Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra kolesz mellett,...

Fogyókúra kolesz mellett, megoldható? (középiskola)

Figyelt kérdés

Koleszos leszek, ami nagyon jó, de: 1 hónapja fogyózom, csak vizet iszom (csak ritkán üdítőitalt), többször eszem egy nap, szénhidrátot igyekszem kizárni, este hat után nem eszem, sok gyümölcsöt eszem. Egyszóval választékos az étrendem és számomra tökéletes is. Már kezdenek lemmenni a kilók is, de a kollégium közbeszólt. Hamarosan beköltözöm és nagyon félek tőle, hogy hízom, vagy túl keveset fogok enni és így gyorsan leolvadnak a kilók, de vissza is jönnek. Ebbe az 1 hónapban még nem sportoltam (lustaság is, de főleg mert beteg voltam). A kollégiumban szerintem nem lesz időm sportolni, de hétvégén 3 órát fogok sportolni. (egyet pénteken, szombaton és vasárnap)

A következőt tervezem: reggel: bő reggeli

10 órai: egy alma, esetleg egy kis keksz vagy valami

ebéd: ami lesz (kenyér nélkül)

uzsi: valami gyümölcs vagy amit viszek, meg száraz ropi (direkt fogyókúrásokank illetve gyomorbetegeknek is, mivel jó a gyomorsavra is - én sajnos azzal is küszködöm - , mivel "kevés" benne a kalória, de laktat illetve fontos alapanyagok vannak benne)

vacsi: minél lightosabb

+ sok víz, és néhány nap, hét urán megnézem, hogy sportolás terén mit tehetek a koleszban.

Szerintetek ez így jó lesz? mit változtassak? Mit ajánlotok?


2011. nov. 3. 16:16
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
+ ha édeset ennék, akkor vagy délelőtt vagy délután 4 előtt. :)
2011. nov. 3. 16:20
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

1. fogyókúra de az egész táplálkozás pénz kérdése: vagy van pénzed húsra és zöldségre, vagy nincs. koliban max macera magadnak megsütni.

2. 18 óra után nem eszel: innentől lehetne hagyni az egészet, mert nem az emberi test működésére vagy az egészségre alapozol, hanem egy divatos hiedelemre.

3. 10 órai keksz vagy alma, száraz ropi meg ilyen egyéb holmikat felejtsd el. normális ételeket egyél, az alma jó, de cukros lisztes sz.arokat egyszerűen ne egyél. alap lenne a rizs, a hús, napi sok zöldség, kis étkezésekre a gyümölcs (almát írtad ez jó) puffasztott rizs vagy tk kenyér hússal, de ne agyon tartósított húsipari termék legyen, hanem hús.


normális írást a témában pedig pl. itt találsz

[link]

és nem írtam zsírokról, de az is akkor érdekes, ha tényleg az egészséged lesz a cél.

2011. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

a keksz alatt nem a csokis valamikre gondoltam, hanem ezekre a puffasztott valamikre, meg teljes kiörlésű dolgokra. Ami az igazat illeti, nekem megfelel az este 6 után nem evés, mivel akkor már nem vagyok éhes, illetve nem hajnali kettőkor fekszem le aludni, szóval lefekvés előtt 3-3,5 órával eszem utoljára.

Azt elfelejtettem írni, hogy menzás leszek, szóval nagy választás nincs. Szerencse, hogy szeretem a főzelékeket, a zöldségeket illetve gyümölcsöket, szóval ilyesmivel nem lesz problémám.

2011. nov. 3. 16:37
 4/17 A kérdező kommentje:
azt még hozzáírnám, hogy középiskolai kollégium, ami az iskola mellett van, főzni ott nem tudnék. ott pedig napközben rizst nem tudok honnan szerezni. itthon normálisabban eszek, de ott nem én szabom meg a szabadidőmet, és ez kellemetlen.
2011. nov. 3. 16:39
 5/17 A kérdező kommentje:
első: köszi a honlapot!!
2011. nov. 3. 16:43
 6/17 anonim ***** válasza:

nem az éhségednek van szüksége este ételre, hanem a testednek tápanyagokra: fehérjék és esszenciális zsírok a testet felépítő sejtek, vegyületek építő elemei, este a megnövekedett növekedési hormon szint lehetőséget biztosít anabolikus folyamatokra, de csak ha van miből új elemeket szintetizálni.


keksz stb.: oké. húst, sovány túrót, zöldséggel vagy ahogy lecsúszik dobj be estére, érdemes időnként még pár szem diót, mandulát vagy lenmagból (ez kisebb, itt több szemet) megenni, olyan olajak vannak bennük, ami állatokban nem annyira (kedvező zsírsavprofil, mint mondjuk a tengeri halakban)

mást nem is tudom mit érdemes még megjegyezni.. talán ezt: attól, hogy valaki nem figyel oda rá mennyit eszik, a teste minden egyes gramm ételt feldolgoz, és végső soron --> hosszú távon ennek megfelelően fog változni a testtömege, egészségi állapota stb. tehát érdemes rá tényleg odafigyelni.

2011. nov. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Akkor a dióból 1-2 szemet egyek meg? Nagypapám nemrég hozott át egy nagy zsák diót abból mennyit vigyek, ami 1 hétre elegendő?

Még nem tudom, hogy hűtővel hogy áll a szobám, szóval tejtermékekkel nem tudom, hogy fogok állni.

Esetleg ismersz/ismertek olyan ételeket amiket könnyű összedobni egy kollégiumi szobában? (nem kell főzni és könnyű beszerezni?)

2011. nov. 3. 16:52
 8/17 anonim ***** válasza:

dió - olajos, nem kell sok pláne hogy úgy sem tudod mennyit eszel amúgy, akkor mihez viszonyítanánk? napi 1 dió szerintem kezdetnek elég, de biztos hogy nem "túl" sok neked.


könnyű étel: nyers zöldség olyan hússal, amit már nem kell sütni, tehát ilyen csirke sonka, karaj vagy amit szeretsz, célszerű kevésbé zsíros húsokat enni - a minőségi zsír miatt eszel diót. de azért ennek a diónak utána olvasok mindjárt edzés után, itt a fórumon nekem nevem van osztán nehogy ne a legjobb tanácsot adjam-


tejtermék: több 10 000 éven át nem a tejtermékek hiánya volt az egészséget korlátozó tényező, neked sem lesz semmi "bajod" ha éppen nem eszel tejet.

2011. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

egyelőre [link]

ez nem szak cikk, de úgy látom nem ír hülyeségeket.

amúgy azért inkább a tökmagot, lenmagot szokták ajánlani. de én még mindég kitartok a napi 1 dió mellett, de írok ha meg kell cáfolnom magam.

2011. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól jönnek a tanácsaid! :)
2011. nov. 3. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!