Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindenki azt mondja, hogy...

Mindenki azt mondja, hogy bulimiás vagyok, de szerintem nem. Szerintetek az vagyok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ducinak érzem magam. 160cm/56kg/15/L vagyok.

Néha a tükörbe nézek, és ledöbbenek, hogy milyen dagadék vagyok, és ilyenkor általában nem eszem pár napig (ameddig bírom), aztán a tükörbe nézek megint, és elfogadom magam, ezt gondolom: "végülis nem mindenkinek kell húrkapálcának lennie, és nem is vagyok annyira duci...hm...fölöseges volt nem ennem ez elmúlt pár napban". aztán nagy nehezen rávesznek a barátaim, hogy menjünk el a mekibe. beleegyezek. eszem-eszem-eszem. nagyon sokat. ezzel egészen addig nincs gond, ameddig nem érzem azt, hogy tele vagyok. ilyenkor mindig megijedek, hogy holnapra megint olyan dagadék leszek, ezért elmegyek wc-be és meghánytatom magam. a barátaimnak azt mondom hogy rosszul lettem a sok ételtől, ezért voltam bent olyan sokáig a wc-n, mert hánytam és hasmenésem volt. ezt még el is hitték az elején...de mostmár nem és azt mondják, hogy bulimiás vagyok.

pedig szerintem nem! egyik nap még meg vagyok elégedve magammal, a rákövetkező napon meg utálom magam.


igazából a kérdést azért tettem fel, mert csak olyankor szoktam hánytatni magam, amikor tele érzem magam, egyébként próbálok csak annyit enni, amennyitől épp, hogy elmúlik az éhség. (volt, amikor egy jóreggelt csomagot ettem csak egész nap. amikor éreztem, hogy éhes vagyok, akkor letörtem egy falatot és a többit félretettem).

jójó, legtöbbször azért eszem rendesen (kb. egy nap 1000-1500kcal-t), viszont van, amikor 3-7 napig semmi sem. megpróbáltam egyszer, miután sokat ettem (vendégségben voltam, és akkor még nem tudtam magamat hánytatni) 10 napig semmit sem enni, de a hetedik napon elájultam.


átlagosan egy hónapban 1-2-szer hánytatom magam, és fél évente kb. 1-3 nem eszem semmit sem.


igazából sosem fogyok (mx 2-3 kg-t), de az a tudat megnyugtató, hogy ha nem hízok, amikor éppen hánytato - éheztetem magam.


szerintetek is bulimiás vagyok? (szerintem ez még nem számít annak)


2011. nov. 18. 16:25
 1/10 A kérdező kommentje:
átlagosan egy hónapban 1-2-szer hánytatom magam, és fél évente kb. 1-3 ****HÉTIG***** nem eszem semmit sem.
2011. nov. 18. 16:27
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem szimplán buta vagy...
2011. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
minden hülye tini önképzavaros?????
2011. nov. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
?
2011. nov. 18. 16:30
 5/10 LadyLee ***** válasza:
100%

A bulímiás az, akinek evési rohamai vannak, majd bűntudata lesz és ezért meghánytatja magát.


Te pont ezt írtad le. Az odáig OK, hogy nem minden nap csinálod, ezért esetleg azt mondhatjuk, hogy nem annyira súlyos még az eseted...


Orvosra van szükséged, igenis beteg vagy.

2011. nov. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az vagy, szinte minden ismérvét felsoroltad.
2011. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

leginkább szerencsétlen vagy, beteg, ÉS emellett bulimiás (ez a hánytatós dolog, ha hánytatod magad akkor ne kérdezz rá hogy bulimiás vagy-e, mert definíciószerűen kimeríted a fogalmat).

és a szüleid mit csinálnak ilyenkor? miért nem tanítanak meg helyesen táplálkozni, miért hagyják hogy szenvedj? Magyarországon élsz?

2011. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább sportolj valamit. Akkor nem kell a súlyod miatt aggódni, beállítja az alakod is, és leköt -> nem fogsz hülye módszerekkel kísérletezni.


