Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falásrohamok, hánytatás. Mit...

Falásrohamok, hánytatás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb 4-5 éve folyamatosan fogyózok kissebb nagyobb szünetekkel,sikertelenül.mostanra egyszerűen nem birom..ha ideges vagyok rámtör a falásroham,képes vagyok megenni 4-5 tábla csokit,vagy egy kiló kenyeret,egy doboz sajtkéremmel,meg ilyenek,aztán szörnyűbűntudat gyötör,próbálok megszabadulni tőle.hashajtó nincs itthon,ezért az ujjamat meg fogkefét dugok le a torkomon,de egyszerüen nem jön föl a kaja.ekkor még próbálkozok,és általánan nemmegy,rámjön a dühroham,és csapkodok toporzékolok,majd sírok.elegem van,nem birom elviselni magam,nem megy.egy undorító hájas tehén vagyok elegem van az életemből.inkább meg akarok halni minthogy ilyen ronda legyek:'((( emellett 'édességfüggő' is vagyok..ha naponta nem eszek minimum egy táblával,akkor velem nem lehet beszélni,idegbeteg vagyok kb..(ez anyukám halálakor kezdődött.elsős voltam mikor meghalt,édességgel próbáltam ellensúlyozni a bánatom,volt hogy titokban)

jártam pszichológushoz,ezer meg ezer fogyókúrás dolgot próbáltam,nem megy:(((((((((((((((

azthiszem ma kipróbálom a langyos sósvizet,attól lehet hányni állítólag,de nem akarom sokáig ezt csinálni,bár én tudom hol a határ,ugyse leszek bulimiás,de egyszerűen már nem tudok mást tenni:(((((((((((

valaki segítsen,mert lassan öngyilkos leszek,elegem van.

176cm / 90 kg

14L


2011. dec. 16. 05:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

még csak annyit,hogy a családban senki sem kövér,énse voltam anyu haláláig.mindenki magas vékony,én a sok édesség miatt kezdtem hízni,a hízás miatt piszkáltak,a piszkálás miatt ideges lettem,és megint csak a titokban csokizabálás következett,és itt az ördögi kör..a csokitól megint hiztam megint piszkáltak,csoki...hízás,piszkálás csoki.

aztán átjöttem mássik suliba,itt nem piszkálnak,de minden gondolatom a fogyókúra,nem tudok tanulni,csak azon jár az eszem hogy fogyjak le..emiatt rosszak a jegyeim,és szintén idegeskedek,megint a falás jön.

nembírom tovább:'(((((((((((((

2011. dec. 16. 05:15
 2/16 anonim válasza:

Miért van bűntudatod? Ha éhes vagy egyél! Ha jólesik

egyél! Ebben nincs semmilyen bűn!

Az idegességet pedig ne falásokkal vezesd le, ha úgyis

kihányod. Egyszerűen nem értelek. Én az idegességemet

munkával vezetem le.

2011. dec. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

4-5 éve fogyózol...a baj itt van...

Nem szabad fogyózni, neked azt sem írom, hogy egészséges életmód,hiszen 14 éves gyermek vagy, egy nagy lelki teherrel. Ezt nagyobbként sem könnyű feldolgozni, és élni a mindennapokat, évek kellenek.

Csak azt tudom javasolni neked, hogy naponta többször egyél de kis mennyiséget és amennyire gyerekként tudod próbáld meg változatosan.

A hányást felejtsd el, nem csak azért mert elég undorító hanem beteg leszel egy idő után és a problémáid csak tornyosulni fognak. Ugye nem ez a cél? Remélem.

Lehet kényeztetni magad csokival ha ennyire szereted, de csak azután egyél ha már valami értékesebbet ettél előtte.

Ki is porciózhatod magad. Az akaraterődre szükséged lesz mert anélkül nem fog menni és nincs az az ember aki segíteni tudjon. Magyarországon úgy tudom nincsen olyan hely, ahol túlsúlyos gyermekeknek segítenek (lelkileg is), amolyan bentlakásos módszerrel. Ez nagy kár...

Bűntudatod ne legyen, de akaratod igen. Szép lassan csináld, hogy legyen ideje mind a szervezetednek mind a pszichédnek alkalmazkodni az új helyzethez.

REmélem sikerülni fog, nagyon drukkolok neked!

2011. dec. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

a sok sikertelen próbálkozás miatt ugy érzem nem fog menni,elveszett minden akaraterőm,de megpróbálom valahogy összeszedni magam:(

köszönöm,és jöhetnek még válaszok.

