Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok diétás reggelit,...

Írnátok diétás reggelit, ebédet, vacsit?!

Figyelt kérdés

Sziasztok. 16/L vagyok 166 cm és 59 kg voltam,de beteg voltam és fogytam 3 kilót úgyhogy most 56 vagyok. Meg szeretném tartani és még szeretnék fogyni pár kilót de egészségesen. (Mikor híztam,megjelent a csípőmön pár stria, nagyon zavar és eldöntöttem,hogy nem szeretnék többet máshova,és szeretnék egészségesebben táplálkozni + fogyni).

Már vettem kondibérletet és futni is fogok,de emelett szeretném,ha irnátok diétás ételeket (húsfélékből csak a csirkemellet eszem meg)..Csoki imádó vagyok,de megfogadtam,hogy ezentúl pénteken fogok enni 1 szeletet :D...suliba mit egyek? mostanában Cerbona gyümölcsös müzliszelet veszek.köszi szépen :)


(és bocsi,hogy hosszú lett)


2012. jan. 12. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Okés, hogy írunk, de ki fogja megcsinálni? Meg bevásárolni hozzá?? Fogsz kalóriákat is számolni? Ez azért kicsit költségesebb dolog ez a diéta, meg kicsit időigényesebb is.. Ez nem gond? Lebeszélted otthon? (nem bántásként írom, csak tudod-e, hogy mibe vágsz bele? + szerintem fiatal vagy még hozzá, és a súlyoddal sem lehet gond, ha igaz adatokat írtál!?!:)

Inkább csak picikét változtass első lépésként, pl.ha ettél eddig kenyeret, akkor abból próbálj kevesebbet, vagy esetleg ízlelgesd a telj. kiőrl. dolgokat, esetleg keress cukor helyett valamilyen alacsony kcal-tartalmú édesítőt; gyümölcsöket zöldségeket is próbálgathatod sűrűbben..!:)

2012. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

anya fogja megcsinálni..:).. igaz adatokat irtam,de úgy érzem,hogy van rajtam felesleg.

kenyeret sokat ettem..,de most majd csökkentem a bevitelt :) köszönöm a választ.

2012. jan. 12. 18:54
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

szerintem nem kéne így letorkollni a kérdezőt, inkább örüljünk neki, hogy egészségesebben szeretne élni.

csoki helyett jó alternatíva a proteinszelet, mert hasonló íze van, de mégis hozzájárul a fehérjebeviteledhez.

suliba: 2 szelet tk. kenyér, közé jó sok csmellsonka, főtt tojás, zöldség.

reggeli: zabpehely natúr joghurttal és édesítővel, tk. kenyér az előbb említett módon, abonett.

vacsora: sovány túró, főtt tojás zöldséggel, csirkemell salátával, konzerv hal (vizes lében!!).

2012. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Írok pár alternatívát, a mennyiségeket gondolom érzed te is, ha nem, számolgathatsz kalóriát.


1. Reggeli: szendvics (lehetőleg tk. kenyérből, rozskenyér, tönköly, búza..) csirke vagy pulykasonkával és idényzöldségekkel, omlett akár zöldségekkel (ha sok tojásból szereted érdemes 2 egész tojásból csinálni és a többi csak fehérje legyen, a sárgája igen hizlal), cukormentes müzli vagy zabpehely tejjel vagy joghurttal


2. Tízórai: puffasztott rizs, zöldségek, sonka, gyümölcs


3. Ebéd: erőleves, húsleves, zöldséglevesek (bármilyen zöldségből), csirkemell (főzve, párolva, grillezve, a lényeg, hogy lehetőség szerint olaj nélkül készüljön - fűszerezni persze lehet), a köret legyen párolt zöldség, rizs, főtt krumpli (a lényeg itt is az olajmentesség), főzelék


4. Uzsonna: kb. ugyanaz, mint tízóraira, de egy kis csirkemell és/vagy saláta (öntet nélkül) is belefér, esetleg joghurt, kefir


5. Vacsora: fehérjedús legyen, zsírszegény túró (akár gyümölcsökkel), 0%-os joghurt, puffasztott rizs stb.


A lényeg, hogy mindenképp egyél ötször egy nap (kb. 3 óránként), különben lelassul az anyagcseréd és nem fogsz megfelelően fogyni.


Csoki péntekenként mehet, de vegyél inkább nagyon magas kakaótartalmú csokit, mert az még az egészséges kategória + tömény, ezért kevesebb is elég.


A Cerbona tele van cukorral, inkább vigyél bármit amit felsoroltam, puffasztott búza/rizs, sonka, joghurt, gyümölcs...


Igyál minél többet, 2-3 litert naponta, ez lehet víz vagy bármilyen tea (ízesítés nélkül).

2012. jan. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettetek. :) zöldkéz ment ;)
2012. jan. 12. 19:07
 6/12 anonim ***** válasza:

1.vagyok Nem torkolltam le, eszem ágában nem volt, csak az adatai alapján egyáltalán nem szorul olyan hatalmas odafigyelésre, és bocs, de ti meg szegénynek olyan kevés kaját írtatok, hogy azt tuti nem fogja tudni betartani, főleg ha 'csokis', 16 évesen legyen elég, hogy gyakorolja az 'önmegtartóztatást', meg az önkontrollt!:)

Na de majd látod melyik szimpibb!:)

Szerintem bőven elég 16 évesen, ha ismerkedsz az ízekkel, és lassan szoktatod a szervezeted az egészségesebb cuccokra!:)

2012. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
3-as 4-es : Fakírok vagytok!
2012. jan. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Lol, fakírok, mi? Miért is? Nem írtam semmi konkrét mennyiséget, igen, ezek egészséges ételek, ezek mellett sem feltétlenül kell koplalni ám.


Én - ellentétben veled - a kérdésre válaszoltam.

2012. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már én is válaszoltam!:)
2012. jan. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Igen, és 3 válaszból kb. fél válasz vonatkozott a kérdésre. Úgyhogy erről ennyit.
2012. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!