Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha legelőször futok, mennyi...

Ha legelőször futok, mennyi az az idő amit minimum ki kéne bírnom?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 13:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy 1 óra mindig meglegyen.


vagy is elindulsz. 10 percet sétálsz kényelemesen.

majd amennyit bírsz nagyon lassan futsz, kb 5-10 percet. majd erösebben sétálsz megint 10 percet. aztán megint egy kicsit futsz amíg 1 óra le nem tellik.


Aztán köv alaklommal lehet már jobban bírod a futást többet fogsz futni, ez akár hetekbe is eltelhet hogy egyáltalán végig tudod futni az 1 órát.

2011. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
értem. Én 10 percet tudtam csak futni, de utána lépcsőztem is kb. 3 percet. Majd holnap is futok hátha jobb lesz. Amit írtál számomra nagyon hasznos volt, köszönöm hogy leírtad, holnap ki is próbálom ! Ment a zöld.
2011. nov. 9. 13:28
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintetek nem gáz, ha a kertünkbe futok? Elég nagy, és úgy csinálom hogy a szőlősorokban "kígyó" szerűen futok, és így megvan egy kb. 2-3 perc alatt. Nagyon szégyenlős vagyok, és utcán nem merek futni... :(
2011. nov. 9. 13:29
 4/15 LadyLee ***** válasza:

Szerintem elsőre 1 órát végig futni senki sem tud - hacsak nem sportolt intenzíven valami mást.


Nincs olyan, hogy "mennyit kell" - a lényeg, hogy mindig egy kicsit többet, mint az előző héten. Nyilván addig, amíg egy jó, és általad megfelelőnek tartott szintre el nem érsz.


A kertben futni szintén nem gáz - én volt, hogy a lakásban futottam 30-40 perceket. :) (Nem volt futócipőm, csak aerobic, de azt nem akartam kint összekoszolni, ezért zokniban rohangáltam a lakásban)

2011. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Először 1 percet futottam, 1 percet sétáltam, ezt csináltam 10x. :D:D:D
2011. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Én is az előző szerint. Először alig vártam, hogy az 1 perc leteljen. Kb. 3 hónap alatt jutottam oda fokozatosan, hogy 1/2 órát folyamatosan tudtam futni.
2011. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ez nem gáz, de kb 3-ik alkalommal meg fogod unni és nem lesz kedved.


menj ki és fedezd fel a környéket.


én külföldön éltem mikor elkezdtem fogyozni és futni. ez már 10 éve. annyira bele melegedtem hogy kb másfél óra intenzív futást csináltam heti 4-5 alkalommal. majd haza költöztem és egy tóparton laktam de mindenki kinézett, senki nem futott.


pár hónapja otthon voltam, és meglepödtem hogy esténként, mennyi futó van az utcán. késö délután nök, férfiak vegyesen.

2011. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Eleinte: 2perc futás, 2perc séta. Ameddig bírod meg jólesik. Fontos, hogy olyan tampóval, ami 1perc után is jól esik és bírsz viszonylag simán. Minél lasabban és minél többet ha lehet. Mp3 lejátszó segít. Főleg az elején fontos, hogy ne illanjon el a lelkesedés!

De jó lenne nekem is egy nagy kert vagy pl. szőlő. Nem kéne a kutyákkal viaskodni a parkban vagy autózni a Margitszigetig. :)

Hidegben vagy nagy melegben eleinte rossz futni, de középtávon hozzászoktat, hosszútávon pedig megerősít. És nincs több vacogás meg ájuldozás! Hajrá!!!

2011. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:

Engem a szél nagyon zavar.

Amikor kezdtem futni, válogattam a netről olyan zenéket (többnyire reklámok, rajzfilmek főzenéje), amik 55-65 másodpercesek. Ezeket felpakoltam az mp3-ra, nem kellett figyelnem az időt, amikor a zene váltott, én is. Ahogy növeltem a futás időtartamát, úgy növeltem a zenék hosszát is. Kicsit macerás, de nekem bevált.

2011. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz egy táblázatot, meg tanácsokat is.

Holnap lábra sem bírsz majd állni az izomláztól, ha eddig nem sportoltál, az izomláz pedig - a legendákkal ellentétben - nem egészséges dolog, hanem apró izomsérülések okozzák, amikre nem "rádolgozni" kell, hanem pihentetni.

Ha kiheverted a mait, akkor kezdd újra, ezúttal ésszel.

2011. nov. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!