Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyózok! Mit fogtok ma...

Fogyózok! Mit fogtok ma ebédelni? Melyik jobb választás? Krumpli vagy rizs? A rizs borsóval lenne.

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
rizs
2011. nov. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is a rizst enném

fogalmam sincs mit fogok ma ebédelni

2011. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A rizs a jobb választás, pláne, ha barna.

Húslevest fogok ebédelni. Bort iszom és vizet prédikálok, ugyanis a kedvencem belőle a húson kívül a krumpli. Na meg a karfiol, de az most nagyon drága, így az nem lesz benne. A répát csak nyersen szeretem, persze a levesben is lesz, de elkapja a kutya, lehet, hogy egy zöldséget is letuszkolok a torkomon. ☺

2011. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rizst egyél borsóval, és ha lehet, sovány husival.


Én a tegnapi maradékomat fogom megenni "első" ebédre (nálam totál máshogy vannak az étkezések).

Ez sütőzacskóban, zsiradék nélkül párolt-sült csirkemell + mikróban párolt mirelit zöldségkeverék (cukkini, karfiol, bébirépa, kelbimbó, póréhagyma, spárga). Halálegyszerű (még én se tudom elb.szni), egészséges, kalóriaszegény és finom is.


Utána még nem tudom, vár rám egy-egy adag kiolvasztott csirkemell és csirkemáj is, amiket ma megcsinálok hogy később ne kelljen pö.csölni velük (aztán nagyrészük megy a fagyasztóba), és lefagyasztva már régebben elkészített (szintén zacskóban sült) nyúlhús is van. Ezek közül valamelyiket (megintcsak valamilyen megmikrózott mirelit zöldséggel) megkajálom a nap hátralevő részében. Még nem tudom mihez lesz kedvem, talán a csirkemájhoz, a változatosság gyönyörködtet.

2011. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy ide..

előző! hogy mikrózod a zöldséget???

2011. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogok egy fedéllel rendelkező mikrózható edényt (üveg vagy műanyag).

Fogom a mirelit zöldséget, kimérem konyhamérlegen a kívánt mennyiséget (ha nagy a csomag) vagy fogom az egészet (ha kisebb, pl. 350 grammos), és beleöntöm a tálba.

Így fagyva megsózom, esetleg még rászórok valami fűszert néha, de általában elég a só.

Ráteszem a tálra a tetejét, ha van szellőzőnyílás a tetőn, akkor teljesen rászorítva, ha nincs, akkor úgy, hogy ne fedje le teljesen (különben lepukkan a nyomástól időközben).

Beállítom olyan 6-7 percre a mikrót.

Ha sípol, kiveszem. Leveszem a tetőt, a gőz miatt óvatosan. Elkeverem a zöldséget. Hozzáöntöm a húshoz, vagy a húst teszem hozzá. Bon apetit. :)


(Megjegyzés: lehet, hogy másoknak nem ízlene az ennyire egyszerű, natúr kaja, de szerintem isteni).

2011. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én tonhalat ebédeltem zöldséggel és rizzsel.:)
2011. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
sirályhojsza! nagyon köszönöm.. étvágygerjesztőnek hangzik :))
2011. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!