Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy ne egyek meg mindent?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok 167 cm és 55 kg, de mostanában esténként elkezdek zabálni mindent amit tudok és teljesen tele eszem magam. Nem akarok elhízni, de attól tartok, hogy így elfogok. Valami tipp ami segít megállni, hogy ne egyek mindig mindent?
2011. okt. 30. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

az okát kéne megtalálnod,hogy miért eszel esténként ennyit.

sressz,valamitől félelem stb.

2011. okt. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A félelmed jogos! Hacsak nem nádszálalkatú a családod, jó úton jársz az elhízáshoz!

Szerintem is az okát kéne kiderítened, hogy miért eszel!

Eszel napközben eleget? Vagy este akarod bepótolni a napi szükséges kalóriát?

Stresszes vagy?

Unatkozol?

A TV előtt eszel, gépezés közben, vagy asztalnál?

Ha mindenáron tömni akarod a pocakod, egyél gyümölcsöket!

2011. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Megint az előző vagyok. Én is zabáltam régen. El is híztam, mert a szüleim elég gömbölydedek voltak, így hajlamos is voltam rá :-(

Aztán kiderítettem az okot: akkor ettem, ha stresszes voltam. Először ezen próbáltam segíteni: kideríteni a stressz okát, relaxálni. Aztán pedig életmódot váltottam, lefogytam és jól érzem magam.

Amúgy miket eszel? Mi az a minden?

2011. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitok! Hát ami éppen itthon van: szendvicset, csokit, tejszínhabot is megeszem magában xd iszok kakaót...stb... hát ha jól gondolom valószínűleg a sulis stressz miatt eszek ennyit...vagyis a matematika :/ utálom a matekot, és szinte mindig csak rossza jegyeket kapok ebből a tantárgyból, valószínű így vezetem le a matematika iránti utálatomat.. : S
2011. okt. 30. 09:50
 5/8 A kérdező kommentje:
meg ha anyu elmegy vásárolni és nem vesz édességet akkor dühös vagyok... mármint nem kiabálok anyuval meg semmi, csak mérges vagyok, hogy nem ehetek édeset. Amikor hoz édességet akkor meg nekitámadok a kajának és csak eszek..
2011. okt. 30. 09:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok,ha anya hazajön a boltból egyből letámadom és elkezdek zabálni,ott helyben állva. Persze én inkább mérges vagyok ha édességet vagy egyéb zsíros kajákat vesz amit szeretek,mert azokból muszáj ennem.

De mivel a család többi tagja nem vigyáz az alakjára (meg is látszik rajtuk) ezért mindíg vesz ilyen kajákat :(

Én meg nemgyőzök utánna sportolni meg küzdeni a bűntudattal.

2011. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egy szó: akaraterő. ha valamit nem akarsz megcsinálni, akkor nem teszed meg. szabad döntési jogod van, senki nem fog pisztolyt a fejedhez, hogy megedd azt a sok szemetet. kérd meg anyudat, hogy ne hozzon haza édességet, este pedig rágózz, az eltereli a figyelmed. vagy ahelyett hogy otthon ülsz, járj el valami edzésre (aerobic, zumba, spinning), addig se vagy kajaközelben, ráadásul a mozgással tovább csökkented az elhízás esélyét.
2011. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dobd ki a hűtőt az ablakon
2011. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!