajon.. néhány szempont, ami akkora hiszterézist eredményez a tippelt adatokban, hogy akár a fogyás-súlytartás közötti energiakülönbséget is közelítheti.
2011. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jaa még olaj is? Akkor jóval több!

Most kérdem én...mi a ménykűnek kell olajat tenni a rizshez? -.- ez a magyar konyha...

2011. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Éppen annyi amin a rizs meg van pirítva. Azért nem tudom mennyi volt szárazon,mert ugye 1 egész családnak készült és szárazon 30dkg volt,de annyit én nem ettem meg (: Amúgy a merőkanál nem kicsi volt,mint azok a szószosak,hanem nagy.Azt mondjátok van kb. 5-600???
2011. okt. 21. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:

30dkg rizs - 356kcal/100g --> 300g = 1068kcal (fejben, lehet elszámoltam)

rizs sok vizet köt meg, mondjuk 30dkg-ból lesz 60 vagy 90dkg, tehát az "energiasűrűsége" lecsökken mondjuk felére, vagy harmadára (ezt nem tudjuk, egyszerűen ezért, elég adat nélkül számolni, tippelni..) és ebből 2 merőkanál. egyszerűen fogalmam sincs. ha tudnánk mekkora tömegű 1 merőkanál főtt rizs, akkor azt a tömeget ->energiaértéket oszthatnánk kettővel vagy hárommal, és annyi lenne egy kanál főtt rizs energiatartalma. de nekem túl nagy a bizonytalanság benne. egyébként van most rizsem, de nem mérek le egy teli és egy üres merőkanalat :D

2011. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt így semmikép nem lehet megmondani, zacskón nincs semmi akkor inkább ne ved meg,mert pont azokban szokót lenni a legtöbb Kj .És hát ez a fogyókúra alapján elég nagy banán héj lehet.(Én most kioktatlak?Bocs csak így jött ki elejinte én is sürün estem bele ebbe a csabdábba_)
2011. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor kénytelen leszek lemérni..... :)

Jajj ne haragudjatok azt elfelejtettem leírni,hogy nem fogyózók(: hanem hízókúrázok.

2011. okt. 21. 14:40
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor sem árt tudni. mondjuk én sem tudom mennyit eszek.. amennyi van, és még lemegy.
2011. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha hízózol ,nem mindegy? A biztonság kedvéért még tolj le egy kakaóscsigát mellé meg egy nutellás kenyeret.
2011. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!