Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen gyakran érdemes mérlegr...

Milyen gyakran érdemes mérlegre állni a fogyókúrázóknak? Az baj, ha a mérleget 'csak' összehasonlítási alapnak használom?

Figyelt kérdés

Életmódot váltok, ez egészségesebb, változatosabb étkezésben és mozgásban is megmutatkozik. Az egészségem megtartása a legfőbb cél, ugyanakkor szeretnék néhány kilótól megszabadulni (5-6 kilóról van szó).

A mérlegem nem hiszem, hogy pontos értéket mutat (hagyományos mérleg, nem digitális), de nem tudok újat venni egyenlőre.


Számomra nem feltétlenül az a fontos, hogy hány kilót vagyok, sokkal inkább az, hogy hogy nézek ki, hogy érzem magam a bőrömben.

Az életmódváltás elején, azaz most mérlegre állok, centivel lemérem magam (comb, csípő, fenék, has, kar), majd bizonyos időnként újra előveszem a mérleget és a centit. Így tudom, hogy x idő alatt mennyit fogyok vagy stagnálok.


A kérdésem az, milyen gyakorisággal érdemes méredzkedni? ÉS baj, ha a mérlegem nem teljesen pontos?

16/L


2012. jan. 1. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy hetente vagy 10 naponta érdemes. Az, hogy a mérleged nem teljesen pontos, nem baj, mert mindig azon fogod mérni, tehát a változást látni fogod, az meg szerintem mindegy, hogy 59 vagy 61 kilóról indulsz. Nem tartozol elszámolással senkinek. :)


A centik a fontosabbak, hiszen tükörre fogyunk, nem mérlegre. Érdemes mindig ugyanakkor méredzkedni, tehát napszakban is, szerintem reggel, evés előtt a legjobb (és persze ruha nélkül).


Végülis olyan gyakran méredzkedsz, amilyen gyakran csak akarsz, én pl. türelmetlen fajta vagyok, de ha vársz 7-10 napot, akkor szembetűnőbb a változás. Érdemes fotót készíteni magadról, ott jobban látod az eredményt, mint tükörben. :)

2012. jan. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Maximum hetente érdemes megnézni, reggel, wc-zés után. Egyébként tökéletesen jól látod, a fogyást centikben kell mérni és a tükörben, nem pedig mérleggel. Ha két kilóval könnyebb vagy, attól még nem jön rád a két számmal kisebb nadrág, viszont ha 6 centivel keskenyebb a derekad, akkor már igen.
2012. jan. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat.

Akkor azt hiszem vasárnap reggelenként fogok méredzkeni. :)

2012. jan. 1. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!