Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzéssel szeretnék fogyni a...

Edzéssel szeretnék fogyni a súlyomból, mégis mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az lenne a bajom, hogy eddig 47 kg voltam, viszont most 1 hónap alatt felhíztam 55 kg-ra. Nem tudom mitől, ugyanannyit mozgok és ugyanannyit eszek, gondolkoztam, hogy januártól eljárok edzőterembe, de kb mennyi idő múlva kapnám vissza a lapos hasamat? :( Most a közérzetem se olyan jó, mióta meghíztam. Egyébként 160 cm vagyok és 18 éves. És edzőterembe milyen gyakorlatokat csináljak, hallottam, hogy a futás és a bicajozás laposítja a hasat, esetleg más?
2011. dec. 9. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A futás jobban laposítja a hasat, lévén hogy a bicajon ülsz és kicsit az alső testtáj összenyomódik.

Saját magad is edzheted a hasidat, nem kell a gépekre ugrani azonnal. Én nem is szeretem őket, mert a legtöbb hasizomgép terheli a gerincet derekat, ha nem jól van beállítva.

Neked is ajánlok egy könyvet, mely könyvtárból kivehető, meg is vehető ha úgy gondolod.

Szerintem, ha azokat a gyakorlatokat elvégzed, bye-bye pocak!


Roberto Maccadanza: A hasizom erősítése

Kezdő, és profi gyakorlatok egyaránt vannak benne. Inkább a kezdővel kezdjed:))

2011. dec. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha semmit sem változtatsz az étkezési szokásaidon, akkor rendszeres, nagyon kemény edzést kell csinálnod. vagy hosszú távú futások, vagy rövidebb de intervallumos, ez is minimum 40-50 percig, küzdősport edzések..

szóval amire csak képes vagy. így elégetsz annyi energiát, hogy vélhetően fogyni fogsz, de ha nagyon sokat eszel, még így sem fog menni. ezért kell az egész életmódot, az étkezési szokásokat is helyre tenni.

2011. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Étkezni egészségesen étkezem, régen is ugyanennyit ettem mint most, chipset és csokit is keveset eszek. Ebédre is egy tányérral szoktam enni, és sok gyümölcsöt, de mégis feljött rám pár kiló, anya szerint "nőiesedek", hogy ne nézzek úgy ki 18 évesen mint egy 10 éves, csak engem zavar, köszönöm a válaszokat, ment a mancs mindkettőtöknek.
2011. dec. 9. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:

egy természetes dolog, hogy melled nő 18 éves korodra, és egy életvitelbeli kérdés, hogy mennyi zsírt tartasz magadon. a kettő nem ugyan az.

apró megjegyzések a kérdéseddel kapcsolatosan: vannak anyagcsere betegségek (hormon problémák) amik következtében ugyan olyan életvitel mellett hízik az ember, mert valami oknál fogva kevesebb energiát használ el a szervezete.

egyébként 1 hónap alatt ez a 8 kiló fura, figyelj oda rá, és adott esetben fordulj orvoshoz. addig értelemszerűen egyél valamivel kevesebbet, a nőiesedés nem azt jelenti, hogy fel kell hizlalnod magad, főleg ha ez nem célod.

2011. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a mellemre gondoltam a "nőiesedés" alatt, hanem az alakomra, a melleim már 13 évesem megnőttek..mondjuk azóta viszont egy centit se.XD Köszönöm, januárban megyek orvoshoz, majd erre is rákérdezek, hogy mitől lehetett. Gondolkozom, hogy edzés+90 napos diétát vezetek be. :) De a 90 nap szerintem kicsit túlzás, lehet lerövidítem (nem tudom úgy használ-e egyáltalán?) Bocsánat, hogy félreérthetően fogalmazok néhol.
2011. dec. 9. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:

na végre megint linkelhetem :D:D


[link]


Az egy dolog hogy szerinted egészségesen eszel, ha valaki eredményesen akar fogyni szigorú diétát kell követnie, nem kell koplalni de rengeteg olyan dolgot el kell felejteni ami a hétköznapi ember szerint egészséges.

2011. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!