Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édességet a nap melyik szakasz...

Édességet a nap melyik szakaszában érdemes enni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
szerintem reggel, mert akkor a nap folyamán feldolgozod, energiát nyersz belőle, nem "ragad le". :)
2011. okt. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyet értek^^
2011. okt. 31. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:

mit nevezel édességnek?

ha finomított cukor tartalmú élelmiszereket, akkor természetesen olyan káros (szélsőséges vélemények szerint mérgező) dolgokról beszélünk, amit soha sem kéne fogyasztani. ahogy drogozni vagy dohányozni sem kellene, ha az egészségünket nézzük.

- egy részt, reggel sem kevésbé káros a cukor, mint este

- más részt, a nagy inzulin választ kiváltó szénhidrátok mindenképpen zsírban raktározódnak, mert tápanyag lesz a véredben (nyilván hiszen felszívódik) és magas lesz az inzulin szint (tehát raktározódni fog). persze nem csak zsírnak, hanem glikonénként is.


és mivel a szervezet működését energiamérleggel közelítjük, pont azért mert az a meglátás nem helytálló, hogy amit reggel eszünk az raktározás helyett felhasználásra kerül, amit este fogyasztunk el az viszont nem, így azt hiszem ezt a napszak dolgot kihúzhatod, nem kell figyelned rá.

2011. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. nov. 1. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:

szívesen.

még amit tanultam: a szervezet édesség éhségként éli meg pl. a c-vitamin hiányt. tehát lehet hogy valaki tényleg édességet kíván, de ezt mondjuk jól értelmezve lehet hogy leküzdheted vitamin pótlással (nagyon sok vélemény szerint az "ajánlott" napi 60-80mg c-vitamin nagyságrendileg kevés a valódi igényhez képest, hát nem csoda hogy így elterjedt az édesség fogyasztás)

2011. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, ma is érdemes volt felkelni! xO Egy újabb bölcsességet tudhattam a magaménak! ^^ Remélem a napi 1-2 alma fedezi a C-vitamin hiányomat...
2011. nov. 1. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:

számos vélemény szerint 40 évvel ezelőtt sem fedezte volna, pedig akkor még az alma beltartalmi értékei is jelentősen magasabbak voltak. a vitamin igényünk azóta sem változott (legalábbis nem csökkent) viszont a növényeink tápértéke, beltartalmi jellemzői elvileg igen jelentősen csökkentek.

én ezért vagyok bizonyos kiemelten fontos vitaminoknál mindenképpen táplálék kiegészítő párti.

2011. nov. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Uzsonnára, akkor dolgozza fel a legjobban a szervezeted a plusz cukrot. Vagy testmozgás után.
2011. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!