Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elmegyek futni, akkor...

Ha elmegyek futni, akkor kétnaponta tegyem hogy legyen pihenőm, vagy minden hétköznap este menjek el?

Figyelt kérdés
Nem egy nagy táv, de azért remélem, hogy valamennyit segít leadni. Csak hol azt mondják hogy tartani kell pihenőnapot, vagy nem lesz hatásos, hol meg, hogy nem kell pihenőnap.
2011. nov. 8. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Pihenőnap márpedig kell...nekem is van. És nagyon jól érzem magam.
2011. nov. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 perc laza kocogáshoz azért annyira nem..

20 perc intenzív (esetleg intervallumos) futás után, vagy nagy táv után (ha a "Nem egy nagy táv" esetleg 5-10km) akkor simán lehetne tartani, jót tenne nem csak az izmoknak, de az egész csont-porc rendszernek.

futás pedig nem "hatásos", hanem stimulálja a szervezetet + energiát igényel. (ezért követnek mellette szálkásító étrendet)

2011. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és akkor is segít a futás ha nem olyan nagy a táv ?
2011. nov. 8. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis futás-kis kalórialeadás, nagy futás-nagy kalórialeadás. Kivéve az intervallum, mert ott van utánégetés is (EPOC).
2011. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A futás mindenképpen segít. Sőt talán az egyik legjobb megoldás. Ha akarsz pihenő napot tartani akkor tarts, de ha jól esik a futás, és feltölt, jobban érzed magad tőle. Akkor akár naponta is futhatsz.


Én naponta futok. És napról napra jobban érzem magam tőle. Ez persze függ attól is, hogy mennyi időd van erre. Nekem pl rengeteg... :S

2011. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!