Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyózom, friss zöldségek...

Ha fogyózom, friss zöldségek helyett ehetek előre csomagolt salátakeveréket? Van így benne vitamin egyáltalán?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

van. de most a növényi termékek feldolgozás és tárolás alatti vitamin veszteségéről beszélünk, ez érdekel pontosan?

akkor lelomboználak (ha ez lehetséges) már a nyersanyagban jóval kevesebb vitamin van, mint 20 évvel ezelőtt!

ez megér egy szomorú szmájlit :(

2012. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ehetsz. Pont annyi vitamin van benne, mintha megveszel egy fej salátát és felszeleteled. Csak jóval drágább.
2012. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

persze, tárolás, hűtés során semmi veszteség, ezt így tanítják a Corvinus egyetemen is a hülyék a tartósító mérnököknek, hátha elmennek majd az Eisberghez dolgozni és ott leba.sszák őket hogy alap dolgokról nem hallottak.

azt mindenki csak szeretné, hogy minél kevesebb értékes komponens vesztés legyen. és valóban, egy ilyen friss terméknél ez nem is lehet nagy! ez igaz.

2012. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, valaki elárulhatná, hol lehet ilyenkor kapni friss jégsaláta fejet, vagy egyátalán salátát, ami legalább csak közelíti azt az Eisberg minőséget, ami már ugye több napja le van szedve, feldarabolták, utazott, kirakták, stb.
2012. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem folyton ilyet akarok enni, általában brokkolit/karfiolt párolok és jégsalit eszek retekkel, csak sokszor van olyan, hogy gyorsan össze kell dobnom ebédet, amit tudok magammal vinni és ilyenkor teszek csirkemell szeleteket ilyen salikeverékbe, aztán leöntöm joghurttal, csak azon gondolkodtam, hogy ameddig ott van a polcon, mennyi vitamint veszíthet már... Bár ja, ilyen alapon... a saláta meg a többi is ott van sokáig. Kellene egy saját kert... :DD
2012. jan. 12. 09:37
 6/8 anonim ***** válasza:

meddig van ott a polcon? olyan gyorsan romlik a minősége, hogy nincs sok ideig a polcon. ha ott lenne, akkor már punnyadt lenne.


jégsalátát és mindent szerintem szállítanak be az országba.. tipikusan ergya (és talán fiktív) termelési mód, hogy nagy szállító hajókon táplevesbe teszik a saláta magokat, és mire partot ér Európában, már kifejlett zőcség lesz. én maradnék inkább az idény zöldségeknél.. az egy fokkal normálisabb, szerintem.

2012. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem írtam, hogy nagyon jól teszed, a csirke+sali igen jó étel!
2012. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat


igen, és szeretem is, így fogyogatok... :D

2012. jan. 12. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!