Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges, bio ételek vs....

Egészséges, bio ételek vs. Fogyókúra, diéta?

Figyelt kérdés

Egyre jobban elszaporodtak itt az olyan válaszok ami inkább az egészséges bio életmódot helyezik előnyben a diétával szemben. A kettő persze nem zárják ki egymást bizonyos értelemben. De ez itt egy fogyis topic,azt kellene ajánlgatni ami diétás nem pedig ami egészséges.Arra van másik kategória.


Csak egy pár példát említenék: A kérdező megkérdezi hogy "Van e olyan csoki ami nem hízlal,mert szeretem a csokit és nem tudok róla lemondani?"

Erre azt írják hogy egye a magas kakaótartalmú,ámde szinte élvezhetetlen csokit(mert a többi méreg) miközben egy normál finomabb csokiban is ugyanannyi a kalória. A kérdező elkezdni enni azt a keserű csokit,közben nincs megoldva a probléma mert a finom csokit még mindig ugyanúgy kívánja,és csodálkozik mindenki ha ennek a vége egy nagy zabaroham,majd rosszabb esetben a diéta feladása.

Ugyan ez van a kenyérrel is,mindíg jönnek itt a tk kenyérrel,aminek rossz íze van, kemény,élvezhetetlen(az igazi tk kenyérre gondolok). Miközben a fehér kenyérben ugyan annyi,sőt még valamivel kevesebb is benne a kcal,finom,puha.

Ezen válaszok miatt sokan úgy hiszik hogy ezek a "bio" termékek nem hízlalnak, pedig kalória szempontjából mindegy melyiket esszük.


Én is úgy kezdtem a diétámat hogy ezeket a bio jellegű dolgokat ettem,ment is egy darabig,de egy idő után nagy zabálási rohamaim voltak a sok megvont dolog miatt. Volt hogy nekiestem az egy kilós fehér kenyérnek és csak tömtem tömtem és tömtem.

Majd áttértem arra hogy azt ettem amit szerettem,ugyanúgy számoltam a kalóriákat,és ezzel a módszerrel szabadultam meg az utolsó kilóimtól.


Szóval ezzel csak azt akartam kihozni, hogy inkább azt kellene enni amit szeretünk és kívánunk hogy elkerüljük a zabarohamokat. Persze aki birja ezt a bio táplálkozást és ezzel akar fogyni akkor ámen :)


2011. nov. 14. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Én csak nagyon röviden reagálnék arra, amit írtál.

A bio dolgoknak is (én jeleztem is), természetesen megvan a kalória értéke, mert nem attól bio, hogy kalóriamentes. Az egy másik fogalom.De a bio és úgymond nem bio ételek egy nagyon nagy dologban különböznek: azoknban NEM megengedett a mindenféle szintetikus adalékanyag. És ez bár szó szerint NEM tartozik a kalória témába ez tény, de én a magam részéről nem tudom különbálasztani az egészséges és nem egészséged dolgokat. Mert nem tudnék olyat ajánlani senkinek, amiről tudom, hogy hosszú távon nagyon meg fogja bosszulni magát, mint pl. a fehérkenyér. Te még nagyon fiatal vagy valószínűleg, a szervezeted sok mindent kibír. De ne feledd, csak egy pontig. 20-30 évesen még a szervezet tolerálóképessége nagyon nagy. A legtöbb betegség alattomosan, a háttérbe húzódva alakul ki a helytelen étkezés miatt és évek múltán (15-20 év) könyörtelenül benyújtják a számlát.

Kívánom, hogy ne járj így.

2011. nov. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az elgépelésekért elnézést:)
2011. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Na most nehogy azt mond már hogy beteg leszek mert fehér kenyeret eszek -.-"

A kettő között kb csak szimplán a rosttartalom a különbség. Semmi rossz nincs a fehér kenyérben amitől beteg lennék.

Te biztos nagy bio mániás vagy és nagyon hiszel ebben.De nem vagyunk egyformák...

2011. nov. 14. 17:04
 4/11 anonim ***** válasza:

"Most nehogy azt mond"... nem, a megfogalmazásod nem teljesen tükrözi amit mondani szerettem volna, de megbocsáss, ha erről nem nyitok vitát, a véleményem leírtam egy állításra. Ennyi és nem több.

