Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kg az ideális? Hogyan...

Hány kg az ideális? Hogyan fogyókúrázzak, hogy hatásos legyen?

Figyelt kérdés

Jelenleg 80 kg vagyok , 162 cm magas.

Mennyit kéne fogynom?Mi lenne az ideális a magasságomhoz szerintetek?/20 év/

Hogyan fogyókúrázzak úgy,hogy hatásos legyen?

Szeretem az édességet.:S

Sportolni nincs igazán időm +lehetőségem a suli miatt:S

Mit javasoltok?

Egy elkeseredett lány.


2012. jan. 3. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

nem kell elkeseredni

nem kúrát kell tartani hanem életmódott váltani

édességet is lehet pótolni egészségesebben

édes ízt kapsz

-gyümölcsökből

-joghurt/túró gyümölccsel, aromákkal, mézzel, vaniliával

-zabpehely mézzel, tejjel, joghurttal, gyümölcsökkel

pár db korpás keksz gyümölccsel, mézzel, joghurttal

zabpehelyből nagyon sok édes sütit lehet sütni (kekszek, palacsinta, gofri) és ha ezt pl túróval, gyümölcsökkel töltötd fel máris felturbóztad

almachips, étcsoki-pár kocka

egy kiskanál méz

sovány kakaóporból tudsz sütni sok finomságot, kakaót tudsz belőle készíteni stb

nincs szükséged kekszre, chipsre, csokikra meg hasonlósákra, nem kell üdítő sem, tiszta fölösleges, csak szomjasabb leszel rájuk

került a fehér lisztet is, péksütik, pogácsa, chips, sós kekszek stb

egyél több zöldséget, gyümölcsöt

leheteőleg a teljes kiőrlésű kenyeret, zabpelyhet válaszd reggelire

sonkák, tojás, soványabb sajtok, túrókrémek (natur), joghurtok, kefírek, husok, halak-amik nem zsíros, bundázott ételek, párolt, nyers zöldségek, hüvelyes növények, főtt tojás, rizs, krumpli főzve, fűszerekkel bolondíthatod a husokat, sót ha édesre vágysz akkor almakompót-amibe nem kell cukor, hanem szegfűszef/fahéj, husokat mandarinnal, naranccsal, almával, szilvával töltve stb

olyan 50-55 körül lennél jó szerintem

2012. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

20-25 kilót kéne fogynod.

az nem kifogás hogy suli, nincs idő, ezt csak a kövérek mondják, akik azok is maradnak. napi fél órád biztosan van gyors gyaloglásra, ezt áldozd be a szabad idődből, de ne tekintsd áldozatnak. gondolj arra, hogy napi fél óra a záloga annak, hogy magabiztosan ki tudj menni a strandra nyáron.

szereted az édességet, ki nem? viszont ha valaki le akar fogyni, akkor meg kell állnia a zabálást. igen, rohadt nehéz, és nagy akaraterő kell hozzá, de megint, itt válik el, hogy ki az, aki megérdemli a jó alakot, és ki az, aki kövér marad továbbra is.

nem fogyókúráznod kéne, hanem átalakítani az étkezési szokásaidat. így kevesebb lenne a megvonás, és néha ehetnéd a kedvenc kajáidat is kis mennyiségben. nézz utána az életmódváltásnak, az egészséges ételeknek, a fehérje, szénhidrát, kalória fogalmának.

2012. jan. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Min. 20 kilót.

Felejtsd el az édességet, hidd el, más is szereti, csak tud mértéket tartani a saját érdekében.

Ha a súlyod miatt cukorbeteg leszel, nem lesz választásod, most még van. Most önként mondhatsz le róla.

Ne kifogásokat keress (más is járt suliba, pl. én is, pontosan tudjuk, mekkora megterhelés - hozzátenném, suli után csak rosszabb lesz), hanem megoldást.


Dióhéjben: kerüld az édeset, zsírosat/olajosat és a liszteset. Egyél húst, zöldséget, kevés rizst, natúr joghurtot, gyümölcsöt mértékkel.


Villámdiétáknak ne dőlj be, azoktól csak visszahízni lehet.

Ha bővebben érdekel, küldj privit.


De először AKARNI kell változtatni, és rajtad nem érzem az elszántságot. Ha az édességet szereted, a mozgást meg nem, és ehhez ragaszkodsz, semmi nem fog változni, bármit írunk.

2012. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ilyen magas vagyok, és most töltöttem be a 21-et. Jelenleg 59kg vagyok. Szerintem az ideális súly 52kg körül van. Voltam már 72kg is.

1. 25kg-ot kell minimum fogynod.

