Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sok szénhidrátot eszek...

Ha sok szénhidrátot eszek mint kenyér, zöldség, gyümölcs, zabpehely de 1200-1300kalórián belül maradok akkor is fogyhatok? Már csak az utolsó 5kg van hátra.

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 16:44
 1/8 greeen ***** válasza:
100%
sok szénhidrátot nem eszel ha 1200 kalórián belül vagy!
2011. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
1200-1300 kcal-val nem fogsz fogyni, pláne nem tartósan. Lelassul az anyagcseréd, és el kezdesz raktározni. Egyél normálisabban, de azt minőségi cuccokból. 1500-1600 kcal kell neked naponta, h ne lassulj le nagyon.
2011. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 greeen ***** válasza:
ha mondjuk egy könnyeb nőről van szó akkor nem egészen így van!MErt ugye az alapanyagcseréjét kell figyelembe venni nagyjából és ahhoz viszonyítani!Ha ő egy Nő és mondjuk 60 kiló akkor hozzávetőlegesen (ami persze közel se teljesen pontos) a BMR szerint. 700 + (7*ttkg) azaz 700+7*60 az összesen 1120.Ennyit minimum kell akkor fogyasztanod tehát az 1200 - 1300 az rendben is lenne!De nem árt ha nem csak szénhidrátban vagyis nem nagyrészt abban vinnéd be,de ha abban is akkor inkább összetett szénhidrátokban gondolkodj.Rozs kenyér stb...
2011. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

bírom mikor mindenki rávágja hogy neked ennyi és ennyi kalória kell mikor nem írt magáról semmit a kérdező, azt sem hogy hány éves milyen magas jelenleg hány kiló mennyit mozog naponta..

kérdező ha kiszámoltad hogy neked az a fogyási kalóriamennyiség akkor ha azon belül maradsz akkor fogyhatsz, bármit eszel is. azért tényleg érdemesebb tápláló minőségi ételt enni.

2011. szept. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az orvosi lexikon szerint heti 1kg fogyáshoz kell 1100kcal.

Ettől azért többet eszek,mert úgysem tudnék már ennyiből heti egy kg-t fogyni. Sőt ezzel az 1300kalóriával is már mióta stagnálok :/

Ezért gondoltam hogy baj lehet a ch.

2011. szept. 8. 18:47
 6/8 greeen ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 17:56


ki az a mindenki ki rávágta hogy mennyi kalóriát fogyasszon?Én csak egy embert látok:))))

2011. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Főoldal Új kérdés Egy véletlen kérdés Facebook


mariattt

Üzeneteid

Kérdéseid

Saját kérdéseid

Megválaszoltjaid

Figyelt kérdések

Figyelt kulcsszavak

Beállítások

Kilépés

Főoldal

Fogyókúrák

90 napos diéta

Atkins diéta

Dukan diéta

Fogyasztószerek

Kalóriaszámlálás

Paleo diéta

Szénhidrátszegény diéta

Update módszer

Egyéb kérdések

Új kérdés

Kategória toplista

Comb Cukor Diéta Edzés Egészség Étel Étkezés Étrend Evés Fogyás Fogyókúra Futás Has Hízás Izom Kalória Kg Kiló Kövér Lány Mozgás Nyár Sport Súly Szénhidrát Táplálkozás Tini Torna Túlsúly Zsír



Dietmaker Kategória: Fogyókúrák » Egyéb kérdések


A kérdés


10-15 kilótol kéne megszabadulnom! De nem tudom hogy csináljam! Reggel 7 től délután 5 ig suliba vagyok. Mit vigyek suliba enni? Vagy milyen diétát kéne betartanom hogy sikerüljön lefogynom?


2011-10-22 09:38 Privát üzenet Tetszik


A válaszok


Szia!

Én a norbis détával fogytam, csak kicsit komolyabban vetem, mint ahogy ő leírja :) Én 15 kilót dobtam le így. 16 voltam mikor csináltam, és nagyon rövid idő alatt sikerült (1. hónap 10 kiló, további 5 egy nyár alatt). DE! részben megbántam :(. Sokkal fáradékonyabb lettem azóta. Szóval ha fogyni akarsz, csak nagyon lassan, elvileg az ideális az lenne ha 1 év alatt dobnál le 10 kilót.

