Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kalória van egy doboz...

Hány kalória van egy doboz konzervbabban? Hogyan kell számolni? Melyik értéket kell venni alapul? Légyszi segítsen valaki.

Figyelt kérdés

Erröl van szó: [link]


Netto tömeg: 400g ,tehét doboz nélkül,lével

Töltő tömeg: 240g

Kalória 100g termékben: 78kcal


1. Ha én csak a konzervből akarom megenni,nem szedem le róla a lötyit,mert nincs is sok rajta meg elég sűrű és finom. Akkor ezt így lemértem és 380g lett. Most a kalóriát akkor ezzel a 380grammal számoljam? Tehát 297kcal?


vagy


2. Kimértem lével együtt 153g babot. Vízzel lemostam a levét és így lett belőle 111g. Most akkor ez az adag 120kcal vagy 87kcal?


Tehát ha lével ha anélkül eszem akkor töltőtömeggel kell számolni? Akárhogy eszem akkor is 187kcal van az egész dobozban?

Bocsi hogy ilyen összevissza írok de sietnem kell...


2011. nov. 8. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel a főtt bab kalóriatartalma biztosan 100 fölött van (130 körüli értékeket tudok, illetve ilyeneket mutatnak a kereséseim erre a témára), ezért szerintem a dobozra írt 78 kcalt lével együtt kell érteni.


Ha a nettó tömeg 400 gramm, akkor a teljes doboz kalóriatartalma 4*78 kcal, azaz 312 kcal lehet.

Mivel a lé sima sós víz a leírás szerint, ami kalóriamentes, szerintem akkor is nagyjából ugyanez a kalóriatartalma, ha csak a babot eszed meg.

2011. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!