Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sikeres fogyók! Hogy csináltátok?

Sikeres fogyók! Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

sziasztok! 17L, 170 cm, 60kg vagyok 1 hónap alatt le akarok dobni 5-6 kilót a suli szalagavatójára! Persze mi másért mint egy "cuki fiúért" (na jó ez azért nagy túlzás) persze magamért is. nem érzem magam csúnyának se meg kövérnek se. Olyan igazi van rajtam mit fogni típus! járok kondiba, és dvd-zek és semmi változást nem látok, pedig az étkezésre is odafigyelek!több mint egy hete csinálom és az ég világon semmi változást nem látok! mikor csináltam egy brutális 2 hetes diétát 1 hét után úgy néztem ki hogy csoda volt rámnézni, akkor most nem értem: Miért???!!! nekem miért nem sikerül?

meséljetek légyszi néhány dolgot, ami nálatok volt, hogy egy kicsit feltöltődjek,hogy nem érdemes tovább csinálnom, mert már úgy érzem inkább abba hagyom és egyedül halok meg! Meg persze szívesen ellesnék pár trükköt, ami nektek bevált(pl 6 után nem eszek, vagy valami ilyesmik amik ilyen "törvényszerűségek" voltak)


2012. jan. 6. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát,a DVD-zéssel nem fogysz le!Vicceltem.Amit írtál étrendet ha betartod az nagyon jó.Próbáld úgy,hogy tényleg nem nagy tápértékű kajákat eszel(édességet,zsíros dolgokat felejtsd el ha lehet) és ahogy írtad,azokkal a szabályokkal együtt még vedd hozzá ezt:tapasztald ki,hogy mikor laksz jól,és próbáld meg mindig azelőtt befejezni az evést.Nem úgy értem,hogy éheztesd magad,hanem hogy mindig épp a teljes jóllakás előtt hagyd abba az evést.Az elején mindig lesz éhségérzet de ez normális.Az edzésről pedig:nem tudom,a kondiban milyen gyakorlatokat csinálsz,de az aerob edzés sokkal lényegesebb és a konditermi edzés nagy része nem ide tartozik.Olyan edzésformákat válassz,amik megizzasztanak,kifullasztanak,felgyorsítják a légzésed és a szívverésed.A sok,kicsi hirtelen mozdulat a kevesebb,viszonylag lassabb nagy súlyokkal végzett mozdulatokkal szemben.Ez a különbség a két edzésforma között.

Még annyit,hogy az alapvető tápanyagok helyes arányokban és a megfelelő alvás(tehát éjszakázás,és a sokszor velejáró alkohol TILOS!)legyen meg.

2012. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most 160cm magas és 60 kiló vagyok.Istenien jól érzem magam,és odavan értem a férjem.Igaz én 90 kilóról kezdtem el fogyózni,ma már csak tartom a súlyomat..(nem akarok már többet fogyni,nekem pont így jó)


Én nem számoltam a kalóriákat(fogalmam sincs hogy kell egy levesnél vagy egy lekváros kenyérnél kalóriát kiszámolni)

Én este 6 óra után is ettem.Ugyanis ez tévhit,hogy este 6 után nem lehet enni.Lefekvés előtt 2 órával már ne együnk.Nekem a 30 kiló elég sokára ment le.De nem baj,mert a gyors fogyás sosem sikeres,az mindig visszajön.

Én a következőket csináltam.

-mindenhová gyalog mentem.Munkába,boltba,akárhová.Ez azt jelenti,hogy se kocsi,se busz semmi,csak gyalog.A munkahelyem gyalog 50 percre van a lakásomtól.Naponta oda-vissza gyalog.De nem sétáltam,hanem kiléptem..Gyors gyaloglással.

A munkahelyemen,én fizikai munkát végzek,így több órás fel-le rohangálás jött ami szintén mozgás.

Néha eljártam úszni,és az izom megtartás miatt(hogy ne legyek petyhüdt) hetente 3-szor 1 órára elmentem edzésre a kondi terembe.

Az étkezésből nem csináltam extra dolgokat.Mivel családom van,és nem engedhetem meg magamnak hogy háromféle kaját főzzek,így minden nap főztem,és én is azt ettem.Amin változtattam,hogy rendszeres étkezésre ráálltam.Régen ettem 2 órakor és ettem este 10-kor.Ma napi ötször étkezem,keveset.

Bögre módszert alkalmazok.Ez azt jelenti,hogy bármit eszem,csak 1 bögre adag lehet..