Neked amúgy inkább a jellemeden kéne a legjobban építeni. Mert ott vannak a gondok: fejben.

2011. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hogy hánytatod magad?
2012. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos az vagy. Hidd el nekem. Írtad, hogy havonta 1-2. Attól még esel-bele fele egyre jobban, mert ez a kezdet, és innentől egyedül rettentő nehéz leállni. Írtad ezt az éhezős dolgot is, az is már önmagában is súlyos probléma, és az biztos, hogy evészavaros vagy! Említetted, hogy mennyire megkönnyebbülsz ha megszabadulsz az ételtől, ill. éhezel, mert a tudat, hogy nem hízol.-na ez egyértelműen egy bulimiás gondolatmenete, eszek, kihányom/

kikoplalom magam, és mivel ez az érzés egyre jobban a szemed előtt lebeg olyan,mintha függővé válnál, és csak ez vezényelne egy idő után. Aztán abból a havi 1-2 alkalomból, egyszer csak napi többszöri is lesz. Figyelj,én nem akarlak megbántani, segítő szándékkal mondom ezt, meg a tapasztalat beszél belőlem, én is bulimiás vagyok,meg voltam anorexiás is, 4 éve tart a küzdelem magaddal, és már bánom, hogy nem kértem segítséget az elején, mert mire már nagyon beleestem, egyre nehezebb lett, és hiába vannak ugyan jobb, tünetmentesebb időszakaim,de folyton visszaesem. Ha nem szeretnéd teljesen tönkretenni magad,mind lelkileg,mind fizikailag, kérlek most kérj segítséget! Beszélj erről valakivel, talán még annyira nem súlyos az állapotod, de nem is lenne jó azt megvárni. Beszélj esetleg anyukáddal, ha jó a viszonyotok, vagy egy tanárral,nagyon jó barátnővel stb., akár egy pszichológussal, hidd el nem szégyen, és valakinek a támogatás mindenképp kell. Nem vagy túlsúlyos sem, nemhogy kövér,teljesen normális a súlyod, és még ha nem is vagy vele megelégedve,mert bizonyára nem vagy, hidd el, rengeteget fog még változni. 15 éves vagy, nagyon fiatal, még sokat fog változni, alakulni a tested. Neked arra van szükséged, hogy mindennap egyél rendesen, nem kell egyszerre sokat ha bűntudatod van, de rendszeresen, sokszor, és hidd el még ha te úgy érzed most, a szervezetednek nincs szüksége fogyókúrára, főleg ilyen módon, sok mozgás az sokkal hasznosabb. Jó tudom, hogy unalmas szöveg, nekem is mondhatták annak idején, hogy ne csináljam, meg stb,de talán (remélhetőleg) nálad még tényleg nem késő, és át lehet mozdítani a dolgot jó irányba. Nem kell futkorászni, vagy ilyesmi ha nem szeretsz,menjetek a barátnőiddel úszni, táncolni, konditerembe akár. ,,Nemsokára" jön a tavasz mehettek biciklitúrára is. Sokat számít az is, ha olyan tevékenységet választasz amit társasággal csináltok, az remek depresszió-úző is, meg sokkal szórakoztatóbb is. Nagyon tudom ajánlani neked a hastáncot esetleg, remek önbizlomnövelő.

Ne tedd tönkre magad, hidd el értékes ember vagy, és biztos csinos, és szép is, fiatal vagy, előtted az élet, sok szép dolog vár még rád,nem éri meg tönkretenni magadat. Nem törvényszerű, meg mindenkinek más a szervezete, de rendkívül veszélyes, és itt vagyok most é is 18 évesen, refluxosan, , a gyomorsavtól felmaródott és lrkopott fogakkal, állandóan megy a hasam ok nélkül, fáj a gyomrom, köhécselek, száraz a bőröm, hullik a hajam stb.

Szóval gondolkozz azon tényleg mi a fontos neked! Én teljes szívből kívánom neked, hogy meggondold magad, és az egészséges utat választod!


Üdv, Delfii

2012. febr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!