2. Ne fogyókúrázz, hanem válts életmódot. Nagy tévhit, hogy aki éhezteti magát az fogy. Kalóriaszámlálással biztosra mehetsz! A te esetedben a következő:

Ha heti 1-2 óra sportot be tudsz vállalni (súlyzós és kardiós edzések), akkor

-1678,32 kcal kell naponta bevinned (heti 0,5kg fogyáshoz)

-de ehhez tényleg kell egy kis sport is

-ebből szénhidrát: 923kcal=231g

-ebből fehérje: 252kcal=63g

-ebből zsírok: 503kcal=56g

Csoki helyett sok gyümölcs és zöldség!


Elkeseredettségnek nincs itt helye. Nézz bele a tükörbe, és vegyél erőt magadon. Kezdj bele. Vegyél egy füzetet és jegyezz fel mindent (hogy mit eszel, mit mozogsz, hány kg vagy, mennyi cm...). Készíts képeket magadról inden 10. napon, abból láthatod igazán a változást. Vegyél magadnak egy olyan nadrágot, amibe a végén bele akarsz férni. Ez lesz a te célod. A legnagyobb célod! Jutalmazd meg magad, ha lemegy 5kg. Vegyél egy új ruhát, vagy menj el kozmetikushoz... lényeg, hogy mindig legyen célod, mert akkor van miért dolgoznod. Nem elég a végső cél (miszerint te lefogysz kg-ot), mert ez néha elérhetetlennek, nagyon távolinak tűnik. Ezért kellenek a kis célok!


Mindent bele! Hidd el sikerülhet! De ezt fejben kell eldöntened, egyes-egyedül. Ne félj a változástól. :)

Sok Sikert!

21/L

2012. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"az nem kifogás hogy suli, nincs idő, ezt csak a kövérek mondják, akik azok is maradnak. napi fél órád biztosan van gyors gyaloglásra"

A suli tényleg nem lehet kifogás, hülye voltam, hogy akkor nem álltam neki én is, lehetett volna rá lehetőség.

Most viszont tényleg nincs. Lehet, hogy kövér vagyok a 66 kilómmal (ami tavaly ilyenkor 79 kg volt), csak diétára volt/van lehetőségem. Hiányzik a mozgás, de van, hogy tényleg nincs lehetőség rá (nem csak kifogások léteznek.)

2012. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szép estét!

Köszönöm a válaszokat mindnekinek.

Tudom,hogy nem lesz egyszerű,de megpróbálom végigcsinálni 55 kg-ig ,egyelőre.

Esetleg tudtok olyan mozgást,amivel a löttyedt karom feszes lesz?

Sziasztok!

2012. jan. 3. 19:01
 7/10 anonim válasza:

Én is ennyi voltam, bár én 164 centihez, és 13(!) évesen. Most 16 vagyok, 174 centi, és 67 kiló. És ezzel a módszerrel fogytam le. Nagyon frusztrált, ahogy gondolom téged is ez a rengeteg súlyfelesleg, és elhatároztam, hogy le fogok fogyni.

Először is, menj el egy dietetikushoz. Mindenfélét kérdezni fog, mit mozogsz és milyen gyakran, hogyan étkezel, naponta hányszor és mit, utána pedig meg fogja mondani, hogy miből mennyit egyél, mit kéne sportolnod, és mennyi lenne számodra az ideális testsúly.(kb. 20 kilót kéne fogynod)

Én is szeretem az édességet mai napig, de meg kell tanulni nemet mondani rá - hidd el, egy idő után már nem is olyan nehéz. Amikor majd ráállsz a mérlegre, és látod, hogy mennyivel lettél kevesebb, ösztönözni fog, hogy tovább folytasd.

Az nem kifogás, hogy nincs időd mozogni. Nekem heti 3 elég kemény testnevelés órám van, plusz járok, úszni, futni és jógázni is, ráadásul a tanulás is nagyon jól megy.

Nincs okod az elkeseredésre, igaz most ennyi vagy, na bumm. Gondolj bele, nekem mennyi szar lehetett. De megcsináltam, és büszke vagyok magamra, és te is az leszel, ha már sikerült. Drukkolok! :)

2012. jan. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavaidat neked is utolsó kommentelő.Remélem sikerülni fog,most -2kg-nél tartok már.Haladni akarok!
2012. jan. 7. 23:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

01-03 17:24 vagyok!

Nagyon gratulálok a -2kg-hoz! Ügyes vagy!!! :) További sok sikert!


"Az igazi biztonságot az életben az jelenti számunkra, ha napról napra érezzük, hogy egyre jobbak leszünk."

(Anthony Robbins)

2012. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

szia,köszi utolsó kommentelő!

ma már -3kg-nél vagyok,nos,haladok lassacskán:D

2012. jan. 13. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!