Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akkor is hízok, ha csak...

Akkor is hízok, ha csak megrágom az ételt, de aztán kiköpöm? (csak nagyon minimálisat nyelek le)

Figyelt kérdés

Csak akkor csinálom, ha édességfalási rohamom van(tudom gáz:S)és már a 10. szelet süteményt inkább le sem nyelem csak megrágom,kiköpöm.

Csak rágással is felszívódnak a tápanyagok pl a szénhidrát?



2011. nov. 24. 10:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nyílván, ha nem nyeled le, akkor nem képes felszívódni, viszont a 22-es csapdájába esel, ami azt jelenti, hogy mivel becsapod az agyad (ami a rágást a táplálékbevitellel azonosítja), így üres járat jut le a gyomorba. Ezáltal MÉG éhesebb leszel. Ne csináld, nincs értelme, hosszú távon problémákhoz vezet. Az ingerek beindultával (nyelv közvetíti) beindulna az emésztési folyamat is, de nem talál semmit...Ezért rossz az is, ha valaki rágózik...nincs annyi előnye a fogakra nézve, mint amit hírdetnek, viszont a hátránya jóval nagyobb.
2011. nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Értem. De amúgy nem gáz, mert van már a gyomromban étel, csak amikor túlzásba viszem a sütizést, pl megeszek 10 dbot akkor már a 11. 12. darabot inkább kiköpöm.

Igazi, egészséges ételekkel(zabpehely, joghurt, zöldség), főtt ételekkel nem művelnék ilyet természetesen.

Valahol az olvastam hogy a szénhidrát a száj nyálkahártyáján is felszívódik..ez igaz?

2011. nov. 24. 10:25
 3/21 anonim válasza:
En ha mar megragnam,biztosan nem tudnam ki kopni.Szerintem ha edeset kivansz,egyel valami olyan edeset,ami nem nagyon hizlal,es mertekkel,mondjuk valami gyumolcsot,vagy joghurtot.
2011. nov. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A nyálkahártyán keresztül sok minden felszívódik, de a szénhidrát nem, mert az az étel lebontása során keletkezik a gyomorban, vagyis cukor lesz belőle. Itt még a folyamat nem indult el....de valóban jobb lenne, ha nem ennél ennyi sütit vagy édességet, hanem olyat választanál, amit lelkiismeret furdalás nélkül le is nyelhetsz. A mértéktelenség előbb vagy utóbb komoly gondokhoz vezet. Pl. cukorbetegség.
2011. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Szoktam azt is, de általában a mértékkel van gondom. Tehát "ha már eszünk, együnk rendesen", meg "mindent vagy semmit" elvek érvényesülnek. Tudom hogy nagyon helytelen, de ha már elkezdek enni nem bírom megállni, akkor is pakolom be az arcomba ha már nem is kívánom. :S
2011. nov. 24. 10:30
 6/21 anonim ***** válasza:

Akkor ott más problémák is vannak, de ez annál összetettebb, mint hogy itt legyen megtárgyalva.

Pszichés eredetű...

2011. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

1. értelmetlen cselekedett,már előttem megírták miért.

2.elég undorító látvány hogy a megrágott ételeket köpködöd ki.

3.Ha nem hagyod abba,a végén szokássá válik,és már észre sem fogod venni,hogy vendégségben is megrágod,és kiköpöd a kaját.Ez meg hatalmas bunkósság lenne

4. Kárba veszett ételek.Bárki más megehetné ha te nem pazarolnád el

5. Ha annyira rágni akarsz valamit.akkor egyél meg 2 sütit,és utána rágcsálj uborkát,répát....

2011. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A taktika jó:) még kiskoromban láttam egy filmet, amiben egy férfi angyalt alakított, és ugye azoknak nem szabad inniuk alkoholt. A fickó is úgy oldotta meg, hogy "megitta", de nem nyelte le, kiköpte. Így ivott is meg nem is :)


Én ha eszek, a jó érzést a rágás okozza, meg a nyelés. Pl. ha főzeléket eszek, az nem ad akkora jóllakottság érzetet, mintha egy húst rágok.


Nem tudom lenyelés nélkül megvan/lesz-e nálad a jó érzés, hogy ettél.

2011. nov. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

hús rágásánál az (is) ad jó érzést, hogy minőségi fehérjével, és zsírokkal látod el a tested.


Kérdezőnek meg.. sok sok tanulás, olvasás és majd egyszer az életét is rendbe tehetné.

2011. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
jaa, meg a lényeg. ha ennyire édességekre vágyik akkor enyhítse a c-vitamin hiányát, mert ez már konkrétan eü. problémákig vezethet.
2011. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!