Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy átlagos testalkatú férfina...

Egy átlagos testalkatú férfinak mennyi szénhidrát kell egy nap?

Figyelt kérdés

Diéta alatt egy átlagos testalkatú, férfinak hány gramm szénhidrát bevitele javasolt egy nap? Cél alakformálás, vagyis a megmaradt már nem sok zsír eltüntetése;

Valahol az írták hogy egy átlagos férfinak kb napi 150g bevitele szükséges, de találkoztam egy kalkulátorral is amelynél a számítások után, vagy 250g szénhidrát jött ki napi szinten.. hát az egyik nem stimmel az biztos..

Köszönöm a segítséget!


2011. okt. 23. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fiú vagyok, és hízni akarok, ezért odafigyelek rá, hogy mennyi ch-t viszek be. Kalkulátorral szoktam kiszámolni: [link]
2011. okt. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Pedig de. 150gramm az egy 75kilós férfinél 2gramm/testsúlykilogramm ami a legtöbb embernek megfelelő a diétához de persze ezen lehet még csökkenteni ha szükséges akár 1gramm/testsúlykilogrammig is.

Nem tudom hogy ezt soknak vagy kevésnek tartod?

150gramm szénhidrát van 200gramm zabpehelyben vagy 7500 gramm brokkoliban, ezzel csak azt szeretném érzékeltetni hogy ha jól állítod össze az étrendet akkor ez teljesen normális kajamennyiség.

2011. okt. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kalkulátorokat nem tartom jó ötletnek. Beirtam az adatiamat és testsúlycsökkentéshez 340gramm ch-t javasol ami az én esetemben 5gramm/testsúlykilogramm. Én ha annyit meg birnék enni vígan tömegnövelnék, sőt még a 4 g/tsk val is sikerül egyről a kettőre jutnom.
2011. okt. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, ne viccelj már. Fiú vagyok, 65 kg, és 550 g szénhidrátot vittem be tegnap. Igaz, voltam 2 és fél órát biciklizni is. De ha ki sem mozdulok, akkor is megvan a 400 legtöbbször. 340-et nem tudsz megenni?
2011. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én 70 kg vagyok mint írtam már csak egy minimális zsír van, inkább alakot formálok, feszes ,szálkás testalkatra megyek! :)

Tehát ha jól értem a 2gramm/ testsúlykilogramm az ideális mérce?

Nekem fő szénhidrát forrásaim: rizs, főtt krumpli, gyümölcs( alma)

Átlagos nap eszek: reggelire két szelet pirítós( félbarna kenyérből) ez kb 55 szénhidrát

ebédre: rizs, vagy főtt krumpli vagy valami tésztalapú étel( kb 60-80g szénhidrát)

napközbe 2 alma kb- ez 20g szénhidrát

ezek nagyjából edzés előtt vannak- ha súlyzós edzés nap van(heti 3) akkor utána is eszek kb 50grammot -általában rizs vagy főtt krumpli;

Ez egy nem edzésnap kb- 2 szénhidrátos étkezés + 2 szer alma evés kb 140-155 gramm

míg egy edzésnap rájön még egy szénhidrátos étkezés- kb 150-200 gramm

Szerintetek ez így jó e, vagy edzésnap is 150- re kéne szorítanom? Nem tudom lenne e úgy elég energiám normálisan edzeni.. + napi szinten aerob mozgás megy emellett , és hétvégén egy két foci is van a héten;

2011. okt. 23. 12:24
 6/12 A kérdező kommentje:
tehát próbáltam tartani ezt a spártai 150-et de az a mozgásmennyiség mellett amit csinálok rohadt nehéz.. úgy is érzem néha hogy nincs elég energiám, ezért gyanús nekem hogy kevés..
2011. okt. 23. 12:26
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Megnéztem a kalkulátort, nekem testsúlycsökkenésre 2740 kalóriát ír 377 szénhidráttal.. hát nem tudom

Nekem ez soknak tűnik, ahhoz képest meg amit az elmúlt egy hónapban toltam valóságos tömegnövelés :D :D

kb 2000-2200 kalóriát küldtem 150-200 Ch-val;

Most melyik a helyes út?

2011. okt. 23. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos én ennyire étvágytalan vagyok ,illetve zabpehelyből megbirnék enni fél kilót naponta de annál változatosabban próbálom megoldani, a főtt rizs is magas ch tartalmú mégis abból már több mint 1kiló kell (kb 2,5szörösére duzzad főzéskor), mindegy vissza a témához:


igen a 2g/tsg a normális diétához de alkatilag különbözőek vagyunk, lehet ezen emelni is egy keveset, viszont nem véletlen javasolják a nagy mennyiségű fehérjét diéta melett vagy akár a magasabb zsírbevitel is segíthet a fáradékonyságon.De nagyon fontos a zsír minősége, és szénhidrátokból is nagy szerepe van a lassú felszívódásúaknak, mert a gyorsak nem biztosítanak energiát huzamosabb ideig.

2011. okt. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen a fehérjebevitellel nincs is gond, sovány túró, csirkemell, tojásfehérje, gépsonka a mindennapi étrendem része. Ha csirke nincs is mindennap, de heti 3 szor legalább. a zsiradék is természetes úton ezen táplálékokkal együtt jön, gyakorlatilag nem eszek semmi szemetet, az ételek minősége kiváló amit eszek, csak a mennyiség nem tudom hogy jó e..
2011. okt. 23. 13:04
 10/12 A kérdező kommentje:

Itt van például a mai nap szénhidrátja eddig:

reggel két piritós 55 g szénhidrát

ebéd: 4 főtt krumpli- egy krumpli kb 20g szénhidrát =kb 80g szénhidrát

Ez 135 g szénhidrát + egy 10-rt rádobok az egyéb ételek( fehérje,) származó szénhidráttartalomra

tehát 140g kb eddig a nap; vagyis ha tényleg 150g-ot lehet akkor még egy alma fér bele; úgy hogy 14.40- van most fogok meccsnézés közben 45 percet taposó gépezni, majd hasazni este meg tekerek egy órát.. ez így nem tűnik túl vidámnak

viszont ha délután még ennék mondjuk 2 főtt krumplit az már plusz 40g és már 190-nél vagyok..

Most mi az igazság? Mennyit lehet sportolás mellett enni? Nagyon hálás lennék ha valaki aki ért hozzá adna egy szakértői választ! Köszönöm!!

2011. okt. 23. 14:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!