2011. dec. 16. 08:13
 5/16 anonim válasza:

Szia! :)

Én is hasonló képen jártam, csak a gond más volt, nekem az egészséges életmód segített... És a torna. Semmi fogyókúra, mert mikor leadtam vele 1 kilót visszajött 2. Szerintem sokat segítene egy kis torna, mondjuk napi 20-30 perc, és figyelj oda mit eszel! :) A csokit pedig próbáld helyettesíteni mással... Lehet hogy először nehéz lesz, de ki fogod bírni! Akaraterőt neked! :)

17/l

2011. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

pszichológus kell neked


ez a bulímia tünetei

2011. dec. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

OK h már jártál pszichológushoz

de menj újra

2011. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

figyelj, ha 4 éve nem sikerül (10 éves korod óta basszus...), akkor talán segítséget kellene kérned hozzá.

[link] írj ennek a srácnak, rohadtsok lány fogyott már le a segítségével (köztük én is, előtte én is 3-4 évig sz.rakodtam), és ha jól tudom, most foglalkozik egy bulimiás lánnyal is, úgyhogy nem ismeretlen előtte a hánytatás meg a hasonlók. Az ő segítségével elfelejtheted az összes hülyeségedet, mert ha betartod, amit mond, 70 vagy 90 nap alatt lazán lemegy rólad 15-20 kiló.


írj neki e-mailt, és írd le, hány éves vagy, és mi a problémád. szerintem biztosan kitalál valamit :)

2011. dec. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is gyerekkorom óta szeretnék és próbálgatok lefogyni, most vagyok 26 éves. Nekem egy dolog jött be:

Lazán venni. Az a baj, hogy az ember elkezdi, éhes, unja a kajákat, meg várja a nagy eredmények, nem jönnek, csalódott, megállapítja, hogy szenvedés ez az egész, és feladja.

Nekem ez az új hozzáállásom ami segített (mostmár 8kg-mal könnyebb vagyok): Ráérek lefogyni! Ha elhízni volt időm, lefogyni is lesz. Teljesen mindegy, hogy egy év alatt vagy két év alatt, vagy 8 hónap alatt, de el fogom érni a célom.

Alap elvek, amihez tartom magam:

- heti 3 edzés legyen meg, ha 5 összejön boldog vagyok.

- Napi 5 étkezés

- Minden étkezésben legyen zöldség: Ha elkap a hév, és rántotthúst eszem sültkrumplival, akkor is kérek hozzá savanyút. A lényeg, hogy el kell kezdeni zöldséget enni, és megszeretni a zöldséget, próbálgatni, hogy mit hogy szeretsz, és nem kell eleinte radikálisnak lenni. Ha a brokkoli csak tartármártással csúszik, akkor edd úgy. Majd megszokod az ízét, és menni fog anélkül is.

- Minden étkezésben legyen fehérje: eleinte nem kell a pontos mennyiségekkel foglalkozni, a lényeg, hogy mindig legyen egy kis túró, egy kis sajt, egy kis husi

- Kalóriát sosem szabad inni. Ha kalóriát viszel be, az étel legyen.

- Napi 3 liter folyadék

- Ha valamit baromira megkívánok megeszem, de minden ételt felírok, és ha valami hülyeséget kívántam, amire a szervezetemnek nincs is szüksége, akkor átgondolom az okot: azért kellett annyira az a szilvásgomból, mert délelőtt nem ettem eleget, kevés volt a fehérjebevitel, nem ittam eleget, valami szénhidráttal indítottam a napot, és túl nagy volt a vércukoringadozás, stb.


Én az első egy hónapban csak arra figyeltem, hogy ezeket a szabályokat betartsam - és elsajátítsam, élvezetessé tegyem. Figyeltem magam, a szervezetem reakcióit, szorgosan jegyzeteltem, eleinte telefonos riasztás kellett ahhoz, hogy három óránként egyek. Mindegy volt, hogy az egy hónapnak fogyás vagy hízás lesz a vége, a lényeg az volt, hogy ez így már egészségesebb, mint ahogy eddig éltem, és ha csak annyit érek el, hogy nem hízok, akkor már örülök.


Nagyjából egy hónap után már kényelmesen, rutinból ment ez a része, és fogytam is ezalatt két kilót. A második hónapban már figyeltem is arra, hogy mit eszem: zsíros dolgokat elhagytam, tovább csökkentettem a szénhidrátbevitelt. A harmadik hónapban már készen álltam arra, hogy elkezdjem mérni az ételeket, és számolni a pontos ch fehérje kcal bevitelt.


Három és fél hónap alatt 8 kilótól szabadultam meg, úgy, hogy közben voltak csaló napok, családi vacsik, és ettem mindent, amit megkívántam. Van még rajtam 8-10 kiló felesleg. Ha ez lemegy nyár végéig, boldog leszek.


Nem stresszelek, nem görcsölök, lazán veszem. Neked is ezt kellene megpróbálnod. 14 éves vagy, ha csak 4 év alatt, 18 éves korodra sikerül elérned az álomsúlyod, akkor is időben leszel!

2011. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
0%
Edd meg újra amit kihánytál,vagy böfögd fel a megevett kaját, a szarvasmarháknak is bevált.
2011. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!