Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azt hiszem beteg vagyok...

Azt hiszem beteg vagyok szülők nélkül, hogy lehetne elintézni? Milyen vitamint szedjek hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
168cm 40 kilo vagyok, minden egyes falattól félek, így nem eszek-ennek a következménye az lett hogy kimarad a havim, a hajam csomókban jön ki, a körmöm törik, nincs erőm, a lábam annyira zsibbad hogy van hogy nem bírok felállni, a gerincem, szárnyam, vállam recsep, ropog, a fogaim törnek szét, a szám tiszta lila belül, olyan aftás(nem tudom hogy mondják), állandóan szédülök, és szúr a szivem
2011. okt. 29. 09:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
hát, csak tudod, ez most olyan dolog, hogy undorodsz az élettől. mert ugye élő embernek van minimális zsír tartaléka, vannak izmai, tehát van egy nagyobb mérete egy csontvázhoz képest. amúgy a te dolgod az egész, tőled függetlenül is 10000-rek halnak akár éhen, meg nem éhen még többen, csak mondjuk nem tudom mennyire lehetsz idős, mielőtt gyakorlatilag meghalasztod magad míg még szüleiddel élsz, pár dolgot kipróbálhatnál.. jelenleg nem tudom magamat ajánlani, de egy férfi például egészen motiváló hatású tud lenni a nőknek, nem csak hogy életben akarnak maradni, de még az alakjukra, a külsejükre is figyelnek.. tehát, még addig húzd ki amíg pár dologba belekóstolsz (az életben) aztán ha utána sem tetszik, akkor folytatod ahogy te helyesnek látod.
2011. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

köszi

16 éves lány vagyok és szeretnék boldogságban élni, szeretnék majd családot, gyereket, férjet így nem tervezem hogy meghaljak

2011. nov. 4. 09:04
 13/22 anonim ***** válasza:
akkor orvos. meg amiket eddig írtam.
2011. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Na kedves kérdező...Meg vagy még ? Jobban lettél ?
2013. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

igen nagyon szépen köszönöm mindenki segítő szándékú válaszát

már 55kg vagyok, naponta 5-6szor eszek, mindent-krumpli, rizs, zabpehely, tk kenyér, fehér husok-csirke, pulyka, karaj, főtt márha, csirkemáj, husos raguk, zöldségek, gyümölcsök, dió, túró, sovány sajt, joghurt stb

itthon tornázok minden este

még idáig beteg sem voltam:)

igaz a havim kb 3-3.5 éve kimarad sajnos

körmeim is megerősödtek, igaz az utóbbi időben ilyen fehér foltok jelentek meg, azt nem tudom mi lehet

meg a tornázástól bizsereg a combom, olyan fájó-szúró érzés, de biztos majd elmúlik

2013. jan. 9. 22:40
 16/22 anonim ***** válasza:
fehér folt a körmön vitaminhiányra utalnak
2013. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*foltok
2013. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Vagy arra, hogy ott megsérült a köröm pl. túl erősen reszelted, vagy még mindig gyenge és megsérült. (De gyakoribb valamilyen vitamin v. ásv. anyag hiány.)


Nyugodtan szedj multivitamint is a rendes étkezéshez, mert hiába a sok zöldség, gyümölcs, nem tartalmaznak elég vitamint, ásv.anyagot. Én még régebben utánanéztem, hogy miben mennyi van, hát nagyon meglepődtem...(Az emberek azt hiszik ha bekapnak egy gyümölcsöt már minden meg van oldva, pedig van amiből 4 kilót kellene megenni naponta!)


Időnként (pár havonta) nézess vérképet is, a háziorvostól lehet kérni a beutalót, nagyon hasznos.


Egyébként örülök, hogy jobban vagy! :) Csak most találtam rá a kérdésre, láttam, hogy régi, engem is érdekelt, hogy mi történhetett azóta, örömmel olvastam a helyzetjelentésed.

2013. febr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

A menstruációd még beállhat idővel, csak egyél és szedj vitaminokat! Nem tudom, mennyi idős vagy (ha írtad, akkor elkerülte a figyelmem, elnézést), ha gondolod elmehetsz nőgyógyászhoz emiatt, de valószínűleg csak azt fogja javasolni ő is, hogy étel+vitamin+türelem. Esetleg felírhatnak ilyenkor gyógyszert, de ha még fiatal vagy akkor nem fognak, és egyébként sem biztos, hogy jót tenne.

Azért nem menstruálsz, mert a szervezeted önmagát védi, a te túlélésedre koncentrál, jelzi is, hogy most nem bírna ki egy terhességet, ezért is kapcsolta le azt a funkciót, azért nincs havi vérzésed. Ez ilyenkor megszokott dolog, de ha rendesen eszel (a mozgást se vidd túlzásba, mert ugyanúgy megerőltető lehet a szervezetednek, a sok mozgástól is elmaradhat a menstruáció) és vársz, akkor valószínűleg újra meg fog jönni. Ez évekbe is telhet, a már egészséges állapottól számítva is.

Azért is nem kell ebbe belenyúlni, mert egyértelműen jelzi a szervezeted, hogy még nem vagy egészen rendben, nem jöhet szóba a gyerek. Ha gyógyszerekkel sikerül is előidézni, az becsapós lehet, aztán egy esetleges szülésnél majd legyengülsz stb-stb.


A fájdalom pedig lehet egyszerű izomláz, vagy túlerőlteted magad, próbálj kímélőbb és kevesebb edzésre váltani, hidd el, nem lesz probléma. Ha szeretsz úszni, akkor csináld azt, vagy jógázz, próbáld ki a pilatest (az egyszerűbb gyakorlatokat, mert a csontjaid sem lehetnek még a legjobb állapotukban, kímélni kell magad). Az is mozgás, mégis kímélőbb és neked jobb lenne ez most.

2013. febr. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Oké, épp csak nem szúrta ki a szemem a korod, most láttam meg. Akkor most gondolom 17-18 körül lehetsz. Az nem probléma, most nyugodtan várhatsz, ha most elkezdesz még vitamint is szedni és megfogadod a többi tanácsomat is (kímélő mozgás, a továbbiakban is rendes táplálkozás), és ezek után 1-1,5 éven belül sem jön meg, akkor érdemes komolyan konzultálni a nőgyógyásszal.

De most még emiatt ne aggódj, bármilyen furcsán hangzik is, ez, hogy most nincs ciklusod a te érdekedet szolgálja.


u.i.: A vérképnél tegyetek x-et a kalciumhoz is (azt valamiért nem szokták jelölni az orvosok). Vashoz, magnéziumhoz, a többihez valószínűleg jelöli az orvos, hiszen az beletartozik az általános vérképbe.

2013. febr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!