Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki naponta 3-4 kisebb edzést...

Aki naponta 3-4 kisebb edzést végez (10-15-20 perceset), az ezzel is fogy? Aki így csinálja, kérem, válaszoljon.

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
étkezés kérdése.
2011. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kevesebbet eszem, mindent szigorúan lemérek, és számolom a kalóriákat.
2011. dec. 29. 17:34
 3/12 anonim ***** válasza:

ez már önmagában feltételezi a sikeres, egészséges fogyást, ha mellette edzel, ráadásul napjában többször, az már valami csodálatos. nem gúnyból írom (sokan ilyennek ismernek) most ez a szó jutott eszembe.


én ezt a módot 2 okból preferálom:

egy részt, nem minden nap van az embernek mondjuk folyamatban 1 órája edzeni. mert dolgozni, főzni kell, és egyéb mindent.

a másik, hogy az idő teltével fárad az ember, az edzés intenzitása szükségképpen csökken. na most.. akkor már nem terhelem magam annyira, akár pihenhetek is és folytathatom később.

persze ehhez abba a 15-20 percbe bele kell adni mindent, de így nem feltétlen van idő bemelegíteni.. mindennek van előnye és hátránya. Neked ez bizonyára megfelelő, ha így tudod beosztani az időd, vagy így kényelmesebb.

2011. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, nekem sokkal jobb ez a megoldás, mert naponta 8-10 órát tanulok, és miután végzek, nemhogy edzeni, de néha élni sincs kedvem. Tanulás közben pedig jól esik egy kis mozgás, mert felráz. :)


Köszi szépen!

2011. dec. 29. 17:50
 5/12 anonim ***** válasza:
igen, ismerős.
2011. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én szkeptikus vagyok.

Min. 10 p bemelegítés kell, hogy ne sérülj meg. Ha 4-szer tornázol, az 40 perc, és semmi más értelme, haszna nincs, mint hogy bemelegedjenek az izmaid. Tehát nem edz, nem fogyaszt, nem erősít.

Ehhez jön még 4-szer 10 perc intenzív ezdzés, ez összesen 80 perc.

Ezzel szemben egyszer 10 p bemelegítés és 40 perc edzés az 50 perc, majdnem fele az előzőnek időben.

+ Ha tényleg rendesen edzel, akkor le kell tusolnod utána, mert izzadsz, mint egy ló. Napi 4 tusolás?


De a fogyás nagyrészt úgyis a táplálkozástól függ, a mennyiségtől és a minőségtől egyaránt. Persze mozogni jó és kell, de ne a napi többször keveset ezdéstől várj csodákat.

2011. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15-20 perces intervallumos edzések, saját súlyos erőedzések(kel szemben), és szkeptikus? hát, az is egy álláspont :D
2011. dec. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aczél, már megint elfelejtettél egy nagyon fontos dolgot: NEM rólad van szó, NEM a te edzésedről van szó, hanem a kérdezőjéről. Ha eddig normálisan edzett volna, csak fel akarná darabolni, nem kéne fogynia. Szó nincs erőedzésekről meg intervallumedzésekről. (Ha mégis, akkor nem így kéne feltenni a kérdést, mert ennyiből nem derül ki.)
2011. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez az alábbi így igaz:


"Szó nincs erőedzésekről meg intervallumedzésekről."

2011. dec. 31. 11:34
 10/12 anonim ***** válasza:
pedig legyen, normális ember ha már edz, akkor azt normálisan teszi. lehet elbaromkodni, csak semmi értelme, mert a gyenge edzés is ugyan annyi idő, mint az értelmes edzéz. én már csak tudom.
2011. dec. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!