Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány perc futás hatásos?

Hány perc futás hatásos?

Figyelt kérdés
Ha pl este kimegyek futni akkor hány perc hatásos?Illetve mondjuk hajnali 3kor is kilehet menni futni egyet?
2011. okt. 22. 09:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
És milyen tornák jók a futáson kívül ami sok energiát emészt fel?
2011. okt. 23. 18:57
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
küzdősport. sajnos vagy nem sajnos, de túl sok energiát igényelnek.. ami mondjuk neked lehet pont előnyös.
2011. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Küzdősportok közül melyik lenne a legjobb választás?
2011. okt. 23. 22:19
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

ez bizony jó kérdés. erre azért nem fogok tudni válaszolni, mert igen jelentős szórás van két elvileg egyforma edzés között is, ami az edző miatt van.

tehát elvileg karate edzés kemény, mert sok mély állás van, dolgoztok kézzel-lábbal, és van bunyó.

ökölvívásban mindenképp meg kell hogy mozgassanak rendesen, illetve tájbox, franciabox (ez tudtommal csak pesten van, savate) is jó mozgás. minimális önvédelmi értékük is van, ezt nem szoktam kiemelni, gyakorlatilag elhanyagolható.

talán a legokosabb megnézni melyik milyen áron van, illetve melyik tetszik, ez több különbség lehet, mint hogy melyik a legjobb fogyáshoz.

2011. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hunsabre válasza:
92%

közvetlen alvás előtt nem ajánlom a futást, mert felpörgött pulzusodnak, anyagcserédnek idő kell a megnyugvásra (2-3, vagy több óra). Kora este vagy délelőtt esetleg reggel a legjobb Nekem meg a némely igen komolyan futó haveromnak is.

Hajnali 3kor? Jól vagy összerakva? Rendszeresen ne fuss olyankor, hanem aludj, vagy relaxálj. Munkahelyen is visszaszedik önkéntelenül a tempót hajnal 2-4 között!

2011. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 hunsabre válasza:
100%

Hány percet fuss?


Éhezés és sérülés/keringési probléma mentes fogyózáshoz Én a hosszú 60-90 perces 120-130 -es pulzussal futást ajánlom. 50%-ban ilyenkor zsírt égetsz. Nem éheztet ki a mozgás.


Ha jó kondiban vagy és hajlandó vagy az étrendeden is változtatni. kevesebb üres kalória, több minőségi kaja. akkor szóba jöhet rövidebb, 30-40 perces futás is magasabb pulzusban (130-170). Ez komoly vércukor csökkenést és éhségérzetet is produkál, tehát könnyen elcsábulhatsz egy kis nasira:)


Intervallumos edzést felejtsd el, az profi futók végzik, tökéletes kardio rendszerrel.

2011. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

fura, én sose voltam profi futó, az edzésem viszont természeténél fogva éveken át intervallum edzés volt. végeredménynek a hasznos részen kívül azt írnám, hogy idegesítően gyors az anyagcserém, pedig nem lehet jelentősen normál feletti az izomtömegem.

tehát intervallum edzés, mert az kemény, és mert lehet olvasni tanulmányokat/ cikkeket tanulmányokról, ahol azokat az előnyeit leírják, amiket én itt nem. csak hogy jó, és ha már felkel az ember reggel, akkor akár érdemes az edzést is hatékonyan végezni.

2011. okt. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
93%

Hány perc futás hatásos ?

Lássukcsak..13 perc 23,5 másodperc.


Ez mégis milyen kérdés ? fuss addig, amíg teljesen ki nem merülsz. Fuss addig amíg bírja a lábad ! :) Eleinte nem kell halálra hajtani magad , fokozatosan mindig egyre többet fuss. Ha fogyni akarsz akkor figyelj oda az étrendre, és többet ér az aerob edzés mint a kardió edzés. Nézz utána ennek a két fogalomnak

2013. okt. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Küzdősportnak ajánlom neked a karatét! Annak nagyon sok formája van. Én is karatézok és sokat fogytam,izmosodtam tőle. Valamint a nyári edzéseken mindig kimentünk futni kb.28-30 percet ,ami nagyon jó. Hétfőn egybe lefutottunk egy megadott kört,szerdán intervall futást csináltunk,pénteken meg minden kör után (1 kör= kb 350-400m)erősítést csináltunk és így mindig máshogy dolgoztattuk meg a testünket. De visszatérve a futáshoz állítólag a test 20 perc után kezd el kalóriát égetni szóval 20 percnél több futás a hatásos.
2014. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Attól függ, hogy mi a cél. A keringésednek kell legalább 20 perc, hogy rendesen beinduljon, onnantól tudsz érdemi munkát végezni. Utána ugyanúgy érdemes egy 20 percet levezetni, kis kocogással, nyújtással. Szóval egy normális futós edzés legalább egy óra, de inkább másfél. Ha csak a fogyás a cél, akkor, ahogy a többiek is írták, bármennyi, bármilyen minőségű használ valamennyit, mert kalóriát éget.
2015. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!