Természetesen azt eszel, amit akarsz, ez a te életed, nem az enyém.:) És itt a pont.

2011. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

és majd pont Izmael válaszában találsz hibát, amikor alapvető dolgokról lövésed sincs :) ez számomra egészen mókás.

igen, a finomított szénhidrátoktól statisztikailag teljesen jó esélyeid vannak, hogy 30-60 évesen majd beteg legyél, akár előbb. nem mondom, hogy könnyű mindenről tájékozódni, de ezért írják le neked.


de a kérdésre: diéta = étrend

bio - egy termelési, feldolgozási mód

nem bio - egy másik termelési, feldolgozási mód.

a bio élelmiszereknek is megvan a kockázatuk, gondoljunk csak arra a permetszerek miket is tartanak vissza..? például penészgombákat. igen, a penészeknek és a másodlagos metabolitjaiknak (mikotoxinok) simán két nagyságrenddel nagyobb a veszélyessége, mint ugyan annyi vegyszer maradványnak.

feldolgozásnál már nem tudok ilyet írni, szerintem is törekedni kéne a minél kevesebb mesterséges technológiai segédanyag alkalmazásához, de ha benne van ebben az ember, akkor látja hogy ez nagyon nehéz, komoly és összetett téma, mert egy c-vitamin (E300, aszkorbinsav) mint antioxidáns aligha egy kerülendő adalékanyag.. szóval.. para.


viszont ha képesek vagyunk valamit egészségesnek kinevezni, és tényleg az (na most ezt döntse el valaki, megint komplex téma) akkor annak a fogyasztása nyilván ajánlott!


olvasom a csokis példádat. szerinted az természetes, hogy az emberek cukros sz.arokat esznek? létezik egy antioxidánsokban gazdag, pozitív jellemzőkkel bíró termék, a csokoládé. ebből kavarnak valami sz.art ami a vitaminhiányos társadalomban megértő nyelvekre talál, és akkor ezt kell enni? komolyan? hát ha én egyszer élelmiszeriparos leszek, és mondjuk feladom az elveimet, olyan ehető szemetet gyártok nektek, hogy ebbe pusztultok bele, persze közvetve, és az életmódotok is közre fog játszani, de hogy én meggazdagodhatnék az okos fejemmel, az biztos!

2011. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo,

Izmael es Aczel mar leirta a lenyeget, a kovetkezot szeretnem meg hozza tenni.

Biztos hallottal mar a szenvedelyekrol, fuggosegekrol: peldaul heroin fuggo, alkoholista stb.

Kepzeld el, hogy ugyanilyen (hasonlo) fuggosegrol van szo az izek vilagaban is.

Ez most lehet hogy uj neked, de az agyad nagyon hasonloan reagal az izekre, mint az alkoholra vagy bizonyos drogokra. A kemiai folyamat ami vegbemegy egy joizu nagy zabalas utan a fejedben az nem sokban kulonbozik attol, mint amikor szivsz egy jo mely slukkot a janga-bol, vagy bedobsz ket felest.


Ezt az elelmiszerben dolgozok tudjak es ezzel vissza is elnek.

Nem lehet eleg koran kezdeni igy mar a cukorkakba, kekszekbe belekeverik alnok adalekanyagaikat, amik garantaljak, hogy az ember idovel raszokik ezekre.

En sem tudtam sokaig miert kivanom egy bizonyos kinai etterem egy bizonyos narancsos csirkejet, amig ki nem deritettem, hgoy nagy mennyisegu msg-t tesznek a kajaba (monosodium glutamat - nezz utana).

Barhol mashol ettem, nem ereztem azt a vagyat, amit ereztem azutan a narancsos csirke utan. De nemcsak en voltam igy ezzel. Elvittem egy ismerost es o is raszokott. O 'elvonasi' tunetekrol beszelt. Legszivesebben minden nap evett volna belole.


Tudod az etkezes celja elsosorban a test taplalasa; az energia bevitele, mint ahogy a kocsid tankolasanal sem erdekes, hogy milyen teritekkel, milyen tanyeron, milyen izu, szinu, szagu az uzemanyag. Csak benzin legyen es kesz.

