Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Télen miért hízik meg az...

Télen miért hízik meg az ember? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy télen miért híznak meg kicsit az emberek? A szervezetnek beindul valami "télire gyűjtögető" és raktározó funkciója, vagy egyszerűen csak a több evés és karácsonyi roham miatt hízunk el?


Remélem, hogy csak a rossz szokás miatt és nem amiatt, mert ilyenkor jobban tartalékol a szervezet.


Hogy van ez?


2011. nov. 13. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kevesebb lehetőség van mozgásra, az ember nem szívesen megy ki csak úgy sétálni, inkább benn ül a meleg szobában. este nagyon hamar sötétedik, így még inkább kevesebb a kinti program, pl. futás, amit sokan nem szeretnek sötétben, fagyban csinálni.

ehhez hozzájön a mikulásra kapott bödönnyi édesség, a karácsonyi zabálások, a szilveszteri piálgatás, január első felében még a megmaradt kajákat, édességeket fogyasztjuk. így november-december-januárban simán fel lehet szedni akár 10 kg-t is, ha nem figyel az ember.

nincs semmiféle téli raktározás, én tavaly decembertől februárig 10 kilót adtam le odafigyeléssel és mozgással...

2011. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyáron mindenki kirándul, sétál, úszik, tehát többet mozog, míg télen csak akkor dugjuk ki az orrunkat a lakásból, ha muszáj.


Nyáron ott a sok gyümölcs, zöldség, és jobban is esik, mint bármi más, ráadásul melegben kevesebb kaját kíván az ember.


És igen, télen rengeteg édességet, ünnepi kaját eszünk.


Ráadásul télen hajlamosabbak vagyunk kevésbé törődni az alakunkkal, hisz a többség tavasszal kap észbe, hogy hoppá, jön a bikiniszezon, le kéne fogyni. :D A télikabát alatt nem látszik.

2011. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valamennyire még emlékszik a szervezet, hogy igen, tízezer éve ilyentájt meg kellett hízni, de ez minimális. Leginkább azért híznak az emberek, mert ahelyett hogy kinn mozognának, benn tömik magukba az édességet.
2011. nov. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Megváltozik az ember bioritmusa a nappalok rövidsége miatt,kevesebbet mozog,többet eszik.Ennyi az oka,nincs semmiféle raktározás.
2011. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én konkrétan direkt megengedek magamnak ilyenkor egy kis kényeztetést,pár kiló pluszt,mivel itt a nagykabátszezon úgysem látszik az a pár plusz. Tavasszal meg úgyis leadom:)


Na meg az ünnepekkor vendégségben,olyan kínos tologatni a kaját hogy ááá ezt nem,ez nem fér bele stb stb. És közben meg mindenki sajnálkozva néz rád mint egy afrikai éhező emberre :/ A fegyelemről meg nem is beszélve,karácsonytájt abból kell bőven.

2011. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én úgy vettem észre,meg más is mondta,hogy hidegben éhesebb az ember és többet eszik.
2011. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Több ok is van szerintem.

1,nyáron kevesebbet eszünk szerintem,legalábbis nagyon nagy melegbe kisebb az étvágy.

2,nyáron izzadunk elég rendesen,míg télen azért nem olyan egyszerű.

3,nyáron kimegyünk a friss levegőre mozgunk sportolunk,több a sportolási lehetőség.Míg télen általában begubózunk.

4,sokan úgy vannak vele h télen nagykabi az eltakar és nem kell annyira tökéletesnek lenni,szabad úgymond bünözni.Szilveszterkor persze mindenki csodálkozik ha nem fér bele a cuccokba:)

Amúgy nem irtál szerintem hülyeséget,lehet h jobban tartalékol a szervezet.Jah és a Karácsony is erősen közrejátszik:)De ki tud ellenállni vagy ki akar a sok finomságoknak:)

2011. nov. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

zabálás. (több energia bevitel mint leadás)

plusz lehet hogy ilyenkor a Keresztény ünnepeket is zaba ünnepnek gondolják, le van sz.arva a messiás meg az ilyen farokságok, együnk kur.vasokat, ennyi marad meg a főemlősöknek..

2011. nov. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
LOL Aczél te nagyon kész vagy...:) Nagyon bírlak :)
2011. nov. 13. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:
;)
2011. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!