Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta ügyben, aki már nagyon...

Diéta ügyben, aki már nagyon benne van a dolgokban, hogy mit tanácsos enni? Leírom miket eszek.

Figyelt kérdés

Diétázom lassan 2 hete. Úgy látom van eredménye, de szeretném a véleményeteket, hogy jók-e azok az ételek amiket eszek vagy még tudtok-e javasolni más ételeket. Nem érdekelnek a koplalós, divatos diéták fogyókúrák. Saját szájízemhez szeretnék összeállítani egy diétát.

Amit eszek:

-Párolt csirkemell sózva, borsoszva, néha szárnyas fűszerrel meg szórva párolt zöldséggel (ebéd)

- zöldségleves mirelit zöldségből 1 erőleves kockából (ebéd)

- rozskenyér pirítósnak vékonyan margarinnal kenve (reggeli vagy vacsora)

-főtt tojás, csirkemell sonka, trappista sajt (esetleg egy alma, mert úgy jobban esik, bár éjszakára ezt ki kellene hagyni tudom) ez vacsorára

-teljes kiörlésű gabona pehely tejjel (vacsora vagy reggeli)

-alma és körte megfőzve, turmixolva és étkezési keményítővel sűrűsítve, de más gyümölccsel is gondolom

-kávét nagyon szeretem sok tejjel, de édesítőszert teszek bele (süssina) reggeli előtt és ebéd után vagy délután iszom

-Csirkemell párolva főzőtejszínnel és ananász (befőtt) vagy őszibarack(befőtt) darabokkal bele kavarva, de a befőtt levéből is öntök a tejszínbe, tudom nem kellene, mert cukrot tartalmaz

-csirkemell párolva készen vett saláta keverékkel, natúr joghurttal leötve

Köszi a segítségeteket.


2009. máj. 7. 13:21
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem használok semmilyen cukrot, zsíradékot, mindenben csak az van amit leírtam. Nem eszek fehér kenyeret, kiflit, zsemlét, semmilyen hízlalós péksüteményt. Csak sót, borsot és szárnyas fűszer keveréket használok a húshoz.

Gyümölcs joghurtot ihatok délután? Délután mindig megéhezek.

2009. máj. 7. 13:25
 2/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hátha segít ez is, hogy 27 éves anyuka vagyok 5 hónapos 3 hetes a kislányom, 156cm magas vagyok és most 57,5kg. Legalább 5kg-ot szeretnék fogyni, már nem szoptatok 3 hónapja, mert elapadt a tejem. A szoptatás alatt jött fel jó pár kg, mert ettem "mindent", hogy legyen tejem. A terhesség alatt alig híztam, mert nagyon hánytam, összesen 7 kg jött fel, ami a szülést követően le is, ment, majd visszajött.
2009. máj. 7. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
elsőre jónak tűnik, én csak a trappista sajtot szúrtam ki, ami tiltólistás kaja. de ha max. heti 1szer v 2szer eszed sztem ez se lesz probléma. vagy keress egy alacsonyabb kalória és zsír tartalmú sajtot. sok sikert a fogyókúrádhoz!
2009. máj. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek a kaják jók ,csak a mennyiséget nem mondtad...

Ha beviszel napi 100-130g fehérjét 100g szénhidrátot ezekből a kajákból összeállítva akkor teljesen jó lesz.

Heti4-5ször 1 óra szobabicaj vagy tempós séta 130-as pulzuson mellé, és ennél jobb neked nem kell ez így teljesen jó!

Gabonapehely helyett inkább zabot ajánlanék, az jobb. A kukorica meg a búza ebben az esetben a disznóknak való...

Esetleg a sport előtt 2000mg L-Karnitin mehet.

2009. máj. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2009. máj. 7. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! szerintem is jó az étrended, csak annyit fűznék hozzá, hogy lehet, hogy jobb lenne, ha estefelé hanyagolnád a szénhidrátot (müzli, pirítós) Gyümölcsjoghurtot pedig nyugodtan ehetsz, de nagyon nézd meg, hogy milyet veszel, van ami tele van cukorral, stb. Legjobb ha natúr joghurtba befőttet vagy sima gyümölcsdarabokat keversz. Ha szereted a teát, esetleg ihatsz zöld teát is, pörgeti az anyagcserét és méregtelenít. Sok szerencsét a fogyáshoz! :)
2009. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a fogyókúra amit leírtál, csak kíváncsi lennék, hogy mit eszel akkor amikor nem fogyókúrázol...


Én kb. a leírt étrendedet tartottam normálisan és attól híztam el, azért kell most fogyókúráznom.

2009. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!