Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1. : CH hiány okozhatja a...

1. : CH hiány okozhatja a test hőháztartásának borulását? 2. Aszpartam-mentes light termékeket ismer valaki? 3. Mit szóltok ehhez az edzés (vagy inkább élet) tervhez?

Figyelt kérdés

1-es kérdés:

Kalóriaszámolós (és fehérje-, CH- illetve zsírszámolós) diétán vagyok, amit az ésszerűség jegyében próbálok végezni. Magyarul nem éheztetem magamat, 4 óránként eszek értelmes és tartalmas ételeket, és soha nem megyek napi 1300 kcal fölé. Viszont a fehér lisztet és úgy általában mindenféle lisztet kihagytam ebből. Aztán észrevettem, hogy napról napra egyre jobban fázok, a sírás kerülgetett ha gyalog kellett mennem valahová mert nem tudtam úgy felöltözni, hogy ne reszkessek a hidegtől (2 pulcsi, sál, kabát, polár cicanadrág, farmer, 2 zokni stb...), mellette pedig olyan hihetetlenül kívántam a péksütiket, hogy arra szavak nincsenek, teljesen meg voltam őrülve tőle. Végül engedtem a kísértésnek és hopp, elmúlt az idegbaj, és a fázás is. Ilyen létezik? Felborítottam szegény testem hőháztartását? :(


2-es kérdés:

Próbálnék light termékeket vásárolni (tejberizs, joghurtok, gyümölcslevek) de mindegyikben aszpartam van... Semmiféle fogyókúra nem ér nekem annyit, hogy savazzam, mérgezzem magam miatta. Érdekelne, hogy tud-e valamelyikőtök olyan céget, amely valamilyen más édesítőt használ ilyen termékekhez? Ha nem, azt hiszem kénytelen leszek magamnak csinálni ilyesmiket sovány túróból, joghurtból és steviaból, de erre nem nagyon van időm a munka és suli mellett, úgyhogy nagyon örülnék valamiféle megoldásnak.


3. Tisztában vagyok vele, hogy értelmesen fogyni és formásodni csakis életmódváltással és sportolással lehet a diéta MELLETT. Önmagában egyik sem elég. Öt hete az alábbi edzésprogramon vagyok és érdekelne, hogy másoknak (sportolóknak) ez mennyire tűnik reálisnak illetve hatékonynak:


1.nap: súlyzós edzés (45° mell, tricepsz, váll 2féle, hát 2féle, bicepsz, combfeszítés, lábhajlítás, 45° lábtolás, vádli, hasprés + lábemelés majd 40perc 10km/h levezető kardio)

2. nap kardio (futás 38perc 10km/h --> 5perc 11km/h --> 5perc 12km/h --> 2 perc 13-15km/h, 40 perc taposás magas fokozaton)

3. nap súlyzós

4. nap kardio

5. nap súlyzós

6-7. nap: pihi és ilyenkor néha kalóriából is több csúszik be, de soha nem több 1500-1800nál


Próbálok odafigyelni, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét vigyek be, hogy ne az izmok épüljenek le (illetve ugyanezért súlyzózom is - csakis a szinten tartásért, nem pedig tömegnövelés céljából), illetve azt azért tudni kell, hogy a futást nem ma kezdtem, tehát a 10km/h nekem nem egy izzasztó sebesség, még mielőtt valaki a szívéhez kapna hogy megölöm magam.


Midezek mellé edzések után heti 3-4 alkalommal 20-30perc inraszaunát is beiktatok méregtelenítés céljából, illetőleg kalória égetésre is jó tudtommal mert serkenti az anyagcserét. Mindez naponta 400-900 Kcal minuszt jelent nekem, ami miatt sokszor a nettó kalória bevitelem nem üti meg a 800-at sem. Egészségesnek egészséges vagyok, na de ehhez mit szól egy hozzáértő? Túlerőltetem magam?


22/L

168cm / 57 kg


2011. nov. 29. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdező! A szénhidrátmegvonás nem okoz hőháztartás-borulást, viszont amit leírtál, azt igen. A hőháztartásodnak semmi baja, mérd meg a testhőmérsékletedet, 36,6 körül lesz, ha sokkal kevesebb, akkor fordulj orvoshoz, de nincs köze a szénhidráthoz.

Annak, hogy állandóan fázol, van! A szénhidrát adja az energiát, + télen a zsírt is jobban kívánja az ember szervezete.

Mindazonáltal 168 cm-rel és 58 kilóval fogyókúrázni és 1300 kalórián KOPLALNI öngyilkosság, és ezt a szervezeted pontosan jelzi. Nem kell fogynod, a súlyod normális, az 1300 kalória meg ehhez a magassághoz, ilyen mozgás mellett édeskevés.

