Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyásom, bűntudatza...

Megállt a fogyásom, bűntudatzaba, hogy lehet ebből kijönni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 16,173 cm és kicsit kevesebb,mint hatvan kiló.A suli kezdete előtt 53 kiló voltam.Teljesen kivagyok,undorodom magamtól,sok gondom volt mostanában és ezért híztam meg.Amikor átléptem az ötvenkilencet,akkor lélektanilag megtörtem és elhatároztam:lefogyok.De mindig lejebb megyek 1-2 kgt utána,azt másnap vissza is hízom,mert megint jön valami gond amitől úgy érzem meghalok ha nem ehetek!Hogy láballjak ki ebből?Elegem van,már tükörbe sem merek nézni,és undorodom magamtól,hogy mindig így elgyengülök...

Többi méretem:

derék:88 cm

csípő:75 cm

kar:25 cm

comb:46 cm

mellbőség: 89 cm

Ezek nagyon gázak és mennyi idő alatt tudnék visszafogyni 53 ha végre elhatározom magam?Vagy valaki tudna írni egy étrendet amivel tudok fogyni,hogy abba a fele adag iskolai étel(ebédnek) beépítve benne lenne(ki van írva mi hány kcal,a másodikat eszem csak meg,kisebb adagokban,de 700 kcalra számolom,mindig mert annyi a teljes ebéd értéke)


2011. dec. 18. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:

173 centihez 59 kiló az nem sok! Kezdjed azzal, hogy rendet teszel a fejedben, nincsen semmi vészhelyzet, amit meg kéne oldanod, nem kell sietned sehova.


Amúgy nem tudom hogyan mérted magad, de a derék 88 csípő 75 az kissé gyanús :)

2011. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
bocsánat,derék az a 75,csípő az a 88...:))de én nemtudom...teljesne kivagyok utálom magam,és a körülöttem lévőket is,53 kgsan el kellett menjek anorexia gyanúval orvoshoz,vérképem teljesen normális lett,de azt mondták fel kell hízzak 58-ra...most meg a családomból akárkitől kérdezem mindenki azt mondja h:nem látszik,hogy híztál...hát de hat kiló szerintem IGENIS meglátszik,nincs,olyan,hogy ne látszana meg...a barátnőm azt mondja híztam,a sulinkból meg volt aki azt mondta nem is látszik meg,volt aki azt mondta h kicsit,volt aki meg azt h meglátszik.már el sem tudom dönteni h mi az.de az a legrosszabb,hogy mindennap 1 órát szobabiciklizem és van amikor nem eszek semmit,biciklizek és az ájulás környékez és nem fogyok volt,olyan is amikor kb. 2100 kcalt ettem+bicaj és fogytam...meg itt jönnek,olyan hülyeségekkel,hogy biztos izmosodom.három hét biciklizés után biztosan nem,még ha nap 50-60 perc is az...
2011. dec. 18. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én egy jópár évet eltöltöttem ebben a körforgásban, értem amit mondasz.

Én valahogy a következő gondolatokat neveltem ki magamban időközben

- Ezek a súlyok, és méretek is teljesen megfelelőek, nem arról van szó, hogy most csúnya vagy és széppé kell válnod, hanem arról hogy már most jó alakod van, hobbiból faraghatsz, formálhatsz rajta, de nem kötelező és nem elengedhetetlen. A bűntudatzaba és a stressz amit érzel, azért van, mert nem látod magadat reálisan, és úgy érzed, bajban vagy, amit minél hamarabb meg kell oldanod >> koplalsz >> nem bírod >> zabaroham >> bűntudat.

- Nem az a pár kiló határoz meg. Ha jól nézel ki, jó súlyban vagy, akkor nem ér hátrány az élet semmilyen területén sem.

- Annyi más dolog van, amivel foglalkozni lehet, a diétán kívül. Hobbik, tanulmányok, stb, amik emberileg is értékesebbé tesznek, mínusz néhány kiló nem változtat rajtad semmit.

- Olvastam valahol, hogy a fogyás egy könnyen ellenőrizhető célt jelent, amivel az ember elbíbelődhet, ahelyett hogy nagyobb, komplexebb célokat tűzne maga elé. Ez a gondolat nekem valahogy nem tetszett


Ezeket a dolgokat persze mind mondogatták nekem is, amikor az volt a legnagyobb problémám, hogy 58 vagy 56 kiló vagyok-e, de mintha meg se hallottam volna, minden bizonnyal magamtól kellett rájönnöm. Azért gondoltam, leírom.

2011. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!