Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S.12éves vagyok és 60...

Az a csaj kérdése:

S. O. S.12éves vagyok és 60 kg h tudnák fogyni úgy h ne okozak magamba semmi kárt se? (Én vagyok a dagad csaj :' ( . ) Valaki akárki tud 1 jó tippet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit, és ne egyél sok édességet, csipszet. A helyesírást pedig gyakorold.
2011. dec. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

12 évesen még ne állj neki fogyókúrázni, de az étkezésre és a mozgásra mindenképp figyelj oda!

Valószínűleg még fogsz nőni, úgyhogy ha most kerek is vagy, nem biztos, hogy később is az leszel.

Az a lényeg, hogy többet már ne szedj fel!

Amúgy: ha eddig sokat ettél, akkor azt nyugodtan visszafoghatod, édességet csökkentsd, és mozogj minél többet!


(És tényleg nem ártana a helyesírásra is odafigyelni egy kicsit, mert az legalább olyan fontos, sőt, szerintem ezerszer fontosabb, mint a kinézet! - "tudnÉk", "okozZak", "magambaN", "dagadT", az "és" elé ebben az esetben kéne vessző...)

2011. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

12 évesen tényleg nem fogyókúrázni kell

sportolj valami elsőnek is

az ételekre is figyelj

kerüld a sok édességet(csokik, nápolyik, kekszek-győri édes is) sós snackokat(chips, ropik, kekszek, és társai)

péksütiket hanyagold, fehér kenyér helyett lehetőleg rostban gazdagot válaszd(teljes kiőrlésű, thönkölylisztes, ilyen-olyan magvas, rozs stb nagyon sok ilyen kenyér van)

édes müzli, gabonapelyhekre sincs szükséged, helyette zabkorpa, búzakorpa, zabpehely-ezt tudod keverni is más maggal(szotyi, tökmag, lenmag, dió, mandula stb) és gyümölcsöst is tudz belőle csinálni-friss gyümölcskocka-pl alma, mandarin, ananász, körte, kiwi vagy asaztl gyümölcsöt is apríthatsz hozzá, hozzá joghurt, tej vagy kefír(inkább a naturt válaszd az jobb, meg az ilyen ízesített pudingokat tejszeleteket is hanyagold)

egyél sok gyümölcsöt, zöldségeket

ebédelj normálisan szóval levesek ilyenkor télen még inkább kell egy forró leves-csak mond anyukádnak hogy te inkább a sok zöldségben gazdag ételt ennél-pl egy gombaleves, karfiol, sertésragu, frankfurti, gulyás ami nem zsíros, krémleveseket is lehet zöldségből és gyümölcsökből egyaránt csinálni

mádoik fogának is egyél normálisan főtt ételt rizst, krumplit-nem hasábra gondolok hanem főtt, sült(nem zsírban hanem tepsiben sütőben) főzelékeket, húst, halat amit nem rántva kell érteni, hanem sütve, főve, párolva, grillezve, roston stb, tojás, rakott ételek, paradicsomos húsgombóc, lecsó stb ja és persze savanyú, saláta, párolt zöldségek

vacsira már kevesebbet egyél nagyobb arányban szerepeljen a zöldség, gyümölcs, ehetsz kefírt, joghurtot, 1 szelet kenyér, sajt, felvágott, az ilyen párizsi, virsli szalámik helyett ha tudsz egyél inkább főtt tojást, körözött, fűszer, zöldségkrémek, halkrém stb

sütőtök, cékla, alma, gyümölcsök, levesek, főzelékek

2011. dec. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

normális kajákat kéne enned, és kevesebbet mint pl. nekem. viszont edzhetnél nálam többet..

hmm.. vajon van fogalma egy 12 évesnek, mi az "étel" és mi a "szemét"?

2011. dec. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat ! A sporttal kapcsolatban annyit ,hogy heti 3 alkalommal járok 1-2 órás úszásra ! És így 7:00-érek haza más néven lehet ,hogy tényleg a kajával van a baj ....
2011. dec. 22. 20:14
 6/8 anonim ***** válasza:
mindig a kajával van a baj. többek között.
2011. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
magasság??
2012. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
140 centi 60 kg vagy 175 centi 60 kg ?? Mert ha az elobbi akkor nem veszes.
2018. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!