Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az ennivalóm 60% kb zöldés...

Ha az ennivalóm 60% kb zöldés és gyümölcs és napi 1000-1200 kcal ra állok be meg mondjuk 40 perc futás mellé akk nyárig lelehet fogyni egy 10 kg ot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2012. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
le lehet. de sokkal egészségesebb maradnál, nem lennének falásrohamaid és végig bírnád csinálni, ha emberi mennyiségű kaját ennél, ami legalább pár 100kcal-lal több az 1200-nál.
2012. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1500-1700 kcal mellett kb mennyi idő?
2012. jan. 11. 18:14
 4/7 anonim ***** válasza:
A 40 perc futás az mi? Egy huzamban 40 perc igazi FUTÁS elég nagy edzettségi szintet feltételez.
2012. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó persze nem egy normál tempójú futásra gondoltam legelőször hanem kocogás és majd fejlődök de úgy gondoltam min a 40 perc ha a kocogás nem vesz ki annyit természetesen tovább is csinálnám
2012. jan. 11. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy óra monoton séta is elég lehet kezdetben. Lényeg az intenzitás, a folyamatosság, és a legalább 40 perc.
2012. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1500-1700kcal mellett mennyi idő.


próbálom röviden és tömören, de a legtöbbet az alapismeretek elolvasása jelentenél.


a zsír = energia. az életed energiát igényel. ha nem eszel eleget, fogy a zsírod. 1kg zsír ~ 7500kcal. szerintem 9000kcal, igazából tök mindegy.

ha 500kcal-lal kevesebbet eszel egy nap mint amennyire szükséged van, akkor ennyi zsír hiányozni fog a hájadból, ideális esetben. tehát 7500/500kcal = 15 nap 1 kiló zsír. tehát heti fél kiló.


de ez nem úgy működik, hogy ha egész nap nem eszel, akkor ez sokkal gyorsabban fog menni, mert a tested egy élő, alkalmazkodó szervezet, ha túl keveset eszel ahhoz bizony alkalmazkodni fog, ráadásul van egy vész mechanizmus, ami ilyenkor még tartalékolja is a zsírt még rosszabb időkre. plusz ha újra többet eszel akkor még több zsírt próbál felhalmozni.

tehát most arról írtam, miért nem eszünk túl keveset.


1500kcal mellett már nem fog nagyon éhezni a tested, és ha mozogsz akkor bőven több energiát elhasználsz, tehát fogyni fogsz.

megjegyzem, akik ezt komolyan csinálják, egész pontosan meghatározzák ezeket a számokat, tápanyagokat mindent, tehát hülyeség így egyszerűsíteni hogy 1200 vagy 1500kcal, mert minden ember teste más, mindenki mást edz stb. én kijelenthetem, hogy 1500kcal-lal sokkal jobban jársz, mint 1200-zal. de azért, mert nekem itt van mögötte kur.va sok háttér tudás, amit te is elolvashatnál, csak lehet hogy fél éves, 1 éves olvasgatást jelentene a témában.

jaa, meg írd be keresőbe "orvosilexikon kcal" itt kiad egy kalkulátort, csak érdekességképpen.

2012. jan. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!