Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Akinek csíkos, striás a bőre,...

Akinek csíkos, striás a bőre, az azt jelenti hogy rövid idő alatt hízott meg?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs hogy mikor, hogy, és mennyi idő alatt híztam el. Azon kaptam magam hogy kövér disznó lettem.Kezdtek előjönni a testemen a striák...

Sikerült lefogynom azt a 23 kilót. A striák is szinte teljesen eltüntek, csak akkor látszik ha nagyon közelről nézzük..

Ezen gondolkodtam ma, hogy hogy keletkezhettek a striák rajtam.. Azért mert hamar, rövid idő alatt híztam el?

Mi számít rövid időnek? 1-2 év?



2011. dec. 3. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A stria kialakulását a kötőszöveti gyengeség mellett a gyors növekedés, a nagy hirtelen testsúlyváltozás vagy hormonális okok idézheti elő.

Pl. terhesség 8.9. hónapjában pillanatok alatt, befolyásolhatatlanul kialakul, még ha nem is mindenkinél.

1-2 év alatt 23 kiló elég soknak tűnik.

2011. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A striák kialakulásának több oka van: gyors hízás, gyors fogyás, hirtelen növés - ezek a leggyakoribbak. Az, hogy ki mennyire hajlamos a striákra, attól függ, hogy mennyire rugalmas a bőre. A stria viszont annyira alattomos dolog, hogy akár akkor is kialakulhat, ha egyik ok sem áll fenn - egyszerűen fogja magát a bőr és berepedezik. Feszesítő testápolóval és rendszeres sporttal lehet valamennyire elkerülni, de önmagában csak szerencsétől függ, kin milyen mértékben alakulnak ki. Amúgy, nem igazán van a világon olyan nő, akin ne lennének valahol csíkok.

Rövid időnek a striák kialakulásánál az számít, ha gyorsabban hízol, mint amilyen gyorsan a bőröd képes nyúlni és ezáltal alkalmazkodni. Ez is teljesen individuális - van akire 2 hónap alatt felszalad 20 kiló, de a bőrén nem látszik meg, van aki 2 év alatt hízik 10 kilót és tele lesz striákkal.

2011. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!