Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 160 grammos szénhidrát diétáná...

160 grammos szénhidrát diétánál nem annyira jó az esti zsömle igaz?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy csak 30 g van benne de szerintem ez a ludas amiért nem fogyok !
2011. okt. 26. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Hidd el biztosan nem attól az egy nyamvadt zsemlétől nem fogysz.
2011. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
52%

A 160 grammos diéta lényege az, hogy egy nap ne egyél több szénhidrátot, mint 160 gramm, lehetőleg napi 5szöri étkezésre lebontva. Ergo a 30 gramm este sok, este inkább fehérje+zöldség legyen a vacsora, cukrot ne használj, és vagy teljes kiőrlésű lisztes cuccokat egyél, vagy tönkölybúzásat.

Keress egy endokrinológust, és csináltass vele egy inzulin-rezisztencia tesztet.

2011. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi az az Inzulin akármicsoda ???
2011. nov. 2. 15:18
 4/9 anonim válasza:
Az inzulin a hasnyálmirigy által termelt hormon, ami lebontja a cukrot/szénhidrátot a szervezetben, emellett zsírtároló hatása is van. Namost ha a hasnyálmirigyed erősen túltermel, akkor a túl sok inzulin a diéta és mozgás ellenére is folyamatosan tárolja a zsírt, így szinte semmit vagy csak alig fogysz. Ez egy tipp, jobb lenne, ha beszélnél egy endokrinológussal, ő bővebb segítséget nyújthat. Túltermelés inzulin-rezisztenciánál jöhet létre, ami a cukorbetegség előszele.
2011. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi a jele a vérképben ? Hogy röviditik ? Köszönöm !
2011. nov. 3. 20:59
 6/9 A kérdező kommentje:
Csak azért ,mert a cukrom általában alacsony !
2011. nov. 4. 12:46
 7/9 anonim válasza:
Szia, küldtem privit!
2011. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg !
2011. nov. 7. 20:12
 9/9 anonim válasza:

Akkor átmásolom:


nincs jele a vérképben, pontosabban annyi, hogy inzulin, a jó érték az asszem 10-20 között van, ha túltermelsz, akkor az éhgyomorra is megjelenik, de ezt kifejezetten csak akkor látni a vérképben, ha kérik a vizsgálatot. Úgy történik, hogy éhgyomorra levesznek tőled vért, majd megitatnak 75gramm glükózt vízben oldva, és két óra múlva ismét vérvétel, így látják a szervezet reakcióját.

2011. nov. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!