Nagyon ritkán eszem kenyeret,és nem nassolok.Jobban mondva a nass helyett van a tízórai és az uzsonna ami többnyire joghurt vagy saláta..Szóval nem koplaltam,nem mondtam le semmi finom kajáról,csak keveset eszem..

Az eredmény az én esetemben nagyon is látható.(azért 30 kilót leadni,még nekem is meglepetés.)

Egyébként több mint 2 év kellett ehhez..Mondtam,hogy nem ment gyorsan..

39/N

2012. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első: köszönöm szépen a hasznos választ! kondi úgy néz ki: 25 perc futógép, azt úgy, hogy megyek 2 percet 3,5-tel, majd 3 perc 4esen majd 2 perc 5-6 között és utána futok 5 percet 8-10,5-ig (félpercenként felnyomom 0,5-tel) és utána annyira kifulladok, hogy le kell vennem szépen lassan megint 3,5 re majd előről. akkor utána megyek azon a kezes lábas izén(nem tudom a nevét :DD) 25 percet, de azt level 25-ön, majd átmegyek biciklizni, azt is 25 percig azt level 3-on mert nem tudok biciklizni, mert fájós térdű vagyok onnan átmegyek kicsit karra, hát azt se tudom, hogy hogyan hívják ilyen karral kell biciklizni vagy én nem tudom, azt 10 percig level 5-ön, és utána még talán átmegyek kicst futni, ha nem merültem ki totálisan! a dvd meg hát én nem tudom, igaziból több mint a semmi úgyhogy csinálom kemény 23 percig mert utánna ülni se tudok rendesen...


második: nagyon örülök a sikerednek! szuper ez a 30 kiló mínusz!! nekem 5 se megy úgyhogy ez igazán nagy siker lehet neked! :) és neked is köszönöm az infókat:)

2012. jan. 6. 21:48
 4/4 anonim ***** válasza:

én 20 kilót adtam le

én úgy csináltam hogy cserélgettem dolgokat és hozzáadtam valami kis újjat amit eddig nem (zöldség-gyümölcs)

pl ilyesmikre gondolok, hogy régen

müzli(ami az a cukros nes.quick, ciniminis meg hasonlók voltak fél liter tejjel)-most natur zabpehely+joghurttal vagy sovány tejjel (ami 2dl) és bele valamilyen idénygyümölcs(pl 2 kisebb alma, 4 mandarin, 2 narancs, 2-3 kiwi stb) és pár szem olajos mag mivel azok is kellenek és ebből fedezem a zsírt is (pl 10 szem dió/mandula vagy pisztácia, vagy darált dió/mák de akkor egy kis mézet is teszek bele mivel az is kell)

vagy fehér 3-4 nagy szelet kenyér helyett 2 db ilyen teljes kiőrléűs kenyér ami az a forma kenyér, hozzá sonka vagy valamilyen csirkesonka pl zöldséges, stb (eddig szalonna, kolbász, párizsi vagy szalámi volt) hozzá 1-2 szelet csök.zsírtartalmú sajt (eddig 2-3 jó vastag szelet trappista volt) és hozzá mindig valamilyen zöldség (ubroka, hagyma, retek vagy sav.káposzta most mivel elég drágák a többiek) Eddig nem volt hozzá zöldség

hozzá egy bögre zöld tea citrommal (eddig jó cukros tea vagy kakakó volt)

tízórai, uzsira gyümölcs-eddig szendvics, csokik, cukros müzli, kekszeletek voltak vagy péksütik

ebéd fontos nekem hogy meleg, főtt étel legyen és 2 fogásos

ami ált úgy nézz ki hogy zöldségeleves (különféle zöldségekből)+rizs vagy főtt krumpli vagy főzelékek (heti 2-3 ami általában lencse, s.borsó, z,bab, sóska, spenót, kelkáposzta) hozzá sovány husik párolva, halak, főtt tojás

és valamilyen zöldség vagy ha incs akkor csalamádé, cékla stb eddig zsíros hurka-kolbász, rántott dolgok, zsíros pörkölt,levesek, guba, derelye, rizskoch, nagy tészták voltak

vacsira mindig könnyebbett eszek már ami nagy kedvenc lett az a túró gyümölccsel, joghurt/kefír gyümölccsel, cottage cheese sonkával, zöldséggel, sülttök, cékla, s.káposzta, hal, hús, főtt tojás, könnyebb zöldségkrémlevesek reszelt sajttal, főtt hússal stb

nekem ennyi elég volt

sok sikert:)

2012. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!