Tudom ez most dramai lesz, es nehez lesz elfogadni a tenyt, de a testunket kell taplalni es nem az agyunkat kielegiteni a 'drogokkal'...


A legtobb ember mara lebenitotta az izlelo bimboit. Meg tudsz enni ugy egy darab nyers sargarepat, hogy oszinten elvezed az izet? (Ha a repa nem az eseted, akkor mondjuk egy uborka, vagy karalabe, akarmi). A tomeg mar nem is erzi ezeket az izeket, mert olyan durvan agyonfuszereztek a mindennapjaikat es a keszetelek nagy mennyisegu izfokozokat meg egyeb szemetet tartalmaznak, hogy amit en fozok, azt sokan meg sem birjak enni. En ugyanis so nelkul keszitem otthon az eteleket es a zoldsegket nem fozom, csak enyhen parolom. Idosebb ismeroseim, akik vilageletukben mindent agyon soztak, alig birjak megenni a kajat es szerintuk nincs ize, pedig en is es a parom is elvezzuk a zoldsegek, husok termeszetes izet. Tudtad, hogy a marhahusnak milyen az igazi ize? Az az ize, ami sotol, paprikatol, borstol mentes? Nagyon finom. De valoszinu te mar nem erezned, mert eltompultak az izleloid. (es most nemcsak a bimbokra gondolok, hanem peldaul a szaglas).


A fuggosegrol le lehet szokni. Ha valaki peldaul a pilota keksz megszallottja es tulzasba viszi, 4-5 napi elvonas utan a fuggoseg megszunik. Felteve, hogy nem zabal helyette vanilias karikat:)


ui: bocs h hosszu lett

2011. nov. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De én kb fél évig éltem ezeken a natúr cuccokon s nem bírtam. Nem volt boldogságforrásom(igen nekem sajnos szinte ez az egyetlen örömöm sanyarú kis életemben),állandóan ingerült voltam stb.

Nekem ez nem jött be. De az egészségtelennek titulált ételek mellett is szépen lefogytam és ha jól tudom ez a fogyi kategória.


ui:nem kell elmenni a végletekig! Nem két tábla csokin és egy zacsi chipsen élek egy nap azért.

2011. nov. 17. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:

fogyasztói társadalomban élünk, a gazdag embereknek érdekük megváltoztatni téged úgy, hogy egy természetesen fűszerezett hús, vagy párolt zöldség neked ne legyen örömforrás, hanem az ő termékeit vedd amik úgy vannak ízesítve, hogy függj tőlük. ennyiről van szó, hidd el a drogosoknak is csak az anyag a boldogságforrás az életükben, sőt mi több, néhány generációval ezelőtt sem volt jobb dolguk az embereknek (háború, szegénység)..

de szerették egymást, és ez értelmet adott az életnek. ma: együnk jó szintetikus fűszereket, ez értelmet ad az életnek.. egyébként ezzel nincs gond, amíg a fogyasztó tisztában van ezzel, és a saját döntéséből választja ezt, és nem rávezetik erre.

2011. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

*nekem sajnos szinte ez az egyetlen örömöm sanyarú kis életemben


És nem gondolod, hogy ezen kellene bazi gyorsan változtatni? A boldogtalanság megbetegít, az evés meg hízlal. Ha a kettőt kombinálod, vagyis boldogtalanságodban eszel és hízol, még rosszabb. Nem azért élsz, hogy egyél, hanem azért eszel, hogy élj.


Itt el is jutottunk az alap kérdésedhez:


*Egyre jobban elszaporodtak itt az olyan válaszok ami inkább az egészséges bio életmódot helyezik előnyben a diétával szemben. A kettő persze nem zárják ki egymást bizonyos értelemben. De ez itt egy fogyis topic,azt kellene ajánlgatni ami diétás nem pedig ami egészséges.Arra van másik kategória.


Én azt gondolom, hogy a bio az egyik véglet és nem kell túlzásokba esned. De felesleges azt gondolni, hogy térfogatnövelőkön, adalékokon és tartósítószereken lehet élni. Sok ember azért hízik el, mert olyan sz*r minőségű kaját eszik, hogy éhezik a szervezete (nincs elég vitamin, rost - amit lebecsülsz! - és ásványi anyag), és kétségbeesetten próbál tartalékolni. Eredmény: elhízás és hiánybetegség együtt.