Én azért a Norbi diétát választotam, mert ez nem egyoldalú diéta. Mindent lehet enni vele, persze csak mértékkel. 12 óráig akár csokit is :). Én úgy csiáltam, hogy tudjak ebédelni, hogy reggel mielőtt mentem megebédeltem (kb. fél 6kor :) ) Eleinte szokatlan volt. Délig ugye ehetsz bármit, mondjuk valami kis kekszecske is belefér, de hogy ne fogyj drasztikusan akár még egy kisebb szendvics is :). 14 óráig ehetsz sok gyümit, meg zöldséget. Szóval alma hasonlók. Utána estig már csak bizonyos dolgokat lehet. Ehhez érdemes megkeresni a norbis táblázatot :), abban fel van osztva mikor mit. Az almát is elvileg 2-ig lehet enni, de simán belefér ha 6kor is megeszel egyet. Este banán, és a szőlő, ami nem nagyon ajánlott. Vacsira mi nagy salikat ettünk, sült hússal pl., vagy párizsit rizskenyéren (ezt aazóta is utálom xD)

Én úgy kezdtem a fogyókúrát, hogy rögtön a második héten benyomtam egy jó adag mekis kaját xD De nem állt meg a fogyás tőle :). Szóval néha néha belefér egy ilyen. Csokit is ettem néha reggelente.

Ha végeztél a fogyózással, nem is nagyon hízod vissza, ha vigyázol egy kicsit, mert ugye mindent ettél és nem vontál meg semmit a szervezetetdől, amit később elraktározna.

Nem muszáj norbis cuccokat venni, én sosem ettem semmi olyat.

Néha tarthatsz almanapot ezzel is rásegíthetsz.

Ha van rá lehetőséged sportolj mellette.

Ez így lehet, hogy kicsit össze vissza lett, de ha érdekelnek még dolgok, szívesen segítek :).


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.

# 1/5 Időpont 2011-10-22 10:15 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

A kérdező kommentje:


akkor ez lényegebén annyi hogy délelött mindent ehetek csak mértékkel?:) amugy garat hogy le tudtál fogyni enynit.:) én már régota probálkozom de nincs eredmény sőt akarat erőm sincs hozzá.. nem látom soha az eredményt.:(:(


# 2/5 Időpont 2011-10-22 11:54 Privát üzenet


Én először az étel mennyiséget probáltam csökkentni, amjd jött a 90 napos diéta ötlet, majd riszdiáta ... mindegyiket kb. 3-4 napig bírtam :). Utána norbis. Szerintem ez a legjobb. Májusban kezdtem, és okt.-re már biztosan megvolt a 15 kiló. Utána a karácsony a szokásos módon telt, tehát nem kevés kajával :), de semmi plusz nem jött vissza. Persze azért utána nem folytattam :).

Olyan ételeket is megettem az 1. hónap után amit sosem szertettem :).

Nyugi szerintem neked is sikerülni fog :), nem lesz az, hogy valamit nagyon megkívánsz és nem ehetsz belőle hetekig. DE! este semmiképp ne egyél ha hízlaló. Nehéz, de meglátod másnap reggel 100x jobban fog esni :). Én a töpörtyűvel vagyok így. És ugye mindig estére volt kész mikor csináltak anyáé, nos nem is az a tipikus fogyókurás kaja xD. De megpróbáltam nem rá gondolni, csak az illatát "ettem" meg :). És így is fogysz, mert minél jobban kívánsz valamit, annál gyorsabb az emésztásed vagy mi :).

Üdítők helyett igyál ásványvizet vagy zöldteát natúran, ez fogyaszt is. Számomra az ásványvíz volt a legnehezebb, mert nem szeretem.


A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.

