Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A telítetlen zsíroktól is hízunk?

A telítetlen zsíroktól is hízunk?

Figyelt kérdés
számolgatom a kalóriáimat, szénhidrátot, fehérjét és zsírt...de a zsír nagyon gyorsan összejön. 10 dkg földimogyiban már több van, mint amennyi zsírt ajánlottan bevihetnék egy nap. viszont azt hallottam, h a telítetlen zsírok JÓK. szóval mogyorót(ebben telítetlen zsír van) mondjuk ehetek akkor még pluszban a napi étrendemen kívül is, mert nem fogok tőle hízni?
2012. jan. 13. 19:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

NEm ehetsz, mert a telítetlen zsírokban is van kalória, rengeteg, és ugyanúgy hízlalnak, mint a telítettek. Annyi a különbség, hogy nincsenek negatív "mellékhatásaik", mint pl. szív- és érrendszeri betegségek, nem növelik a koleszterinszintet.


A 10 deka mogyi felejtős, mert kalóriában sem kevés. Egyél helyette valami értelmesebbet.

2012. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
azt tudom, h sok benne a kalória is, de kalóriából nem sok szokott összejönni nap végére, szóval az nem lenne baj, még mogyival is a határokon belül lennék. a zsír része a kérdéses...
2012. jan. 13. 19:48
 3/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem, 609 kcal 10 deka mogyoró.

Az én tegnapi ebédemben 540 kalória volt: 1 szelet sült csirkemell, rajta fél őszibarackkompót és bőven sajt, mellé egy merőkanálni barna rizs. (Biztosan ennyi van benne, rendeltem, és dietetikus számolta ki, rá volt írva az érték.)

Szerintem jobban jártam az ebéddel, mint egy marék mogyóróval jártam volna...

2012. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szóval akkor a telítetlen zsírokat is ugyanúgy számolnom kell...?!
2012. jan. 13. 19:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne már, hány kalóriát ehetsz, ha abba 600 belefér? Én alig férek bele a saját 1800 kalóriámba, pedig nem eszem mogyit meg felesleges cuccokat.
2012. jan. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért ne kéne számolnod, amikor most lett kitárgyalva, hogy mennyi kalória?
2012. jan. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. :(

Egyébként nem tudom, te melyik típus vagy, de én azt vettem észre, hogy szénhidrátot bármennyit ehetek (persze normális keretek közt, de pl. nem fogyókúrás adag is belefér), viszont a zsírtól nagyon hízom, és sajnos még a csirkében lévő zsírtól is, nem a tepertőre gondolok.

Van, akinek meg a szénhidrátmegvonás jön be, zsírosat meg simán eszik, pl. a húgom.

2012. jan. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nem koplalok, nyugi :) és amúgy köszi első válaszoló, megadtad a holnapi ebéd ötletem!

2. válaszoló: nem is a kalória számlálása volt a kérdés, hanem a zsír...

2012. jan. 13. 19:57
 9/15 A kérdező kommentje:
értem, és köszönöm a válaszokat :)
2012. jan. 13. 19:59
 10/15 anonim ***** válasza:
Az, hogy telitett vagy telitetlen zsirokat fogyasztasz,kalóriában nem jelente semmi különbséget, ugyanúgy hizlal és ugyanúgy be kell számolni. Az egyetlen különbség, hogy a telitetlenek egészségesebbek, de ebböl is ugyanolyan ártalmas a sok.
2012. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!