Azt ajánlom, egyél normálisan, mielőtt nagyobb bajod nem lesz. Ha pedig továbbra is fogyni akarsz, keress egy jó pszichológust.

2011. nov. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és attól, hogy szervi bajod (még) nincs, az egészségestől iszonyatosan messze vagy. Az egészséges ember nem fázik, nem fakad sírva a gyaloglástól, nem idegbajos és nem csinál ilyen eszetlen koplalást.
2011. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de szeretnélek megkérni, hogy vegyél visszább az arcodból, mert nem a fenekedből rángattál elő. Köszönöm feltételezésedet, pszichológusra nincsen szükségem. Nem csontsovány modell szeretnék lenni, hanem szálkásítok. Annyi gyümölcsöt, fehér húst és egyebeket eszem naponta, amit szerintem más egy hét alatt nem visz be, és életemben nem voltam ennyire energikus mint most. Mint említettem, visszavettem a lisztes dolgokat (teljes kiőrlésűek) az étrendembe és azóta nem fázom. Ezt a kérdést kuriózumnak szántam, mert engem ledöbbentett a dolog.


Ha szerinted öngyilkos vagyok és koplalok akkor tessék, íme a mai napi étrendem:


Reggeli: 3 tojásból rántotta, egy paradicsom, egy alma (220kcal)

Tízórai: 1 kornspitz, egy cukormentes cappucino (130kcal)

Ebéd: Teljes kiőrlésű lisztből készült cukormentes péksüti, joghurt ital (570kcal)

Estebéd: Zsírszegény túró, natúr joghurt, fél kiló mandarin, 2 szem háztartási keksz

Vacsora: zsírszegény túró, natúr joghurt (estebéddel együtt összesen 700kcal)


A számoló progim összesítése: 1586 kcal, 58g zsír, 180g CH, 85g fehérje és sok sok sok vitamin.


Szerintem ez egy teljesen normális és egészséges napi étkezés. Minden benne van ami kell, és kb egész nap eszem, 4 óránként...

2011. nov. 29. 16:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egészségemről annyit, hogy 6 éve nem voltam beteg. Kérlek a fázást válaszd külön a kérdés többi részétől, ugyanis másodszorra is szeretném elhívni rá a figyelmet, hogy korrigáltam az étkezési szokásaimon és ELMÚLT.
2011. nov. 29. 16:55
 5/7 A kérdező kommentje:

Tegnapi étkezésem:


Reggeli: Kornspitz vajjal, sonkával, sajttal, ketcuppal melegszendvicsnek megcsinálva, mellé 2 dl tej (384 kcal)

Tízóraiként barátommal kávézóban voltunk: egy közepes csésze forró csoki, mézes mogyorós süti (356 kcal)

Ebéd: Rizs, kicsi sültkrumpli, rántott csirkemell (589 kcal)

Vacsora: Tejberizs (340kcal)


Összesen 1669 kcal, 93g zsír, 204g CH, 71g fehérje


Dehát ebből minden nap lejön az a 600-900 kalórányi edzés. Nem mondhatod komolyan, hogy szerinted aki éhezik, az így étkezik...

2011. nov. 29. 17:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Megbocsáss kérdező, TE írtad az 1300 kalóriát. Nem 1590-et írtál, hanem 1300-at, akkor ne ferdítsd el az igazságot. De tök mindegy, ettől még KEVÉS, nem azért, mert én mondom, hanem azért, mert a SZERVEZETED EGYÉRTELMŰEN JELZI. Nekem nem kell hinned, de ha neki nem hiszel, az a te bajod. Hiába hiszed, hogy minden rendben veled, ha közben a tested jelzni, hogy ez nem így van.

Vitatkozhatnánk, de felesleges. Bizonyathatod, de senki nem fogja elhinni, akinek egy csepp esze van.

A szálkásítás nem erről szól, kérdezd csak meg pl. Aczélt. Mi az a 800 kalóriás nettó kalóriabevitel? A duplája is kevés lenne.

2011. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1300-at azért írtam, mert nagyon változó, és ennyit igyekszem elérni nettóban, de sikerül ahogy sikerül... Súlyzós napokon meg szokott lenni, kardioson nem.


Aczél véleménye érdekelne, ha valóban hozzáértő emberről van szó. Hajlandó vagyok megfogadni a tanácsot, amennyiben az nem abban merül ki hogy "hülye vagy megölöd magad menj pszichológushoz". Én szeretem tudni, mi zajlik bennem, szeretem érteni a test folyamatait, és nagyon szeretnék jól étkezni és élni. Ehhez segítséget elfogadok - ha az írásból kiderül az, hogy aki mondja érti is amit beszél.

2011. nov. 29. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!