Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 162cm vagyok,17 éves és lány....

162cm vagyok,17 éves és lány. Hány kg lenne ehhez az ideális (testalkattól, arányoktól függetlenül)?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert fogyókúrázom/ztam, de nem tudom, mennyit kéne még fogynom és attól félek, hogy már nem nagyon tudom reálisan megítélni önmagam:S
2009. máj. 11. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Nézz bele a tükörbe és ha számodra esztétikus a látvány, akkor hagyd abba. ENNYI. Ne haragudj de ha még önmagaddal sem vagy tisztában, milyen alapon várod el, hogy mások legyenek...
2009. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha a tükör megmondaná mindenkinek, nem lennének anorexiások!


Létezik valami képlet, ami most nem jut eszembe, helyette egy másik módszer: Ahány centi vagy, abból vonj ki 100-at, és kevés eltéréssel megkapod a normális súlyod.

Tehát: 162-100=62. Mondjuk maximum 62 kg, én 160 centi vagyok, lány, és 50-55 kiló az ajánlott számomra. Persze ez függ attól is, hogy mennyire vagy nehéz csontú. De iránymutatásnak megteszi. Az ember nem mindig látja magát olyannak, amilyen, amíg ez az állapot nem kóros, nincs baj. Legyen egy "próbanadrágod" vagy hasonló, ami a legjobb formádra passzol, így bármikor megsúgja, hogy állsz a kilókkal. (Nem baj, ha már nem divatos, attól még viszonyítási alapnak jó később is, a szekrény alján biztosan elfér.)

2009. máj. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

54-55 kg körül.


[link]

2009. máj. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Még csak annyit, hogy egészségileg még a 65 kg se nagyon kifogásolható. De esztétikailag...
2009. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, 2. válaszoló, megfogadom a tippedet a nadrágos ötlettel kapcsolatban. Jelenleg amúgy 54-55 kg vagyok, de még (kicsit) soknak látom és érzem. Remélem még 1-2 kg mínusz és jó lesz
2009. máj. 12. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!