Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édesítő helyett mézzel ízesíth...

Édesítő helyett mézzel ízesíthetem a teát?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázom. Érzem hogy meg leszek fázva, fáj a torkom és folyik az orrom is, de annyira még nem estem bele a náthába. Azt olvastam hogy a méz az jó, és ilyenkor mézes teát kell inni. Van itthon házi akácméz.. De nem akarom a fogyókúrám elrontani evvel. Mert cukor is van a mézben..

Most akkor mit tegyek? Ennyit lehet "bűnözni" fogyókúra alatt?


2011. nov. 24. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha a méz igazi méz, akkor nyugodtan ihatod. Nem szabad ennyire görcsösnek lenni! A mézben olyan cukor van, amit a méhek nyálmirigyeik váladékával már lebontottak, ezért a mézből a cukor több mint 80%-a azonnal felszívódik, a hasnyálmirigy megterhelése nélkül. Vagyis olyan cukrot tartalmaz, ami nem rossz a szervezetnek. Energiatartalma természetesen van és nem is kevés, de jó energia és ez nagyon fontos.

Ez nem bűnözés ez ésszerűség és egészség. Napi 2 bögre teát nyugodtan igyál meg, 1-1 kanál mézzel lelkiismeret furdalás nélkül. Én rendszeresen iszom mézes teát, mert nagyon szeretem és csak a javamra válik. Egészségedre neked is!

2011. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az 1-1 kanál, ne evőkanálnyi mennyiség legyen:)))
2011. nov. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel nekem csak +10kg-ot kellett leadjak,az en dietamba belefert a mez.Ha neked +35-40kg sulyfelesleged van,en nem innam,viszont a jelen helyzetedbe a mez nagyon sokat segit,szerintem ezt magadnak kell eldönteni,kesöbbre,ha van ra modod,es penzed,probalj beszerezni ,xilitolt,egeszseges,belefer a dietaba,es a szteviatol is egeszsegesebb.

Ha gyogyteat iszol,az cukor nelkül is jo.

2011. nov. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen igazi méz. :)


Azért olyan sok súly felesleg nincs rajtam, igaz hogy volt 30 kg. De már 22-t leadtam belőle, még 8 hátra van. :)

2011. nov. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!