Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy naponta...

Miért van az, hogy naponta edzek egy órát (20 perc kocogás,40 perc torna) kevesebbet is eszek (édességet egyáltalán nem eszek, nem iszom cukros üditőket), egy hétig csináltam ezt és semmit nem fogytam? :S

Figyelt kérdés
Olyan idegesítő, pedig 10 kg-ot szeretnék fogyni januárig. Tudtok valami edzési tippeket adni (tapasztalat alapján), vagy olyaN ételeket amelyekkel könnyebben fogyhatok? KÖSZI!
2011. nov. 20. 20:59
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom nálad hogy szokott lenni, de nekem két hét kell mire beindul a fogyás, viszont utána naponta mennek le a kilók! Kitartás!
2011. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm, akkor 2 hét után állok majd a mérlegre :)
2011. nov. 20. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

írnám, hogy "mert olyan szerencsés vagy, hogy nem éhezel", de már leírtam.

amíg van elég bevitt energiád (felhasznált energiádat fedezi) addig miért fogynál? a testzsír azért fogy, mert energiát nyer belőle a szervezet, gyakorlatilag elégeti, nem azért mert edzel és elpárolog.

a szervezeted működését termodinamikai mérlegekkel is közelítheted, ahol energia felhasználásod és beviteled van. ha a napi felhasználás kicsit magasabb mint a bevitel, akkor az lényegében zsírból pótlódik.

nagyobb hiány már éhezést jelentene, éhezésnél a szervezet zsírt tartalékol, ez a kisbetűs rész.

2011. nov. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
okés, értem, de azt sem tehetem, hogy nem eszem semmit, mert azzal csak több kárt csinálok mint hasznot. ezért is eszem szinte csak zöldséget, gyümölcsöt, halat, sovány húst, de a terhesség alatt feljött rám pár kg.
2011. nov. 21. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

feltehetően 9 hónap alatt rendszeresen volt annyi plusz energiabeviteled, ami összességében megfelel néhány kg zsír energiaértékének. ugyanis a fel nem használt energiát (étel ~ energia) a test elteszi későbbre.


más: a nem evés, és a "túlzott" evés között szerencsére rengeteg átmenet van, itt kell közelíteni azt az ideális mennyiséget, amivel nem éhezel, de lassan fogysz is.

2011. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
csináld ezt több hónapig és utána nézd meg mennyit fogytál.egy hét után ne várj csodát.
2011. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Lehet ,hogy tömegre még több is leszel mint voltál ,de alakra meg vékonyabb.

nekem is ez volt ,bár nem egy hét alattaz elején még nőtt is a súlyom ,de szemmel láthatóan ment le az úszógumi.

Ez azért van mert az izom nehezebb mint a zsír.

Étkezz nyugodtan napi 5 alkalommal mert most a cél az emésztés felgyorsítása. Reggelire bármit és estére csak 1 gyümölcsöt.

csinálj minden nap egy fotót és észreveszed majd amiről beszéltem.


Sok sikert

2013. jan. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!