# 3/5 Időpont 2011-10-22 12:12 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

gratulálok a fogyásodhoz, én is kipróbálom :) én a fogszabályzó miatt fogytam 15 kilót 3hónap alatt de sajna 5 így is visszajött :/


# 4/5 Időpont 2013-06-19 22:30 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?


Le akarsz fogyni? Sok szénhidrátot minek ennél? Azt mind cukorrá alakítja át a szervezeted, és amire nincs szüksége aznap, azt zsírként raktározza a szervezetedben. Napi 3 liter víz elfogyasztása ajánlott. A reggeli az legyen bőséges, inkább kelj fel előbb. Nekem fiatal koromban nemigen volt ilyen problémám, mert elég sok zsíros kenyeret ettem paradicsommal-paprikával, uborkával. Az anyukám még lánykoromban zsírral főzött, de én rögtön áttértem az olajra. Azt állították mindenütt, hogy a zsír hízlal. Szűlés után viszont jelentős lett a súlytöbbletem, és sok féle diétával próbálkoztam. Sajnos, ha 1-2 kilót leszenvedtem 4-5 jött vissza helyette. Soha eszembe sem jutott, hogy a zsír totális megvonása lehet a hiba. Az agyonreklámozott olajakat, margarinokat, joghurtokat iktattam be helyette az étrendembe. A Reg-Enor máj és epeserkentő segítségével neked is normál testalkatod lesz, teljesülhet a vágyad. Nekem is így sikerült. Arányosan ment le - 25 kg 6 hónap alatt. Neked is sikerülhet, de ehhez kitartónak kell lenni. Már 6 hónapja egy dekát sem szedtem vissza. 2-3000-ren már ugyanígy tartják a rég óhajtott súlyukat. Éhezni nem szabad, attól ugyanis a jojó hatás érvényesül: visszaszedsz egy kicsit többet, mint amit leadtál. De vannak dolgok, amelyek tiltottak: pld: olaj, margarin, tejtermékek... Ahoz, hogy foggyál, nem a lájtos ételeket kell nyomatni, hanem zsírt tartalmazó ételeket kell enned, hogy a szervezeted rájöjjön, már nem kell felhalmoznia zsírt, hogy abból szénhidrátot tudjon nyerni a napi máj- és epeműködtetéshez, az emésztéshez, vaqy az agy tevékenységéhez. Nagy akarat kell, de megéri. Itt nézhetsz utána: [link]

2015. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Le akarsz fogyni? Napi 3 liter víz elfogyasztása ajánlott. A reggeli az legyen bőséges, inkább kelj fel előbb. Nekem fiatal koromban nemigen volt ilyen problémám, mert elég sok zsíros kenyeret ettem paradicsommal-paprikával, uborkával. Az anyukám még lánykoromban zsírral főzött, de én rögtön áttértem az olajra. Azt állították mindenütt, hogy a zsír hízlal. Szűlés után viszont jelentős lett a súlytöbbletem, és sok féle diétával próbálkoztam. Sajnos, ha 1-2 kilót leszenvedtem 4-5 jött vissza helyette. Soha eszembe sem jutott, hogy a zsír totális megvonása lehet a hiba. Az agyonreklámozott olajakat, margarinokat, joghurtokat iktattam be helyette az étrendembe. A Reg-Enor máj és epeserkentő segítségével neked is normál testalkatod lesz, teljesülhet a vágyad. Nekem is így sikerült. Arányosan ment le - 25 kg 6 hónap alatt. Neked is sikerülhet, de ehhez kitartónak kell lenni. Már 6 hónapja egy dekát sem szedtem vissza. 2-3000-ren már ugyanígy tartják a rég óhajtott súlyukat. Éhezni nem szabad, attól ugyanis a jojó hatás érvényesül: visszaszedsz egy kicsit többet, mint amit leadtál. De vannak dolgok, amelyek tiltottak: pld: olaj, margarin, tejtermékek... Ahoz, hogy foggyál, nem a lájtos ételeket kell nyomatni, hanem zsírt tartalmazó ételeket kell enned, hogy a szervezeted rájöjjön, már nem kell felhalmoznia zsírt, hogy abból szénhidrátot tudjon nyerni a napi máj- és epeműködtetéshez, az emésztéshez, vaqy az agy tevékenységéhez. Nagy akarat kell, de megéri.
2015. máj. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!