Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan váltsak életmódot? (rövid)

Hogyan váltsak életmódot? (rövid)

Figyelt kérdés

Tehát hogyan váltsak élemtódot? 7-8kgtól szeretnék megszabadulni.

Kedvenc kajáim: csoki:S meg péksütik pl. kakóscsiga..süteményket chipseket szinte egyáltalán nem eszek

Eddigi étkezésem: főtt kaja,amit főznek itthon..suliban nem ettem magyaurl első étkezés fél2 körül volt délután össze-vissza

Sportolni? kéthetente-hetente ( ha volt időm gyakrabban 1 óra futás)

Tehát hogyan váltsak életmódot ,ha tanulok( tehát nem vonhatok meg magamtól mindenféle szénhidrátot) és könnyen összeállítható legyen?Nem várok gyors eredményt fokozatosan szereznék áttérni. Mivel kezdjek?

Ja és nem vágyok tökéltes testre nem tudnék annyira szigorúan élni.. 16/L 157/62


2012. jan. 4. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Tökéletes test nem létezik....szerintem ezt fontos tudnod.

A sportnál is fontos a rendszeresség mint általában mindennél, ha váltani szeretnénk vagy eredményt elérni.

Az életmódváltás nem annyi, hogy holnaptól nem eszek kakaóscsigát...minden a fejben dől el, nem az asztalnál.

Az otthoni ételen csak annyiban tudsz változtatni, hogy megkéred anyud gondoljon rád is és iktasson be könnyebb ételeket is.

A kéthetenkénti "sport" az egyenlő a nullával. Heti 3 alkalom a minimum. Nem kell konditerem, lehet egy kellemes séta, kocogás vagy otthoni ugri-bugri.

Szénhidártot nem is vonhatsz meg magadtól, mivel akkor előbb/utóbb de biztosan kinyúlnál.:) De a szénhidrátot NE kakaóscsiga formájában vidd be....

Rengeteg étrendet lehet találni a neten, és 16 évesen azért el tudod dönteni, hogy melyik az amely a súlyleadásod támogatja. A mértékletesség az nagyon fontos. És persze mihamarabb elhagyni az üres/semmire sem jó cukros/finomlisztes dolgokat.

2012. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na végre valaki aki életmódott akar váltani és nem a h.lye koplalást meg fogyókúrát választja

elsőnek is bekéne iktatni reggelit, ez fontos lenne nagyon magad miatt is, meg a suli miatt is hisz egész nap amíg suliba vagy nem kap tápanyagot a szervezeted rosszabbul tudsz teljesíteni

gondolom anyagilag függ szüleidtől, de azért meg lehet olcsóbban is úszni-én is 16 vagyok, és én is így csinálom, így pénzügyileg is jól kijövünk:)

reggelire egyél rozskenyeret, sonkával, sovány sajtokkal-ez ugyanannyiba kerül mint a rendes, pl ha eddig kördobozost vettetek akkor tolle light ugyanannyi mint a sima, vagy trapista, akkor te a tolnait válaszd az zsírszegény, ugyanígy van a mozzarella sajtoknál akár szeletesbe, akár gyúrtbe is, mini, a normáls és a szeletelt light, sonka az olcsóbb mint a szalámi, pl a hercsi csirkemell, meg a waldorf ilyen 150ft-ba kerül ami 6-8 szeletes és finom, a tojás ugyebár 30-35ft/db de szerintem néha az is belefér, zöldséget próbáld megoldani úgy hogy idényt veszel, pl a kígyóubroka 100-15ft, a retek egy csomó 100ft-ami a hónaposból 6-7, a sörretekből 4-5db de ez nagyobb szóval tudod felezni, a hagyma is olcsó 70ft/kg, nyers káposztát tudsz belereszelni ami úgy 50-100ft között van és nagyon sokáig elég, savanyút is tudsz beletenni pl a savanyúkáposzta a vecsési 1 kilo olyan 150-200ft között van ez elég egy hétig is

vagy zabpehely ami fél kilo olyan 200ft körül van, tej 1.5% 200ft vagy a natur joghurt/kefír is ugyanennyibe kerül a 4 csomag a da.none vagy vannak saját márkás termékek azok is olyan 50-55ft ba és ezt tudod adni a zabpehelyhez, de a sima naturt vedd ne az ízesítetett, és hozzá tudsz gyümölcsöket alma 180ft/kilo ez kb 5-6db, mandarin 200 ami úgy 20 szem, körte is 200 ami 5-6, narancs 170/kg ami úgy 6-7db (piaci árak pont ma voltam):D

ezeket a gyümölcsöket tudod enni ebéd-reggeli és ebéd-vacsora között is

ebéd ugyebár az adott, próbáljatok meg minél többféle zöldséget felhasználi, kevesebb tészta, a husok-halak zsírszegényen elkészítve (szóval nem bundázva, rántva, zsírban sütve, hanem párolva, főzve, sütőbe sütve stb)

leveseknek egyél jó sok zöldséggel készültet, tehetsz bele betétnek tészta helyett főtt tojás, sonka, hús darabokat, vagy sajtgolyókat, májgombócot, minifasírtokat

vacsorára egyél könnyebbeket de semmiképp se hagyd ki, és felejsd el a 6 utáni hülyeségeket

egyél az ebédből a könnyebbik felét, pl ha zöldségleves volt akkor abból, ha maradt husi, hal akkor zöldségekkel, csalamádéval, céklával, főzhetsz tojást, joghurtot-kefírt-túrót tudsz enni gyümölcsökkel, sovány sajtokat, süthetsz tököt amíg van még olcsó, csinálhattok főzeléket amit elég íróval v kefírrel v tojással sűríteni így meg is van már a feltét:D

van itt pár egészségesebb recept kakaóscsiga helyett ezek is sütik és nagyon finomak, linkelek párat amiket én szoktam készíteni

a kekszeket eheted túróval, joghurttal-reggeli

a palacsintát túróval+gyümölccsel

sütiket tejjel


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!