Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem ezt...

Valaki elmagyarázná nekem ezt az alapanyagcsere-dolgot?

Figyelt kérdés

Tehát azt értem, hogy kiszámoljuk az alapanyagcserénket, hogy mennyi kalóriára van szükségünk, ha nem csinálunk semmit, csak létezünk.


Ugye ez a kalóriaszám nő, ahogy hozzáadjuk azokat a tényezőket, hogy mozgunk, sportolunk (ki milyen intenzitással), biciklizünk, sétálunk...


Ha megvan ez az értékünk, akkor tudjuk, hogy fogyáshoz csökkentenünk kell a bevitelt, tehát ennél X %-kal (tudtommal ez 15-30% között van) kevesebbet kell bevinni.


De mi van akkor, ha ez a kiszámolt majd X %-kal csökkentett érték kevesebb, mint az alapanyagcsere? Igaz az, hogy nem lehet alá menni?


2012. jan. 12. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor az van, hogy a tested igen sza.rul érzi magát, ilyenkor szokott lenni az is, hogy leáll a fogyás, mert védekezésképp elkezd lassulni az anyagcseréd (nem az alap, hanem a többi) emiatt kevesebb energiád lesz természetesen, gyengül az immunrendszer etc.

ezért kell mozogni, hogy a fogyós energiabevitel lehetőleg messze az alapanyagcsere fölött legyen, és ne ott arrafelé.

2012. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De hát én futok, nem koplalással kívánok fogyni, de lehet, hogy tényleg nem értem..


Van egy étrendem (nem titok, Lifetilt), ott átlag 1000-1200 kalóriára jön ki egy nap de nem éhezek egyáltalán, mindig jóllakok (én, aki pár hete még unalmamban is bevágtam 3 tányér spagettit).


Fogytam már valamennyit és jól érzem magam. Lehet, hogy elszámoltam valamit, most utána járok.

2012. jan. 12. 23:42
 3/5 anonim ***** válasza:

nem kell hogy elszámolj valamit, a sejt szintű energiaigényt pontosan kiszámolni lehetetlen.

közelíteni lehet, méghozzá úgy hogy számolsz egy FELSŐ határt, és megnézed hogy ha ennyit eszel akkor 1 hét alatt mennyit fogysz. ha nem fogysz, akkor csökkented a szénhidrátot.. és ezt így zongorázod végig, hogy ne legyen több heti 1 kg fogyásnál.

ha rögtön 1200kcal-lal indítasz, akkor rögtön lassul az anyagcseréd, persze hogy jóllaksz, alkalmazkodsz a helyzethez, csak neked nem ez most a célod.

majd ha nem lesz kaja, akkor az lesz a lényeg hogy alkalmazkodj, lassuljon le az anyagcseréd és ne fogyj.

most az, hogy gyorsan tartsd.

2012. jan. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Krisz85 ***** válasza:

Kedves kérdező! felteszek egy kérdést.


Az alapanyagcserém 1800 kcal, és a diétám alatt minden áldott nap letekerek 160 km-t bringán 2500 kcal-t felhasználva (közel pontos pulzusmérővel mért érték, nyilván nem ennyi a valós, de most induljunk ki ebből), szerinted mennyi kcal-t kell bevinnem naponta, hogy fogyjak úgy hogy az anyagcserém ne lassuljon, és ne veszítsek izmból sem? 1800+2500 = 4200 kcal - 5-500 kcal tehát legalább 3500 kcal-t.

2012. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem ez volt a kérdés. De nem gond, már megoldódott. Köszi mindenkinek!
2012. jan. 14. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!