Én azt gondolom, hogy alapvetően közelíteni kell az egészséges felé, még ha nem is a biohoz.


*Csak egy pár példát említenék: A kérdező megkérdezi hogy "Van e olyan csoki ami nem hízlal,mert szeretem a csokit és nem tudok róla lemondani?"

Erre azt írják hogy egye a magas kakaótartalmú,ámde szinte élvezhetetlen csokit(mert a többi méreg) miközben egy normál finomabb csokiban is ugyanannyi a kalória. A kérdező elkezdni enni azt a keserű csokit,közben nincs megoldva a probléma mert a finom csokit még mindig ugyanúgy kívánja,és csodálkozik mindenki ha ennek a vége egy nagy zabaroham,majd rosszabb esetben a diéta feladása.


Nem, itt alapvetően az a probléma, hogy nem veszi figyelembe, hogy igen, minden csoki hízlal, ha mértéktelenül eszik. Nyilván ha a keserűből ugyanannyit eszik, ugyanannyira fog hízni. DE ha már meg akarja enni, legalább több hasznos dolog legyen benne.


*Ugyan ez van a kenyérrel is,mindíg jönnek itt a tk kenyérrel,aminek rossz íze van, kemény,élvezhetetlen(az igazi tk kenyérre gondolok). Miközben a fehér kenyérben ugyan annyi,sőt még valamivel kevesebb is benne a kcal,finom,puha.


Nos, ez ízlés kérdése, én pl. már nem szeretem a fehéret, évek óta magos-rozsos stb. kenyereket eszünk, nekem a fehér legalább annyira szörnyű (másnap már száraz, morzsálódik, ehetetlen), mint neked a tk. De pl. a kiflit szeretem, és biza meg is eszem, ha megkívánom.

Tudom viszont, hogy bár a kalória kb. ugyanannyi, a tk., magvas, rozsos stb. jobban laktat, nem idéz elő vércukorszint-ingadozást, nem gyötröm vele a hasnyálmirigyemet (ami ha kimerül, akkor nézhetem a cukorbetegséget... és a finomított szénhidrátot sajnos nagy löket inzulint kívánnak), később éhezem meg és több tápanyaghoz jutok. A fehér kenyérben semmi nincs a kalórián kívül. A tk-ben benne vannak azok az anyagok, amiket finomítás során lehántanak. Nemcsak a rost, hanem az ásványi anyag és a vitamin. Van értelme megenni - ha már hízlal, nem csak éhséget csillapít, hanem táplál is. A fehér kenyér max. a súlyodat táplálja. A rost pedig nélkülözhetetlen a különböző béldaganatok megelőzéséhez.


*zabálási rohamaim voltak a sok megvont dolog miatt. Volt hogy nekiestem az egy kilós fehér kenyérnek és csak tömtem tömtem és tömtem.


Senki nem mondta szerintem, hogy ne egyél kenyeret, akár fehéret is... Az, hogy TE félreértetted a tanácsokat, ill. rossz tanácsokat fogadtál meg, az már a te döntésed és te felelősséged volt. Hányan leírták/leírtuk, hogy nem lehet megvonni semmit, úgy értve, hogy fehérje-szénhidrát-zsír. Mégis hány olyan kérdés és válasz van, ami erről nem vesz tudomást? Lehet viszont a jobb megoldásra törekedni, ami nem okoz zabarohamot. (Feltéve, hogy amúgy kiegyensúlyozott vagy, mert ha lelkileg nem vagy rendben, és bánatevő vagy, akkor tök mindegy, milyen optimálisan táplálkozol, mindig lesz ok vígasztalni magad.)


*Majd áttértem arra hogy azt ettem amit szerettem,ugyanúgy számoltam a kalóriákat,és ezzel a módszerrel szabadultam meg az utolsó kilóimtól.


Ehhez gratulálok.

2011. nov. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amit írtak a hiánybetegségekről, az pedig igaz.
2011. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!