Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A disznó bélszín és a csirkeme...

A disznó bélszín és a csirkemell között csak 8 kalória van. Akkor miért mondják mindig, hogy fogyókúra alatt csak csirkemellett szabad?

Figyelt kérdés
100 gramm bélszín 118 kalória, 100 gramm csirkemell meg 110. Ez szerintem nem nagy külömbség. Akkor miért nem ugyan olyan jó, ha grillezett bészínt eszünk?
2011. dec. 11. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

jó az is..

mennyi zsír van benne? mennyi fehérje? melyik az olcsóbb?

2011. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Marhahús meg 116. Mégis midnenki ledorongol ha merek marha vagy disznóhúst enni, mert fogyókúra alatt csak csirkét meg halat szabad.
2011. dec. 11. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Mert kell a dolgokat kötni valamihez!

Ha beleolvasol az itt feltett kérdésekbe, mindeniki valami csodálatos, vagy különleges dolgot akar csinálni fogyókúraként, és nem hiszik el, hogy kisebb mennyiségű étellel, és minimális testmozgással is lefogynának!

Gondolom úgy hiszik, ha nem sanyargatják magukat, akkor nincs is hatása...


Vannak még ilyen tévhiek:

-Vacsorára csak túró

-18 óra után tilos enni

stb...

2011. dec. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bélszín: 19 g feherje, 4.4 g zsír, 118 kalória

Csirkemell: 24.7 g fehérje, 1 g zsír, 110 kalória


A bélszín drágább valamivel, de engem ez nem érdekel.

2011. dec. 11. 17:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Vörös húsokat is kell néha enni, asszem a vérsejtekre van valami pozitív hatása(bocsi a pontatlan fogalmazásért:),a száraz marha s borjú hús megintcsak nagyon jó hatással van az anyagcserére és az emésztésre, és a disznót egyáltalán nem ajánlom. (Ezt csak saját tapasztalatból írom! Nekem nagyon nehéz megemészteni még a száraz darált, vagy sült húst is, szerintem nagyon magas a koleszterin szintje, a nehéz emészthetősge miatt viszont tovább tart amíg felszívódik, úgyhogy telít, de én mondjuk csak fizikai munkát végzőknek, és férfiaknak ajánlanám..:)
2011. dec. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én nem értem. Ha egyszer majdnem ugyanannyi a kalória, akkor mi a baj vele? Engem nem telít jobban el, de jobban izlik.
2011. dec. 11. 17:49
 7/12 anonim ***** válasza:

Ehetsz bélszint is. Ha csak nem hivatásos testépitő vagy,és gramrra pontosan stimmelnie kell mindennek.Kicsit több a zsir benne,de ez egy átlagember számára elhanyagolható különbség.

viszont ár tekintetében a csirkemell sokkal jobban megéri.Ha neked nem okoz gondot,hogy a bélszín drága,akkor ehetsz azt is nyugodtan. Érdemes változatosságra törekedni egyébként is.

2011. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én nem mondom hogy valaki ne egyen desznyót.

sőt meghívhatsz engem is rá. a marha húsnak tudtommal nagyobb inzulin emelő hatása van.

zsírosabb húsoknál meg csak arra figyelj, hogy nehogy idővel rossz hatása legyen a keringési rendszeredre. ezt lehet ellenőrizni..

mozgásszegény életmód mellett lehet összefüggés az elzsírosodó és eltömődő érfalak, és a sok zsír fogyasztás között.

2011. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez az, hogy unok minden ebédre csirkemellet meg halat enni. Jól esne néha egy kis bélszín vagy marhahús.

Nem vaygok testépítő, csak fogyni akarok 10 kilót nyárig.

2011. dec. 11. 17:54
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Előző vok, és javítok:'..marha És borjú hús...''.., 'éN a disznót nem ajánlom...' '...emészthetősÉge..' (vmiért beragad az 'É'-m ..)

Szerintem a koleszterin miatt lehet.. a tojás sárgáját is sokan sokkal jobban szeretik, mint a fehérjét, az is csupa koleszterin.. Asszem Norbi mondott egyszer valami ilyesmit, hogy az mindig finomabb lesz, ami koleszterin dúsabb, mert az ad neki valami hogy is mondjam.. zamatot, ízt, és finomabbnak találjuk.:)

2011. dec. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!